Odkedy musí gynekológ zachovať lekárske tajomstvo?Od 15 rokov?

women100
12. jan 2019

Odkedy je lekárske tajomstvo ?od koľkých rokov je už od 15nie?

tosomja
12. jan 2019

@women100 podla toho, coho sa tyka?

korunka1
12. jan 2019

Podľa mňa do 18 majú rodicia ako zakonný zastupcovia pravo vedieť o tvojom zdravotnom stave. To , že máš občiansky asi nestačí.

janulka257
12. jan 2019

Pokiaľ sa jedná o antikoncepciu a umelé prerušenie tehotenstva do 18 rokov, je potrebný súhlas rodiča resp. zákonného zástupcu.. inak všetko ostatné by malo byť predmetom lekárskeho tajomstva. Pokiaľ ovšem nie je podozrenie z ohrozenia zdravia dieťaťa. Ak sa lekárovi prizná osoba mladšia ako 15 rokov, že mala pohlavný styk, lekár je povinný informovať políciu a aj rodičov, pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia..

tosomja
12. jan 2019

@janulka257 presne tak.

h_petra
12. jan 2019

@janulka257 súhlas rodičov s umelým ukončením tehotenstva netreba pokiaľ je dievča staršie ako 16 rokov. Zdravotnícke zariadenie iba musí o interupcii informovať zákonných zástupcov.

tosomja
12. jan 2019

@h_petra takze aj v tom pripade sa to dozvedia rodicia... Pyta sa na lekárske tajomstvo.

tosomja
12. jan 2019

Ale nevieme, o com je rec. Takze do 15 rokov vsetko len s rodicmi. Od 15tich antikoncepcia a upt nespadá pod lekárske tajomstvo. A myslim, ze ine netreba a nie je dovod utajit pred rodicmi. 🙊

korunka1
12. jan 2019

Nuž, dievča ma 15, stiahnutú riťku ,asi je tehotná a bojí sa rodičov. A ani sa jej nedivím.

h_petra
12. jan 2019

@tosomja v poriadku. Ja som neodpovedala na otazku, iba som upresnila informaciu, ktora tu zaznela.

umpanka
1. nov 2022

Dievčatá, neblbnite, my rodiča sme tu pre vás aj v tých najťažších časoch. Neviďte v nás hrozbu. Všetko sa dá nejako vyriešiť. Keď nechcete hovoriť s nami rodičmi, nájdite niekoho dospelého, žiadne zbŕkle rozhodnutia. Uznávam, rodiča sú rôzni. Ale musela som to povedať.