Odísť od muža, ale kam ?

25. dec 2019

Ahojte , nerada to píšem ale už musím to niekomu. Mám dvoch synov teraz čakáme 3 bábo , ale s priateľom som si prestala rozumieť . celý týždeň len plačem rozmýšľam čo mám robiť lebo už nevládzem včera sme na štedrý deň ani neodvecerali iba ja s malým ,starší je u bývalej svokry . Rozmýšľam že odídem od neho preč lebo nedá sa takto nič či neváži doma všetko robim mladší syn chodil do jaslí od rok aby som išla do práce všetko bolo okej kym som znovu neotehotnela chcela som to dať ale len muž že zvládneme veď J tak sme chceli 3 bábo , ale už mám dosť všetko klamal za úplne somariny , ešte na úver s exmanželku ktorý platí on , rok má klamal s druhou ex sa stretávali písali volali ( že vraj iba kamaráti. Odpustila som o deti sa stará to nemôžem povedať ale starsieho syna neberie ako svojho je to aj vidno , čiže už všetko sa na mňa sype , len problém kam odídem tehotná ? Rodičov nemám iba mamu a tá býva na vychode svojím frajerom , a muž rodičov nemá už , žiadnu inú rodinu nemám ani taku kamošku k ktorej by som mohla istá 🤔 celé už som zle. Už ma napadlo dať bábo na adopciu a ísť pracovať najst si robottu ale srdce by min puklo dať preč 😭ale z rodicaku sama s dvomi deťmi a byty tu u nás idú dost draho . viem čo to je sama sa starať o všetko so starším synom som tak 2 krát začínala 😭 a bojím sa

eliska13
25. dec 2019

V kolkom si tyzdni tehotenstva?

amelie2017
25. dec 2019

V prvom rade, co znamena prestala rozumiet? Ze ti kvoli tehotendkym naladam lezie na nervy? Ze sa kazdy den hadate kvoli vsetkemu? Ze sa zas stretava s kadekym? Ze ta bije? Lebo ak to nie je extra vazna situacia, pockala by som, kym budem moct ist opat do prace, nieco posetrit, postavit sa trochu na vlastne a az potom odchadzat. Lebo takto nemas nic a ozaj nemas kam ist. Myslim, ze ani do azyloveho domu by ta nevzali, ak tam nie su vazne dovody rozchodu. Plus tam platia dost prisne pravidla.

eliska13
25. dec 2019

@amelie2017 mňa vždy pobaví tá veta niečo našetriť a postaviť sa na vlastné nohy.Nie som pesimista, ale realista a myslím, že pri 3 malých deťoch dosť nereálne.Myslim, že toto je taký výkrik do tmy a život pôjde ďalej.Mne by najviac vadilo, že staršieho syna neberie ako svojho, klamstvá. .

nevludna
25. dec 2019

Preco zeny, kde su na pecko rodinne zazemia, tak lahko otehotnia a tam kde je vsetko nachystane, byvanie plne lasky, tak tam ani za boha dieta prist nechce....

0silvia0
25. dec 2019

skus vydrzat pri nom dovtedy, pokial tretie dieta nebude moct do jasli a ty do prace. Pises o samych exoch a exkach z tvojej a jeho strany, taketo vztahy maju svoje uskalia... Medzitym skus pohladat zenu s podobnym osudom a mozete skusit byvat spolu a pomahat si, ked nemas kam ist.

0silvia0
25. dec 2019

@nevludna pekny vykrik do tmy, hadam necakas nejaku relevantnu odpoved😏

nevludna
25. dec 2019
pribinak
25. dec 2019

Ja ti nerozumiem, urobíš si 2. a dokonca aj 3. dieta s chlapom, ktorý sa k vlastne u dietatu nestavia ako k vlastnému ?
Prepáč, ale to co si ty za mater? Ja by som takeho chlapa vyhodila aj s dverami a nie ze si s nim urobila dalsie 2 deti
To ze plati úver, puse di s nejakou ex, to si mala riesit a nie dalsie deti robit

Co ti teraz poradiť? Naspor si nejake peniaze, lebo da sa odist aj s 3 detmi, ale to chce fakt tvrdú finančnú disciplínu. Ty do prace, deti do jasli, MS.
Teraz by to chceli skor manželskú poradnu, vela komunikovať o problémoch, riesit problémy, dodržiavať dohodnuté pravidla
Drzim palce

amelie2017
25. dec 2019

@eliska13 ja viem, nie je to len tak, ale ako sa chce odstahat bez penazi a bez prace s 3 malymi detmi alebo s 2 a tehotna? A aspon tych 50€ sa vzdy odlozit da.

sara07
25. dec 2019

prečo si myslíš že má za sebou tolko ex, chlapa nezmeníš a nezmenia ani deti
no to tretie bola chyba to je pravda
už len fakt odkladat po troche , po 1€ ako sa dá doslova a ked budeš môct ist do prace,skusit nájst podnajom, možno nejaká babička by mala volnu izbu alebo na MU sa popytat či nemaju volne soc.byty do poradovniku sa zapisat a hlavne nemat 4 dieta už
a prečo prveho neberie ako svojho ? však v tomto storoči sa predsa daju genetické testy urobit super

amelie2017
25. dec 2019

@sara07 starsi nie je jeho, pise, ze bol na Vianoce u byvalej svokry

autor
25. dec 2019

Prvý syn nieje jeho , a nemala som tolko chlapov ale to že nevyjde jeden vzťah neznamena že nemôžem mať iný ? Nebudem to tu všetko rozpisovať ! Finančné sa nemáme zle zarábala som pekne peniaze nikdy som nebola závislá na chlapovi ! Len teraz som ostala na rizikovom takže budem musieť byť doma ! A matersku budem mať 1400€ to by sa dalo ale z rodicaku nie , troška blbé dávate odpovede keď si to nikto neprezil není alkoholik nikdy ma nezbil ale proste len to chovanie ku mne , svojho syna má rád veľmi venuje sa aj staršiemu môjmu len proste vidím ten rozdiel , možno sa to ešte urovna možno len teraz sme pozdrazdny lebo pred sviatkami bol aj do 10 v práci máju novú firmu a robia zakazky na seba , možno tu je vysvetlenie prečo sa tak chova ! A to že mám 3 dieťa áno chcela chcem mať deti ani jedno není nechcene len posledné proste zaskočilo že tak skoro , a tie ex s jeho strany on má o 10 rokov viac ako ja jasné že nebol sám ! A to tiež mal len 2 len píšete tak akoby každá jedna malá iba jedného partnera alebo vás pártner len jednu priateľku , musela som sa vyjadriť tak celkovo , a ty @nevludna a aj nam sa druhý syn nedarilo cez rok ! Dvakrát som mala mised abort viem čo to je čakať na bábo ! Tak nemusíš má spajat to tej skupiny skorá má deti a sa nestara alebo si nezaslúži moje deti máji všetko aj starší aj keď sme sami boli to nemám problém pracovať a sa starať sama bez pomoci , ale to si musíš každý sám zažiť ako súdiť , krásne sviatky

uhnakova
25. dec 2019

Neodchadzaj. Zatni zuby a vydrz aspon kym sa nebudes moct vratit do prace.

sara07
25. dec 2019

baby ti píšu podla toho aké informácie tu dáš, prvy a druhy prispevok je fakt rozdielny, v prvom má človek pocit že nemáš z čoho žiť a v druhom je jasné , z takej materskej sa dá náhderne odložit aj polovička , však odpoved podla druhej odpovedi poznáš tak prečo sa pytaš, odobrenie nepotrebuješ alebo ano ?

77daniela77
25. dec 2019

Vyckaj,teraz je asi na nervy z prace,to sa utrasie.Vzdy to mozes riesit.Dobre je ze mas peniaze,to mozes ist do podnajmu.Neunahli sa,trochu pockaj a v klude si premysli ktory variant riesenia by bol pre teba a deti najvhodnejsi.Vo vlastnom zaujme to teraz skus predychat.....

autor
25. dec 2019

@77daniela77 len áno už je toho veľa na nás 🤔 len ja túžim mať kľud a nie len stres a bude hucat po mne ja si to nenecham aby takto sa bavil si mnou počkám či sa to utrasie keď si teraz oddychne doma radšej s ním ani nekomunikujem nech si to v hlave uloží ja som iba s mladším a straší syn celé prázdniny bude preč , a tie peniaze no teraz mám len rodicak a materskú až keď mesiac pred pôrodom ale musím mať niečo v zálohe keby sa nič nezmenilo teraz som už smutná z toho všetko týždeň len plačem veď toto niesu sviatky pokoja😥

77daniela77
25. dec 2019

Ach jaj,mas to teraz ozaj narocne,ja viem,lahko sa mi radi ked sa ma to netyka.Pozri,si pred porodom,to by nebol dobry napad teraz hned odist,pockaj kym porodis a uvidis ako rychlo sa budes zotavovat a potom to premyslis co dalej.Ved ti aj on musi nieco platit a ty mozes ist podla situacie potom do prace.

autor
25. dec 2019

@77daniela77 veď áno platil by na dve deti , ale asi počkám a uvidím že čo len dúfam že sa nezbali skôr on ako ja 🤣🤔 teraz je aj chorý šak chlap a soplik čistá katastrofa a to že aj ja som chorá to on nevidí 🤔 len nechápem ako sa tak chlap vie rýchlo zmeniť a všetko tým pádom ide do hája

mogaa
25. dec 2019

V prvom rade sa skludni, svoje robia aj tehotenské hormóny....Je uplne prirodzené že rozdiely medzi starším dieťaťom a svojimi deťmi tam budú vždy - vlastné dieťa je vlastné, ale to neznamená že tvojho staršieho nemá rád...daj tomu všetkému čas hlavne sa nerozhoduj zbrklo, ostat sama s 3deťmi je viac ako náročné.....Priateľ len začína podnikať, takže výživné na 2 deti bude minimálne...ešte počas MD vyžijete v pohode, ale čo počas RD? každá choroba dieťaťa, každý výdavok bude na tebe a bez pomoci rodiny ostať sama s 3deťmi .....a spoliehať sa na výživné aby ste prežili tiež nie je riešenie....

77daniela77
25. dec 2019

No a keby sa zbalil skor on,bolo by to zle?Mala by si kde byvat a bol by pokoj....Predychaj to teraz,uvidis casom co dalej.Davaj hlavne pozor teraz na seba a deti,to je najdolezitejsie.

deti95060810
25. dec 2019

prečítaj si prvý a druhý príspevok ktorý si napísala...to akoby písali dve rozdielne autorky...Potom sa nečuduj že dostavaš také odpovede....😉
to už potom rovno napíš aké typy odpovedí si želáš....😉

mogaa
25. dec 2019

@77daniela77 aj keby jej ostal dočasne byt a mala by kde bývať, z čoho uživí seba a 2deti? stále je na RD, čiže do pôrodu má len cca 270eur+ výživné na 1deiťa a 2deti na svete čo potrebujú jesť a majú svoje náklady.....priateľ pokiaľ nemá stanovené výživné súdom a nechá ju v byte bývať jej nemusí zatiaľ platiť ani euro keďže nemá stanovené výživné súdom.....

mogaa
25. dec 2019

@77daniela77 ale súhlasím že treba počkať, lebo svoje robí aj tehotenstvo a čas ukáže či sa veci urovnajú alebo nie...

autor
25. dec 2019

@mogaa veď práve on by odišiel ale čo ja nemám 700€ na hypotéku 🤔 čiže nechcem tu ani ostať v Tom byte , tak dnes došiel s obedom navaril zavolal na ale bez slova sme obedovali je to také zvláštne lebo ako odcudzeni a neviem či niekto ustúpi , asi máte pravdu aj hormóny aj všetko ale on by mal byť ten čo tiež si vstúpi do svedomia ale on má ťažkú povahu neustúpi a ani sám nedojde za mnou , niesme ako malé deti ale proste už ja nebkezem

mogaa
25. dec 2019

Ber to tak že urobil prvý krok a prejavil dobrú vôlu - prišiel a navaril....to je dobrý začiatok...čiže nie ej mu jedno že ste sa pohádali a nie si mu lahostajná ani ty ani deti....možno má toho len veľa, začal s podnikaním, možno mu to nejde podľa jeho predstáv, do toho Vianoce, nervozita či to zvládne utiahnuť....lebo materská je pár mesiacov a potom to je na ňom aby uživil rodinu....a 700eur hypotéka pri jednom plate - nooo pekne ste si naložili.....najhoršie je že jeho príjem je tiež neistý, takže jeho obavy chápem....neboj ono sa to utrasie, keď vidíš že je tvrdohlavý ustúp kludne ty - už len pre klud v rodine....treba sa bez emócii porozprávať - čo sa stalo, či má toho veľa alebo len obavy čo bude ďalej.....je možné že to na neho až teraz doľahlo, videl tie výdavky pred Vianocami a uvedomil si že ako to zvládnete len s jeho neistým príjmom, lebo teba čaká MD a potom ak by si aj nastúpila do práce , dieťa v jasliach stále choré....a ver tomu alebo nie ale tehotestvo robí svoje - zmeny nálad, plačlivosť, výbušnosť - jednoducho hormóny...už super je z jeho strany len to že prišiel a navail a najedol sa s vami aj ked ešte bez slova, ale určite sa pri hádke vytiahli aj nepekné veci.

eliska13
25. dec 2019

Hovorím výkrik do tmy a život ide ďalej.Ty nervózna on nervozny, keď máš taký dobrý plat prečo išlo dieťa od roka do jaslí?Tak nakoniec máš na všetko odpoved.Na jednej strane chcela si 3 deti na druhej Vás zaskočilo..mat 3 deti hypo 700 eur a muža na pokraji s nervami nie je ľahké možno treba chápať aj jeho.A áno pri deťoch, keď on robí do večera 22 robis všetko sama kto iný?Zi v sebaklame, keď si rok pisal a stretával s ex.Na jednej strane chces dieťa potom píšeš o adopcii...utried si myšlienky čo vlastne chces a neurazaj sa😉treba to urovnať, lebo hoc aj máš dobrý plat byť sama s 3 deťmi niekde v podnajme a potom zase riešiť výživné, stretávanie, muž si niekoho nájde, ty s 3 deťmi budeš za x rokov riešiť, že chlap nemá rád "cudzie"deti ...jednoducho, ak Ťa nebije, netyra a sú to len nervy z nedostatku času, očakávania je lepšie to urovnat a žiť život s rodinou aku si si zariadila