Odišli by ste zo Slovenska?

28. okt 2023

Keby máte možnosť odídete ?
Mám možno odísť žiť do Čiech
Pred pár rokmi by som ani nerozmyslala ale
Mám malého syna ktorého vychovavam sama.
Tu pracujem ma mi kto pomôcť ale v Prahe žijú moji rodičia
Žijeme na strednom Slovensku kde je prace a nejakých možnosti stále menej menej
Desí ma však myšlienka že mu pokúsim detstvo ktoré by mal možno tu neviem

marca12
28. okt 2023

Podla mna je Praha idealnym miestom na zivot. Keby som rozmyslala,kam odist,urcite volim Prahu.

ilena
28. okt 2023

Ak máš možnosť žiť v blízkosti rodičov, tak prečo nie?

aeruginosa
28. okt 2023

Spis si pre a proti a podla toho sa rozhodni.
A nechapem, ake detsvo by si mu pokazila… detstvo moze mat pekne aj v tej Prahe, este ked bude mat blizko starych rodicov, aspon s nimi bude mat blizsi vztah.

nikasmile
28. okt 2023

Ja by som volila Prahu. Máš tam rodičov, väčšie možnosti.

martinmmartin
28. okt 2023

Podla toho co tam vies robit. Ak sa budes zivit niecim co dokaze hocikto tak mas v Prahe ovela vacsiu konkurenciu. A tvoj zivot bude podla toho aj vyzerat

syslik81
28. okt 2023

praha nieje daleko s jazykom problem nebude a pre dieta lepsia buducnost .. pomoc od rodicov sa zide.. ak suhlasi otec dietata chod skusit

kaktusik007
28. okt 2023

najprv si zisti, ci otec dietata je ok s vystahovanim do cudziny, aj ked iba do prahy.... toto nie je len o tebe, ci sa ti to paci alebo nie, aj on ma pravo ti do toho kecat

joesvk
28. okt 2023

Neboj sa toho. Detstvo mu nepokazíš.Dieťa potrebuje v prvom rade lásku a tá nie je viazaná na miesto bydliska.

andreatytler
28. okt 2023

Urcite by som isla do Prahy.

subartic
28. okt 2023

Nešla by som do Prahy. Česká republika veľmi zdražela, nájmy vyleteli do obrovských výšok, kúpiť byt v Prahe pre priemerného človeka takmer nemožné.

xsandrax
28. okt 2023

Isla by som určite za rodičmi 🙂

vanilkovazmrzka
28. okt 2023

Keby som chcela odist zo slovenska, tak isto nepojdem do ciech… sak to je takmer nulovy rozdiel.

annm81
28. okt 2023

Prečo preboha pokaziť detstvo? Z môjho pohľadu, keď moji rodičia žijú na jednom kontinente, mužovi rodičia na inom kontinente a moje deti v úplne inej krajine ako starí rodičia, musím povedať, že presťahovať sa k starým rodičom je obrovské plus - nie preto, že budeš mať pomoc, ale preto, že dieťa bude mať s nimi oveľa intenzívnejší kontakt.

@vanilkovazmrzka Nulový rozdiel? V životnej úrovni? V školstve?? O zdravotníctve, ktoré je o svetelné roky pred Slovenskom, ani nehovoriac...

biankaaaa
29. okt 2023

Už by ma tu nebolo

zmrzlinka2021
29. okt 2023

@vanilkovazmrzka to sa veľmi mýliš, Česko je pred nami 15-20 rokov

olimuc
29. okt 2023

Mas tam rodicov, nie je o com rozmyslat … al by som si mala vyberat krajinu, kam sa odstahujem, tiez beriem len taku kde ovladam jazyk a mam nejaku rodinu a zabezpecene byvanie … praca sa najde vzdy.

koniarova
29. okt 2023

Polozila by som si základnú otázku, či chcem žiť s rodičmi. Nemám z teba pocit,že máš sama na byt či prenájom.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bmolko
29. okt 2023

@vanilkovazmrzka Praha a stredne Slovensko nie je rozdiel? To si tam asi nikdy nebola. Porovnavas neporovnatelne........

valeria_h
29. okt 2023

V Prahe není blaze, už nie. Nájmy sú astronomické, kúpiť byt pre priemerné zarábajúceho človeka priam nemožné. Dieťa Ti do škôlky, školy bez trvalého pobytu nevezmú. Trvalý pobyt dostaneš po 5 rokoch prechodného. V Prahe sú modré zóny na parkovanie, ak máš auto a chceš si ho zaregistrovať v ČR, musíš mať prechodný pobyt. Následne môžeš žiadať o parkovaciu kartu atď. Ukrajinci sú všade uprednostňovaní.
Záleží kde, v akej sfére by si pracovala, nie je pravda, že v Prahe každý rozprávkovo zarába.
Ja som tu spokojná, veľmi, ale aj tak vidím že to tu ide dole kopcom.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
29. okt 2023

Ďalšia samostatná kapitola sú lekári, priam nemožné pre deti zohnať lekára, čo mi potvrdila kolegyňa. Musí dochádzať do Kladna. Strašiť Ťa nechcem, len si zváž pre a proti. Nie je to tu už také ľahké ako si myslia ľudia, ktorí tu nežijú.

koniarova
29. okt 2023

@valeria_h ďakujem za objektívny pohľad človeka, čo tam aj reálne žije. Keď čítam tie "vzdušné zámky", čo tu baby píšu,je mi smiešno.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
29. okt 2023

@kittykat22 Áno, ale skúšky mi boli odpustené, lebo som tu študovala vysokú školu.

valeria_h
29. okt 2023

@koniarova Aj mne je smiešne, ako si to ľahko predstavujú. Dnes už to nie je veru také úžasné ako kedysi. Takisto veľmi veľa prisťahovalcov, rôznych národností. Nie je to to Česko, čo bývalo.

kris_tin257
29. okt 2023

Nemať deti už tu dávno nie som 😊

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
29. okt 2023

@kittykat22 Ja som čakala rok a 4 mesiace a to som ich stále otravovala a bombardovala telefonátmi. Katastrofa ako dlho čakáš.

vanilkovazmrzka
29. okt 2023

@bmolko preco by som mala porovnavat stredne slovensko? Ja zijem v bratislave.