Odhnité aloe vera - rady

bianka_012
26. jan 2021

Vedeli by ste mi prosím poradiť ? Mám aloe vera, pomerne veľké, veľmi dobre sa mu darilo a zrazu z ničoho nič takto začali opadávať celé zväzky akoby odhnili. Vody dávam stále rovnako, pôda je až suchá by som povedala, čím to môže byť spôsobené ? Dajú sa takéto výhonky ešte zasadiť a zachrániť alebo už nie? Ďakujem

1aduliatko1
26. jan 2021

môžem sa spýtať, ako ho využívate doma?

ivuska36
26. jan 2021

To by aj mňa zaujímalo, ak ti niekto poradí, lebo neviem ci to ja robím správne ...
Mne sa také z času na čas tiež stane, ohnite obtrham a presadí, nie vždy všetky prežijú, ale podarí sa mi časť zachrániť 😉

katulastraka
26. jan 2021

tak ich skus hodit do vazy s vodou a kazdy tyzden tu vodu vymienat, mozno pusti korienky a budes to moct zasadit

zuba1987
26. jan 2021

@bianka_012 ahoj, co to sposobilo neviem, mozno sa vam podarilo omylom naliat na listy do ruzicky vodu, ja polievam iba odspodu, inak aloe ako sukulent sa v zime nepolieva ale zimuje od novembra do marca v 10st miestnosti bez vody, ak je teplejsie, polievat podmokom 1x mesacne.
zachranit idu iba zdrave casti, cele zhnite odrezte nozikom, prip ulomte, nechajte 2dni na vzduchu zaschnut ranu a dajte do suchej hliny, po 3tyzdnoch opatrne zalievat... urcite nie do vody, je to sukulent, odhnije cely.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska36
26. jan 2021

@viestta vies co je zvlastne? ja vzdy zabudnem polievat kvety, preto som sa potesila, ze hadam aloe mi vydrzi a veru prave ked ho nepolejem vidim ako sa mu nedari a najdlhsie mi vydrzalo pekne cca 2 roky na polici bez slnka, ale zrazu aj tam bolo zle, tak som ho teraz dala na okno a uvidim. Tiez si myslim, že by malo byt spokojné suchsie a na slnku ale to moje je opacne 😀😀😀

bianka_012
autor
2. feb 2021

@1aduliatko1

https://www.youtube.com/watch?v=ajqk_9T6bLA

tu je velmi pekné video aj o využití. My veľmi nijak, pestujeme len ako rastlinku, ale raz sme robili takú tinktúru (fotka prevzatá zo stránky idnes...)

bianka_012
autor
2. feb 2021

@zuba1987 Dala som na vašu radu, len sa mi zdá akoby sa nejak veľmi nedržali v tej pôde, takže polievať až po 3 týždnoch ? Zatiaľ som nepoliala.

zuba1987
2. feb 2021

@bianka_012 dobry den ano az po 3 tyzdnoch, oni pustia take "vyckavacie korienky" zatial... take akoby hrcky na tej zasusenej strane a potom ked zacitia vodu, vyrasia z nich korene a uchyti sa rastlinka pevne v hline..

bianka_012
autor
2. feb 2021

@zuba1987 Ďakujem krásne budem čakať a verím že sa mi aspoň niektoré podarí zachrániť.

zuba1987
2. feb 2021

@bianka_012 rada som poradila, napiste potom ako sa im dari 🌷