Oddych po náročnej fyzickej práci

9. jan 2024

Ahojte baby. Vrátila som sa po materskej do roboty kde síce robím len na ranné, ale je to dosť ťažká fyzická práca ťažké veci dvíhať, vŕtať, rôzne úkony a hrozne ma bolia ruky, prsty
.. samozrejme, musím fungovať aj doma okolo domácnosti a 3 ročného dieťaťa. Po čase si chcem nájsť prácu menej fyzicky náročnú , ale zatiaľ mi vyhovuje to že mám aspoň nejaký príjem a je to blízko bydliska. Kolektív nie je dobrý ale snažím sa vydržať. Len to ma trápi že ma všetko boli, ten chrbát, ruky...viem že som si počas MD od takej práce odvykla, čo by sme mi poradili, nejaké cviky alebo? Ďakujem za vaše rady a názory.

madeincssr
9. jan 2024

Neboj, chce to len cas. Na primeranu fyzicku zataz vykonavanu pravidelne si casom telo zvykne (ako konceky prstov gitaristu alebo zadok cyklistu). Mozno aj s ludmi sa casom trochu skamaratis. Teraz je fajn, ze to mas blizko a naveky tam zostat nemusis.

autor
9. jan 2024

@madeincssr oni nie sú zlí, len im vadilo že som bola zo začiatku veľa na očr( ako malý nastúpil do škôlky tak stále bol chorý, teraz je to už lepšie) takže ich chápem..ale nemohla som zato

lujza123
9. jan 2024

Začni s pravidelným športom, podľa toho co píšeš si asi slobodná mamina tak to mas ťažšie niekam vybehnúť. Na chrbát je super beh, plávanie
Ak sa ti moc nedá mimo domu skús doma cvičiť. Stačí aj taká základná zostava - plank, drepy pripadne sú aj videá. 15 minút každý deň

Ja mam fyzicky náročnú pracu a bez pravidelného cvičenia/pohybu by som to nedávala . Veľa ľudí nechápe ako môžem ešte cvičiť ked robím to co robím, ale pri cvičení si chrbát oddýchne, kondička sa zlepší a potom sj v práci je to ľahšie

rebrambora
9. jan 2024

Teraz je uz neskoro na cviky. A viem o com hovoris. Ja pracujem na stavbach a po porode katastrofa. Ale telo si zvykne za 2 tyzdne ako tak, ta 6 uplne. Vydrz. A jedz vela!

autor
9. jan 2024

@rebrambora veď to že po pôrode síce je to už 3 roky ale nejaké kilá navyše ostali...takže aj to je to také

medda_beda
9. jan 2024

@madeincssr No neviem či si telo vždy zvykne.Ja pri prácach kde sa stálo som mala bolesti brucha a chrbta a nikdy si na to telo nezvyklo.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisi4
9. jan 2024

@madeincssr nesuhlasim s tym zadkom cyklistu. Aj predkom 🤪

madeincssr
9. jan 2024

@sisi4 sa nechytam... ci to je nejaky eroticky navrh 😁?

sisi4
9. jan 2024

@madeincssr nie je 😂
Skoro 5 rokov som bola vacsinu dni z tyzdna na bicykli cez hodinu, ale furt som to citila - stacionar zadok, bicykel vonku predok. Takze moj z/p si nezvykol 😁

madeincssr
9. jan 2024

@sisi4 tak ty budes ta vynimka potvrdzujuca pravidlo. Alebo ze by hodina bola malo? Aj sedlo nevhodneho tvaru/tvrdosti pre tvoje krasne pozadie moze hrat rolu. Hej, ruky bolia po dlhej cykloture aj mna - az mi tak brnia.

sisi4
9. jan 2024

@madeincssr to som tak vedela, ze bude nasledovat narazka na to, ze hodina je malo...🤪 Keby ma nebolelo, tak som aj dlhsie. Mna ruky bolievaju menej od vtedy, ako mavam rukavice. Ale preferujem rovny povrch (moze byt aj kopec, ale ide mi o povrch cesty), takze cykloturou to nenazyvam.