Odchod z BA za novým (lepším?) životom

sweetdreams1
20. júl 2021

Ahojte, je tu niekto, kto zvažuje odchod z BA resp. odišiel z BA do okresného mesta a vie to spätne zhodnotiť?
S manželom dosť vážne zvažujeme vrátiť sa do manzelovho rodného mesta (okresne mesto na východe SR). Najmä kvôli deťom. V BA sme 15 rokov. Obaja pochádzame z malého mesta (ja teda zo západu), sme stotožnení so všetkými plusmi aj minusmi, čo to obnáša, avšak jeden veľký problém je pre nás, že sa bojíme, či nebude problém nájsť si prácu. Teda vieme, že to problém bude. Hlavne ja bojujem s tým, že určite pôjdem vyrazne dole s platom, a to ešte budem rada, že som vôbec nejakú prácu našla.
Ak ste niektorá niečo podobné absolvovali, išlo by ste do toho znova?
Ďakujem za odpovede

u2jana
20. júl 2021

@sweetdreams1 Najprv by som si tam našla prácu, ty aj manžel a potom by riešiť sťahovanie. My tiež odišli z BA.

sweetdreams1
autor
20. júl 2021

@u2jana jj, len my by sme radi žiadali o hypotéku ešte s bratislavským platom. Chceme ísť do domu a byt v Ba prenajímat. Akonáhle dáme v práci výpoveď a nastúpime do novej (predpokladám, že na dobu určitú), vlastné bývanie tam sa nam oddiali a k svokre ja teda bývať určite nechcem ísť. jedine potom podnájom, no...
A to, že ste odišli, nelutujete?

luccija
20. júl 2021

@sweetdreams1 ako veľké sú deti?v čom vidíš plus, že tam pôjdete?kludnejsie život nie taká anonymita?je to veľké rozhodnutie, ak sú deti malé išla by som, ale ak staršie a školáci asi nie.Zase sa Ti rozbehnú po internátoch a VS školách na západ či niekde inde.s prácou bude asi veľký problém veď popozeraj ponuky...

sweetdreams1
autor
20. júl 2021

@luccija deti su úplne maličké, v tomto by teraz problém nebol. Plus je, že tu máme rodinu, má mi ich kto aspoň na chvíľku postrážiť. nie je to teraz sťažovanie, len fakt, že v BA sme na všetko úplne sami, keď idem k lekárovi, muž si musí zobrať dovolenku, lebo na tú hodinu proste nemám tie deti kde dať. A myslím, že až sa vrátim do práce, bude to ešte horšie v tomto zmysle. Teraz sme dlhšiu dobu na východe, deti pri sesterniciach a brstrancoch úplne ožili, s mužom sme boli sami na nákupe,toto proste v BA nemáme.
Z môjho pohľadu je BA úžasné mesto pre mladých ľudí, ale deti by som radšej vychovávala v menšom meste. Ale je to vec názoru.

elisaeli
20. júl 2021

Dost asi zavisi od toho, do akeho mesta sa chces vratit.

montana28
20. júl 2021

My sme mali takú situáciu s partnerom že do BA sme išli koli tomu ze si nevedel nájsť partner robotu a ja som potom. Prišla za ním po roku a pol v podnájme sme sa presťahovali do Košíc lebo kúpa bytu s normálnou rozlohou v BA nebola reálna takže čakali sme až kým si partner nájde prácu v KE aby sme mali ako takú istotu a následne som prišla ja za ním (koli covidu som 5 mesiacov hľadala prácu) ale vyslovene v odbore a bolo to z prvú ťažké ale neľutujeme nakoľko sme si dokázali kúpiť 3 izbový byt vo vyhľadávanej lokalite co by sa nám. V BA mohlo len snívať takže záleží ako mate nastavene priority a aby aspoň jeden z vás mal už istú robotu môj názor

tinkavvv
20. júl 2021

My sme to absolvovali pred dvoma rokmi a nelutujeme ani nahodou. U nas ale najpr dostal vybornu ponuku prace manzel, pockali sme s finalnym stahovanim, kym mu skonci skusobna a potom kupili dom. Nelutujeme vobec toto rozhodnutie.

mila23
20. júl 2021

@sweetdreams1 a ked planujete byt v BA prenajimat - to budete manazovat z vychodu? ked bdue nejaky problem alebo zmena najomnikov...budete cestovat do BA kvoli tomu?

u2jana
20. júl 2021

@sweetdreams1 hm, neviem, ako by sme žili, keby sme tam zostali, asi by sme to nejak dali. Ba ma kopec výhod, hlavne, čo sa týka práce. Tu nemám veĺmi na výber. My by sme tiež boli v Ba sami, nevedela som si tam predstaviť. Ale deti rastú rychlo, tak by ste to možno zvladli aj sami.

sweetdreams1
autor
20. júl 2021

@mila23 to je dobrý postreh, máme v ba kamošov, ktorí by nám s týmto pomohli. Zatiaľ by sme si chceli nechať byt ako zadné vrátka + namiesto sporenia pre deti , ale nevylučujem, že ak by sa nám na východe zapáčilo a bolo by to s najomnikmi zložité, mozno by sme ho aj predali. Na západ budeme chodiť aj k mojim rodičom. A realitky tiež ponukaju rôzne služby. Myslím, že to nie je prioritný problém, hoci aj to by sme riešili .

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janakuul
20. júl 2021

@sweetdreams1 ja som tak odisla,nemam nic proti BA, mam to tam aj rada,ale citila som,ze uz tam nechcem byt... myslim,ze to iste by som mala s akymkolvek mestom vramci SR, proste ma to tahalo domov... 🙂 a paradoxne v BA som pracovala na podla,mna dobrej pozicii (statna sprava)...plat fajn, zas nic extra...vratila som sa a na moje prekvapenie mam momentalne vyssi plat este...teda ktovie ako by bolo,keby zostanem este v BA 🙂 za mna je zivot zmena,a ked nieco citim,ze uz tam nie je ani chut,ani vola,ani cesta...volim zmenu, a som spokojnejsia nejako teraz 🙂

sivana09
20. júl 2021

@sweetdreams1 ahoj. My sme isli z bytu v BA do dediny pri BA (20km). Sme okres MA, kraj stale BA. Pracujeme v BA - hoci aj to teraz vzdialene, no ani dochádzanie nie je problém. Keď budete byt prenajímať, aj to sa na hypo počíta ako príjem.

luccija
20. júl 2021

@sweetdreams1 keď sú deti malé, tak by som odišla.Rodina by mala byť viac spolu nie každému vyhovuje taká separacia a vidieť sa pár x rocne.Byt Vám tu zostane kedykoľvek sa môžete vrátiť nič nie je na vzdy

dankanka
21. júl 2021

@sweetdreams1 odisla som a nelutujem. BA je moje rodne mesto ale vztah som si k nej nikdy nenasla..mne to tam prislo ako jeden bordel, hluk a smrad :D. Pracu mam podobnu, plat rovnaky.

sweetdreams1
autor
21. júl 2021

Ďakujem vám všetkým za názory. Cítim, že v malom meste by mám bolo s deťmi lepšie, ale definitívne rozhodnutie ešte nepadlo. Priebežne pozeráme pracovné ponuky, je to katastrofa :D uvidíme...

evkamotka
22. júl 2021

@sweetdreams1 dovody mate skvele, ja som tiez zastanca mensieho mesta nez ba. No ja osobne by som aj tak neriskovala stahovanie, kym nebudete mat pracu. Ja som svoju hladala 3/4 roka aj to fakt platovo hrozne. Skuste to nakombinovat tak, aby ste isli finančne z bezpecia do bezpecia. Lebo naozaj sa moze stat ze nenajdete alebo zle platenu a co potom