Odchod do zahraničia

17. okt 2022

Ahojte, odišli ste niekto po VŠ pracovať a žiť do zahraničia a zapáčilo sa vám tam? V poslednej dobe som absolútne rozhodená z celkovej situácie na Slovensku a po skúsenosti, keď som bola na Erazme a videla som trošku iné správanie a fungovanie ľudí, som nalomená to tu zabaliť a odísť.

alenamihal
17. okt 2022

Nevahaj a chod !! este raz byt slobodna a bezdetna= IDEM znova!!! Pre mladych je buducnosti na Slovensku nula ... ja som tak odisla 18rokov dozadu a teraz som uz na5 na svk ..nelutujem,ze som isla do zahranicia a ani nelutujem ,ze som na svk...da ti to vela,len si vyber dobru krajinu,kde budes napredovat...

bessie12
17. okt 2022

ked mas moznost, tak chod do zahranicia. Ja som odisla a nelutujem. Na Slovensko sa neplanujem tak skoro vratit, ak teda vobec.

zobaka
17. okt 2022

chod, ja som neodisla a zijem nespokojna, nebavi ma to tu

marca12
17. okt 2022

Mala som plan,ze ak si nenajdem hned po VS pracu,tak pojdem do zahranicia. Aspon na par rokov a potom uvidim. No ale pracu som si nasla hned a uz ostala tu. Nelutujem,ale vzdy ma to lakalo zit aj niekde inde. Ak mas moznost,chod. Vzdy sa mozes vratit. Ak si zacnes budovat karieru tu,tak sa ti uz bude tazsie odchadzat.

aurinia
17. okt 2022

Ja som odišla aj zadaná, nebezdetna .... Akurát myslí na dobré cestovné spojenie domov. Kôli lekár, rodina...

deginko
17. okt 2022

Ja som odišla po SS a neľutujem,bolo to najlepšie rozhodnutie môjho života,teraz som nazad na SVK už 7rokov a bolo to najhoršie rozhodnutie sa vratit

euie
17. okt 2022

Chod! Najtazsie je spravit rozhodnutie ist. Ak by to nesplnilo predstavy, vzdy sa mozes vratit a zit zivot na Slovensku. Mala som podobne pocity po Erasme.
S manzelom sme zacinali na SK, ale neskor cez moju prvu matersku sme boli v zahranici dva roky, konkretne Irsko. Dalo nam to vela. Mali sme svoje dovody navratu, ale zahranicie nelutujeme, ale naopak sme vdacni za tu moznost, skusenosti, jazyk, kontakty...

felycity
17. okt 2022

pokiaľ máš možnosť a cítiš to tak, tak chod, moja 17 ročná minule prišla domov zo zahraničia ( je tam na výmennom pobyte) sadla si a rozplakala, povedala, že ona tu neostane žiť a pri prvej príležitosti odchádza, už ako 17 ka vníma situáciu na SK, správanie ľudí, postoj...

beronsche
17. okt 2022

Odisla som rok po VS. V zahranici som sa po tom, ako som si zdokonalila jazyk, aj zamestnala v odbore.. Ale ked sa mi tam po rokoch narodilo dieta, vratili sme sa.. A veru to aj lutujem, niekedy viac, inokedy menej.. 🙂
Tak ci onak, bola to vyborna zivotna skusenost!
Moja rada je - urcite chod!

tenerifka
17. okt 2022

odisla som, ked som mala 25 rokov, a som mimo Sk uz 23 rokov. Na Sk sa nikdy nevratim, to by som sa radsej odstrelila

mikella912
17. okt 2022

Ja tiež ľutujem že som nešla do zahraničia ak máš možnosť určite choď,cestuj,spoznávaj svet.

vevesh
17. okt 2022

Odisla som ciastocne v 20tke, natrvalo v 24. I ked mozno neskoncim v tej krajine,v ktorej aktualne byvam, na slovensko sa uz nikdy nevratim (viem, nikdy nehovor nikdy, ale existuje este dalsich 150 krajin na svete, kde sa byvat da a pravdu povediac drvivu vacsinu z nich uprednostnim ako slovensko, pokial sa spolocnost nezmeni...).

oslo1
17. okt 2022

Odisla som. A som spokojna

olimuc
17. okt 2022

Odišla som ešte počas VS, zdokonalila sa v jazykoch, zabezpečila byvanie. Teraz sme na Svk a keď nás zo omrzí odídeme znova, ale momentálne je nám dobre tu. My sme doma všade a nikde (do 4 krajín by sme mohli odísť obrazne povedané zajtra s jednou igelitkou) tak je nám dobre vsade ako si to zariadime. Urcite chod, zbieraj skúsenosti.

barra2
17. okt 2022

Urcite treba ist kym sa da... Ja som sla hned po strednej a nelutujem. vzdy sa da vratit spat.

bluka2
17. okt 2022

Tiež som sa po Erazme vrátila iba na pár mesiacov a ani tie nemuseli byť 😀 veľa šťastia - nemenila by som, určite choď

jezkomanka
17. okt 2022

Odisla som v 17 a uz som tu dalsich 17 rokov 🙂

nerya
17. okt 2022

Sestra odišla, ja som odišla, rodičia odišli, neľutujeme to a nikto z nás sa neplánuje vrátiť. Určite chod, za vyskúšanie nič nedáš a kým nemáš záväzky, o to lepsie

akvi
17. okt 2022

@marca12 ja presne tak isto. Hneď po VS som vypadla do Británie a bohužiaľ som dostala hned od septembra prácu a rodičia ma donútili sa vrátiť, nakoľko už sestra bola tiež preč. Tak som bohužiaľ podľahla ich naliehaniu a vratila sa. No a potom už bolo ťažké odísť. Byť teraz v tej situácii, ani párom volov by ma nik nedostal späť. Ľutujem doteraz.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
17. okt 2022

Áni sa ti necudujem

kiki68
17. okt 2022

Ano a som tu uz 12 rokov ci 13, odisla som ready rok a pol po VS myslim, proste to tak osud chcel.

mable123
17. okt 2022

Bola si na erazme takze vies ako to tam funguje... Pokial mas toho tu plne zuby skus zmenit prostredie horsie uz nebude. Lepsi plat, lepsi ludia, volnost, nove skusenosti a psychicka pohoda. Hocikedy sa mozes vratit. V dnesnej dobe sa divim, ze mladi tu dokazu vyzit a fungovat... mentalita ludi je tu 100 rokov za opicami, vsetko musia riesit a hlavne cudzie problemy. Staci vyjst z dveri a suseda uz v kukatku no ne@eblo by ma ?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz