Odchod do Čiech so štvorročným dieťaťom

timulina
1. máj 2015

Je tu niekto, kto odisiel zit do Ciech, kvoli praci so 4r. dietatom? Nevieme sa rozhodnut co robit. Manzel tam pracuje a ma dobru pracu, tak rozmyslame ze oddideme tam, ale nejak sa toho vsetkeho bojim. Riesil to tu uz niekto?ake mate skusenosti so skolkou, uradmi, doktormi atd....dakujem

jaduska
1. máj 2015

Ja osobné skúsenosti nemám, ale v poslednom čase toľko mojich známych odišlo do zahraničia, že o tom začínam uvažovať aj ja... Nad Čechami by som na tvojom mieste neváhala ani minútu, ak tam manžel má dobrú prácu. Tam sa aspoň dorozumieš 🙂

moni244
1. máj 2015

@timulina doktori super, úrady tiež, žila som 3 roky v Plzni a ľutujem dosť často, že sme odtiaľ odišli, dieťa sme vtedy nemali, ale dostať ponuku na dobrú prácu, balím kufre a idem

cicimon
1. máj 2015

@timulina ked tam ma tvoj muz robotu, jazyku rozumiete tak nie je problem

janickacrazy
2. máj 2015

@timulina V Čechách je vyššia životná úroveň, lepšie platy, jazyk rozumieš v pohode, dieťa sa jazyk naučí v školke v pohode, neviem, čoho sa vlastne bojíš. Prinajhoršom sa vždy možete predsa vrátiť. Ja by som išla v pohode hned, ale my tu máme nový dom, takže sme tu viazaní.

libka1
2. máj 2015

pre mna to je take iste ako keby som odisla z Nitry do Trnavy... nie je co riesit, uz by som bola pobalena a na ceste 😀 dietatu to nema ako uskodit.

matik1
2. máj 2015

Čo váhaš? Keď má manžel prácu, máš o polovicu starostí menej. Neviem v akom meste pracuje, ale v Čechách si určite prácu nájdeš, nie je jazyková bariéra a raz Ti dieťa poďakuje... Mne žije sestra v Karlových Varoch a je veľmi spokojná, naspäť na Slovensko by sa nevrátila. Kamarátky si v pohode nájdeš, navyše tam žije veľa Slovákov. Držím palce 🙂

kimina7
2. máj 2015

No do ciech by som sa vobec nebala. Je nas tu mnoho co odislo s malymi detmi do roznych vzdialenejsich krajin. Navyse tu nemas ani jazykovu barieru.

timulina
autor
2. máj 2015

Dakujem baby za rady a povzbudenie. Asi zacnem pomaly balit 😀.chceme oddist do mladej boleslavy.aj to tam poznám, kedze som tam davnejsie pracovala 😉.držte palce 🙂

makanka
18. júl 2016

@timulina ahoj zaujal ma tvoj prispevok chcem sa opytat ci si nakoniec odisla so slovenka my sme v rovnakej situacii priatel si tam nasiel pracu mame 4,5rocneho synceka . 🙂

timulina
autor
19. júl 2016

Nie nakoniec sme neodisli. Kupili sme byt v inom meste, lebo sme byvali v uplnom zapadakove 😀. Manzel aj tak este pracuje v cechach, s tym ze iba do jary. Nemala som nejako sily odist, kedze tu mame rodiny a som taky rodinkarsky typ 😀, Mozno sme urobili chybu ale ked sme zvazili, ze keby sme potrebovali pomoc s detmi a tak tak by sme tam nemali nikoho kto by nam pomahal. Uvidime dalej co nam prinesie zivot 🙂

timulina
autor
19. júl 2016

@makanka Nie nakoniec sme neodisli. Kupili sme byt v inom meste, lebo sme byvali v uplnom zapadakove 😀. Manzel aj tak este pracuje v cechach, s tym ze iba do jari. Nemala som nejako sily odist, kedze tu mame rodiny a som taky rodinkarsky typ 😀, Mozno sme urobili chybu ale ked sme zvazili, ze keby sme potrebovali pomoc s detmi a tak tak by sme tam nemali nikoho kto by nam pomahal. Uvidime dalej co nam prinesie zivot 🙂

makanka
19. júl 2016

@timulina aj ja som rodinkarka 🙂 a predsa mam tu vsetko po ruke skolku,doktorku,urady,no neviem uvidime .my byvame v malom mestecku a v Plzni predsa clovek musi vsade cestovat ja viem ze by sme si zvykli ale aj sa bojim aby to malemu neuskodilo dost je citlivy na zmeny :/

vydrnik
19. júl 2016

@timulina skoda ze ste neodisli,dieta sa rychlo adaptuje aj iny jazyk nauci,ja som na 2 roky odisla do Nemecka ked dcerka mala 4,5roka,nemcinu sa naucila rychlo,teraz zme 3 roky tu na Slovensku a pretoze som z Cr z mesta kde je velka nezamestnanost som statna tu som tu aj vydata a mame este maleho chlapceka,ale viem ze tu z dediny vela chodievaju za robotou do Cr aj romovia,ono aj zalezi kde si clovek najde robotu a ako sa uchyti,

timulina
autor
19. júl 2016

@makanka my sme tiez byvali v malom mestecku, skor vacsia dedina 🙂. predali sme byt a prestahovali sa do vacsieho mesta. Tiez to neni boh vie co, ale je to lepsie. Stale mi manzel hovori ci nepojdeme na cechy, ale ked sme sa uz rozhodli ze ostaneme tu, tak uz nepojdem nikde 🙂. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Ako casto manzel chodieva domov? Moj tak po mesiaci a pol, kedy ako ☹

makanka
19. júl 2016

@timulina veru tak a kazda sme ina nie kazdy chce hned odcestovat 🙂mozno aj my nie hned odideme ale po case sa naozaj rozhodnem. 🙂 nas ocko je prec len tri dni ma zmluvu na rok tak o tom uvazujeme. Pytali sa ho ci mu maju zhanat byt pre rodinku .
a predsa tu u nas robota skoro ziadna aj syncek by mal vedcie moznosti uvidim ved napisem ak by som sa rozhodla aj ine maminky mozno budu zvedave ako som ja tvoj clanok nasla 🙂

timulina
autor
19. júl 2016

@makanka ved uvidite 🙂 drzim palce

makanka
19. júl 2016

@timulina Dakujeeeemeee 🙂