Octavia - spotreba

7. mar 2023

Sú octavia dobre auta na spotrebu?

kabinka11
7. mar 2023

Áno,

wade
7. mar 2023

Spotreba je iba jedna časť nákladov na auto. Radšej napríklad starší benzínový motor s vyššou spotrebou ako starší diesel. Každopádne Octavia je výborne auto (pomer cena / výkon).

slovakboy
7. mar 2023

Ja mám Oktáviu s motorom 1,5 Tsi benzín s výkonom 150 koni alebo 110kw. Spotreba dlhodobá je 5,9 a keď som bol pri mori tak som mal spotrebu 5,3. Aj vďaka tomu že ten motor vypína dva valce keď nejdem naplno. Aj na diaľnici pri 120-130kmh rýchlosti vypína dva valce. Vôbec to necítiť a keby mi to nepísalo na palubovke tak ani neviem.
Maximálnou som šiel v Nemecku na A7 diaľnici v treťom pruhu 225kmh plne naložené auto.

solange7
7. mar 2023

No podla toho akej je farby... 😀

ann092
8. mar 2023

Dobré motory sú s označením MPI-hladký benzín, určite nechoďte do motory ktoré majú turbobenzín… ak teda chcete benzínové auto…

samanta44
8. mar 2023

Za mňa Octavia úplne super auto aj spotreba aj nekazivost.viem porovnať a ľutujem že som skúsila kúpiť iné hneď by som sa vrátila k octavii

martinp288
8. mar 2023

OCTAVIA je široký pojem. Upresni, model, rok výroby, motorizáciu. Na spotrebu ma vplyv viacero faktorov. Okrem štýlu jazdy aj trasy (mesto, diaľnica), či je to benzín, diesel. S turbom, alebo bez...