Očkovacia lotéria - očkovaná dostala Covid-19

29. aug 2021

"Som doma s covidom. Ja som očkovaná a dostala som koronu. Ale už sa cítim dobre." Povedala výherkyňa na RTVS v žrebovacej lotérii keď vyhrala 100 000 EUR ako odmenu, že sa dala očkovať proti korone. Super marketing.
Zdroj: Tomas Taraba

Ludom sa uz hadam pomalinky otvoria oci, ak pochopia, ze ci je alebo nie je clovek ockovany, covid chyti. A kto zacne tvrdenim, ze vsak je to s vakcinou lahsi priebeh,.nech sa neoznacuje za racionalneho. Nech skusi rukolapne dokazat, zebez ockovania by nemal taky isty priebeh

aliziana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
29. aug 2021

Ok a teraz si to ešte raz a pomaličky po sebe prečítaj a kľudne môžeš byť prvá čo to dokážeš 😄 a už keď to budeš mať, poprosím rozlúštiť aj hádanku, či bolo prvé vajce alebo sliepka 😉

janulik2008
30. aug 2021

Veď nikto netvrdí že vďaka očkovaniu Koronu nedostaneš.

vanda323
30. aug 2021

@aliziana Neviem či je celkom správne porovnávať Boha a Covid očkovanie...včera som pozerala správy a tam že už bude aj tretia dávka...lebo vraj vakcina už není účinná 12 mesiacov ale len 9 . Tak to Vás budú očkovať každých 9 mesiacov? To fakt?

slecnalemonova
30. aug 2021

Uz rok sa omieľajú dookola ucinky očkovania. Rok sa verejne hovori o tom, ze ockovanie nie je rytierske brnenie ale výrazným sposobom uľahčuje priebeh ochorenia. Vsade odborníci zdôrazňujú, ze clovek sa moze nakaziť aj napriek ockovaniu. Ide o to neplnit lôžka nemocníc kovid pacientami. Pretoze opäť začnú byt odkladané vykony, nebude mat kto vykonávať a uspavat pacientov kedze vsetci budu naklusani 24/7 pri kovid pacientoch. Rovnako ako na jar. A napriek tomu ďalšia zbytočná téma od zjavne jednoduchej osoby, ktorá objavila opäť Ameriku. A uz ked teda si ludia maju otvoriť oci, otvor si aj ty. Dánsko konci so vsetkymi opatreniami. Nakolko 70% ľudí je ockovanych a nevidia dôvod pokračovať v obmedzeniach. Zivot sa tam vrátil do normálu. Nasa krajina plna internetových vedcov s ledva ukončenou ZŠ sa bude motat s ruskami a testami este 3 roky.

gina17
30. aug 2021

Mňa by zaujímalo, koľkými dávkami sa budú musieť ľudia očkovať..5, 10..?? Kde to skončí? Očkovaná nie som, nie som antivaxer ani konšpirátor, ale potrebujem viac informácií, viac klinických štúdií.

katulastraka
30. aug 2021

@gina17 na chripku sa ockuje kazdy rok a nikto neriesi, ze je to casto a vela

lindusss2016
30. aug 2021

@katulastraka ale na chripku sa dava malokto ockovat a uprimne ani nerozumiem tym, co tak robia rok co rok a nicia svoje telo vakcinami 🤷‍♀️

katulastraka
30. aug 2021

@lindusss2016 lebo ak mali aspon raz v zivote chripku a totalne ich to polozilo, tak to nechcu zazit znovu. A chripka nie je len taka “obycajna chripka” ako ju zvyknu volat ludia. Ak chripku nevylezis a podcenis, tak mozes vklude na nasledky zomriet. V mojom okoli tak prisli o zivot dvaja mladi ludia. Preto sa davaju ludia ockovat

dada0902
30. aug 2021

Ja som za názor nech sa každý zaockuju podľa seba a svedomia ale nepáči sa mi ze ty co sú očkovaný tak ich štát bere že však oni sa nemusia otestovať keď idu zo zahraničia nech si každý cestuje ako uzná za vhodne ale treba sa zamyslieť že oni to tu roznasaju ďalej lebo sú pod dohľadom len ty co sa chodia testovať áno aj ja som už počula prípady že to zaočkovaný dostal a to je dôkaz že oni to tu ďalej šíria ale myslia si ze však majú výhodu asik tolko

evelin2daniels
30. aug 2021

@katulastraka hej presne tak, môjmu bratovi kvôli ťažkej chrípke ochrnuli svaly na pravej polovici tváre. Žiadnu chorobu nemožno podceňovať.

lindusss2016
30. aug 2021

@katulastraka ale ja viem, ze chripka nie je prechladnutie, ani si to nezamienam. Ale myslim, ze kazdy ju uz mal aspon raz. Ja si pamatam svoju chripku, ked som chodila na VS a mala som mat skusku, ked som rano otvorila oci, tak som sa nemohla ani pohnut z postele, horucka, bolest celeho tela a strasna slabost. A ano, na chripku mozes zomriet a rovnako aj na zlomeninu ruky, ale urcite to nie su bezne pripady. A ked niekto prekonal chripku raz so zlym priebehom, to neznamena, ze ju bude mat kazdy rok predsa 🤷‍♀️

andrea_ff
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_ff
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gina17
30. aug 2021

@katulastraka Tak ja sa proti chrípke neočkujem 🙂

gina17
30. aug 2021

@andrea_ff Prosím Ťa, nepreháňaj. Nikde nepíšem, že vedci a lekári sú hlupáci. Píšem, že potrebujem viac klinických štúdii, viac informácií. To, že Ty do seba dáš čokoľvek, lebo lekár a vedec to povie, nuž, to už je Tvoja vec, Tvoje rozhodnutie. Ja si počkám 🙂

janulik2008
30. aug 2021

@lindusss2016 veru že chrípka nie je sranda :-/ mamin brat na ňu ako 3 ročný zomrel ☹ ale to bolo dávno už. Ja som ju mala raz a to vďaka očkovaniu proti nej ...

lindusss2016
30. aug 2021

@janulik2008 no cize sa teraz davas alebo nedavas ockovat proti chripke?

nominativ
30. aug 2021

Ja mám najradšej, že vďaka múdrym ľuďom, vedcom, doktorom a podobne žijete všetci svoje každodenne životy. Už od toho, že ste dnes ráno vstali a zasvietili si v kuchyni a uvarili kávu až po to, že nepochovavame 2-3 z 10 detí (pradedo zostal sám zo 4), vykonávajú sa rôzne operácie... Ťukáte na telefónoch, o ktorých ani nemáte šajnu, ako to funguje.

Ale o očkovaní, pri Tom treba brať do úvahy SEDLIACKY ROZUM. Neznášam ten výraz. Ale vlastne je to príznačné. Viete, nejaký chirurg sa môže zobrať a ísť robiť do KIE, ale naopak to nefunguje. To, ako sa u nás a v podobne nerozvinutých pôvodne roľníckych krajinách spochybňujú vedci a učení ľudia, je nehorázne. (Samozrejme, aj tam sa nájde plevel.)

Viete, že keď prišlo vyššie spomínané svetlo, žiarovka, ľudia viedli voči tomu ohromne konšpiračné teórie? Rovnako s elektrikou. Rovnako s každým jedným technologickým a lekárskym posunom.

Ale tuto to bude inak, tu určite majú pravdu "sedliaci".

dzina007
30. aug 2021

prezisti si ako je to presne. ale co som citala. po rodicaku je potrebne nastupit na 1-2 dni do prace - nie fyzicky ale cerpat dovolenku. Ukoncit pracovny pomer dohodou a nechat si zvysok dovolenky preplatit. Takto dostanes maximalnu podporu.
Len nerob tak ze v piatok cerpas dovolenku a vypoved ku pondelku lebo by sa zarataval vikend a vypocet by siel dole.

zuzana212722
30. aug 2021

Bože môj.. Ako môže niekto toto vypustiť z úst! Čo si študovala ak vôbec? Vieš niečo o očkovaní si doktor? Alebo len nestudovany inžinier Facebookovych komentárov? Keď niečo povieš aspoň si nastuduj základné informácie.. Vakcína neznamená že sa nenakazis.. A mimochodom ver mi ze byť doma s covidom a byť v nemocnici s covidom je obrovský rozdiel.. Chod si vyskúšať minimálne ako sanitar.. Ktovie koľko ľudí v tej nemocnici skončí a rýchlo zmení názor.. Inak zaujímavé je ze keď niektorí ochorie a nie len na covid.. Vola doktorovi co si dat alebo co ta konkrétna diagnóza je co bude ďalej.. Ale akonáhle sa povie corona hneď vedia 😁😁 teda pokiaľ si to môžu odležať doma ak idú do nemocnice sú bezradný a pomôžu vám iba tí Dr so vzdelaním to už nieje toľko hrdinov co presne vedia..

lenka9g
30. aug 2021

To len vy neockovaní neviete a ste prekvapení z toho, že očkovaní sa môžu nakaziť a aj ďalej chorobu roznášať, my očkovaní to vieme 👍

slecnalemonova
30. aug 2021

@nominativ presne tak👍Spochybňujú sa ucitelia, lekári, vedci… bohuzial my sme mentálne zostali na pasienkoch. A taha sa to s nami uz generácie. Tolko je tu “odborníkov” so sedliackym rozumom a preto sme tam, kde sme. Ani ockovat ani testovať ani naľavo ani napravo. Akékoľvek opatrenia hned znegovat. Lebo ved sedliacky “rozum”. Fasizmus, obmedzovanie slobody a podobne dristy. V susedných štátoch si pred vstupom do restiky vypýtajú potvrdenie plus treba napísať údaje o sebe. A nikto ani nepípne. Kazdy normalny clovek to rešpektuje. Ked nechceš, zober sa a najedz sa v Mcdrive. Opäť sa dostávame do stadia, ked kazdeho pacienta pre návštevou nemocnice treba otestovať. Zdsravotnicki pracovníci, ktorí sa neockovali budu potrebovat test každých 72 hodin. A takto to bude este velmi dlho. Preco? No lebo u nas je to tak. Vraciame sa k tym pasienkom bohuzial.

simsalabim
30. aug 2021

@lindusss2016 ciastocne suhlasim s tebou s tou chripkou, ale ockovat sa davaju proti nej hlavne ludia, ktorym hrozia komplikacie - moji stari rodicia sa vzdy ockovali, aj moja sesternica, ktora z chripky mala zapal osrdcovnika a ma doteraz problemy so srdcom (uz je to dobrych 20 rokov). Mladych a zdravych to ockovanie ani nenapadne... no na rozdiel od covidu je tych nasledkov po chripke pdostatne menej.

simsalabim
30. aug 2021

@nominativ veru, ja si spominam, ked sa narodilo prve dieta zo skumavky, ako sa viedli vselijake reci o tom, co to z nej vyrastie, ako bude poskodena, narusena, nenormalna... a druha strana oslavovala obrovsky medicinsky pokrok. Bola som vtedy este dieta, ale intenzivne som tuto debatu vnimala.

lucia147852
30. aug 2021

@andrea_ff mna ti múdri lekári skoro zabili, keby nemám svoj rozum. Potom som zmenila lekára a nová dr zbadala čo mi davali tak sa za hlavu chytala. Takze asi tak. Sú lekári a lekári, vedci a vedci. Aj v tejto otázke sú viaceré názory. Ale podľa jednosmerných ľudí sú správne len tie s ktorými súhlasia. Niektorí ľudia čakajú a vyhodnocujú. Asi toľko k tomu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aliziana
30. aug 2021

@vanda323 neporovnávam boha a očkovanie, iba typ dôkazov...

slecnalemonova
30. aug 2021

@miriam11 a nový liek proti bolesti hlavy nebol nikdy experiment? Ci to nevadi vsak? Ročne sa u nas jedia kvanta liekov, niektorí ani nevedia kvoli comu ich jedia ale opakovane si ich davaju predpisovať. Pri sopli hned ATB. Bozechran, ked ich doktor nepredpise. Hned ma recenziu na fcb ako zanedbáva pacientov. Mam najradsej tieto kecy o “experimente”. Lebo rozumny argument bohuzial nie je. A vies co ti poviem? Ked ti za jednu sluzbu zomrie na kovid 8 pacientov, ktorí mali pľúca ako jaternicovu kašu tak by si inak rozmyslala. A uplne jednoduchá vec. Staci si vyhľadať informácie o tomto “experimente” a dozvieš sa odkedy sa vakcíny vyvíjali. Mozno prides na to, ze vakcína tu bola o dost skor ako taka HAK, ktorú užívajú uz 12 ročne dievcata.

drahomirrra
30. aug 2021

@slecnalemonova
@nominativ Och dievcata, konecne trosku rozumu, medzi tymto vykvetom tu. Clovek nema chut ani prispievat.