Očistné sviečky

rebeca196
27. sep 2023

prosím Vás, chcem sa len opýtať či sa očistné sviečky bijú s vierou. Či ak som veriaca je ok mať očistné sviečky. Verím v energie, zlo, ale tiež verím v Boha.

rebrambora
27. sep 2023

S akou vierou presne?
Pri monoteistickych nabozenstvach, kde je boh to jedine, comu by si mala verit je snad samovysvetlujuce.
Cize asi veriacia niesi, ked nepoznas pravidla viery.

kacena4
27. sep 2023

podla mna ANO biju sa, ak veris v Boha a v jeho silu uzdravenia, nepotrebujes ziadne sviecky na ocistenie. Boh je ten, kto ma silu "ocistit" ta od tvojich hriechov

rebeca196
autor
27. sep 2023

@rebrambora pravidlá viery? Verím v Boha snažím sa žiť najlepšie ako viem, nikomu neubližovať atď... ale pravidlá? Poznám veriacich ľudí, ktr. veria v sviečku, silu kameňov, anjelov ......

rebeca196
autor
27. sep 2023

@kacena4 ďakujem

lenvam
27. sep 2023

@rebeca196 podľa mňa je to veľmi diskutabilné.môj názor na to je, ze sa to nijak nebije s vierou v Boha. Je to len ako by som to nazvala zhmotnenie?Niekomu nestačí si pomyslieť chcem byť očistená a bum je to. Tak ako pri krste sa používa svatena voda farár tiež len tak nepovie a si pokrstený dieťa moje, tak isto pri búrke sa pália svatene sviečky na Hromnice tak si môžeš zapáliť očistenú sviecku. Keby to tak nebolo prečo chodí farár na 3 krale s kadidlom a vodou svatit. Tiež ti nezavolal hotovo už som vám to vysvätil na dialki.Ci akože nekúpiš očistenú sviečku od cirkvi tak to neplatí a si hriešnica?

rebeca196
autor
27. sep 2023

@lenvam presne takto to cítim aj ja, ďakujem Ti veľmi pekne 🙂 Prajem všetko dobré....

stanulienkat
27. sep 2023

@lenvam to je take vysvetlenie ako 3 rocne dieta. Tiez zrejme nemas sajn, co tvoja viera obnasa. Som ateista, ale casto mam pocit, ze ovladam viac veci z vasho nabozenstva, ako takzvani veriaci.
@rebeca196 fakt veris v 21. storoci na taketo voloviny? Inak ano, na taketo blbosti veria najcastejsie veriaci ludia. Ako inak...

ndrag
27. sep 2023

@rebeca196 ano, bije sa to, lebo krestanstvo (ak to myslis ako tvoju vieru) rozhodne neuznava new age. Ale je tvoja vec v co budes verit, tak je to na tebe, ci si budes palit pri splne sviecky 😁

andreakotesova
27. sep 2023

"Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal."

lenvam
27. sep 2023

@stanulienkat Nič som nevysvetlovala, len napísala svoj názor a co keď mám názor ako 3rocna?Aj pre mňa svieti slnko. Hlavne ze ty si všade bola, všetko videla, kde si nebola tam sa chystas

svetlonos
27. sep 2023

@rebeca196
pravidla viery = xy krat prepisana biblia. A keby aj nahodou bolo vsetko v nej svata pravda ( o com silno pochybujem) - bola zle prelozena do mnohych jazykov.
Mas dobry umysel bez toho aby si niekoho manipulovala? Ak ano, sviecka ti neublizi. Je to forma zhmotnenia. Vidim to ako so spovedou. Pokial veris, ze Boh ta pocuje, mozes sa spovedat aj doma v posteli. Farar je na to, aby to kudom zhmotnil, pretoze predsa len ta uplna viera v neuchopitelne je jednoduchsia, pokial ti "zastupca (knaz)", da to rozhresenie a odpustenie v mene Boha. Nie kazdy dokaze uverit, ze staci uprimne okutovat aj bez knaza.
Ta sviecka ti to skratka pekne zhmotni 🙂

morusha
27. sep 2023

@rebeca196 Ja som veriaca, ale veru neviem, čo sú to očistné sviečky ani na čo majú slúžiť.To sa normálne predáva v obchode? Ale viem, že veriaci človek môže používať všetky predmety, ktoré boli posvätené. V tomto prípade teda napr. hromničnú sviečku.