Ochranná fólia verzus ochranné sklo

7. jún 2020

Čo je lepšie na mobil? Ochranná fólia alebo ochranné sklo?A čo menej vidno na mobile?

sunny8
7. jún 2020

Fólia sa odlupuje a robia sa bubliny. So sklom nemám skúsenosť

jaass
7. jún 2020

Určite je lepsie sklo 🙂 minule mi spadol mobil ma zem. Sklo sa rozbilo a mobil úplne nepoškodený 🙂 potešila som sa velmi ;)

autor
7. jún 2020

@jaass aký máte mobil a odkiaľ máte sklo?

amelie2017
7. jún 2020

Sklo, objednavam z ali, pred tym na iphone, teraz na samsung, stoja okolo 1€ a uz neraz mi zachranici displej. Vzdy objednam 2 na skusku a ked sedi, dalsich 5 😂

autor
7. jún 2020

@amelie2017 😂, ak si to lepite sama nie je to ťažké?

amelie2017
7. jún 2020

Sama, vobec to nie je tazke. So sklom pridu 2 servitky na vycistenie dispeleja, zbavenia mastnoty a uz len nalepis.

autor
7. jún 2020

@amelie2017 Veľmi pekne ďakujem 🙂

jaass
7. jún 2020

Xiaomi mi a3 a sklo mam z Aliexpressu za nejaké euro a pol 🙂

jaass
7. jún 2020

@amelie2017 ty si dobrá :D 2 na skúšku a potom 5 :D

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
7. jún 2020

@jaass tak 2 rocne dieta, necham na stole a uz je na zemi. Komu sa chce cakat 2 mesiace 😂

nelca84
7. jún 2020

Urcite sklo, uz som ich rozbila niekolko a displej stale bez skrabanca, tiez objednavam z ali, vzdy aj do rezervy

jaass
8. jún 2020

@amelie2017 jaaj rozumiem 😂🤣

leskovael
8. jún 2020

Dnes už robia také, neviem ani popravde čo presne to je 😂 mne to robili rovno na predajni, odkiaľ mam paušál, je to taka akokeby utierka, pretierala mi nou displej ale 1-2minuty a tak vznikla ochrana na displeji. Mne nevyhovovalo sklo napr, prišlo mi to také "tučné" na displeji, toto ani neviem že niečo mam. A mobil mi spadol síce za 1,5roka iba raz kedy som sa bála či nebude po displeji, ale nič sa nestalo... Predtým som mala sklo na 2mobiloch, ale toto sa nedá porovnať nieje to vobec vidieť, akoby som mala iba displej... A s fóliou skúsenosť nemam, to by som ani nekupovala

leskovael
8. jún 2020

Aha už ma napadlo.. tekuté sklo to je. Je to lepšie ako to čo sa nalepuje

modrypompilio
8. jún 2020

Najmenej na mobile bude vidno tekute sklo .. ako pise @leskovael. Rozbitiu pri pade ti to pravdepodobne nepomoze, ale voci poskrabaniu ano. Mam ho ja asi 2 roky a som velmi spokojny. Navyse pri pouzivani sa prst klze lahsie po skle. Mam ho nieco vyse roka a zatial spokojnost. Pohodil som ho kade tade ... na dvore ... v monterkach a sklo neposkrabane. Vola sa to WowFixIt https://wowfixit.sk/ a tu najdes prezentaciu poskrabania na dvoch cerstvo rozbalenych iPhone-och jeden bez ochrany display-a a jeden s wowfixit. (skoda toho jedneho poskrabaneho. Mohli mi ho radsej dat)

https://www.youtube.com/watch?v=Sf8IQrMHxlU

Neviem nakolko je doveryhodna ta prezentacia, lebo objektivne porovnanie sa da urobit, ale nerobi sa tymto sposobom. Nazor si spravite same.

Vyhoda je ze si ho lahko aplikujete same bez obavy z bubliniek. Ak si kupite 2 mozete ho hned naniest aj na zadnu stranu mobilu alebo len na fotak na zadnej strane mobilu. Cize proti poskrabaniu moze byt chraneny cely mobil. A nie je vobec drahe.
Ako nevyhodu sa da povazovat ze ho odporucaju obnovovat.cca raz zarok ... mozno 2 . Ja si ho idem obnovit teraz po dvoch rokoch 🙂

ivuska147
14. jún 2020

Fólia slúži iba proti poškrabaniu ale sklo aj proti rozbitiu. Ja mám sklo za 30€ rovno z apple, pretože sú k tomu dve výmeny zadarmo. A nelepím si ho sama, lebo to vždy zle dopadlo (bublinky alebo prach pod nalepeným sklom) takže to zverujem do rúk rovno v predajni. Ale som perfekcionista, takže ho mením celkom často - stačí malý škrabanček a potrebujem ho vymeniť😅.

autor
14. jún 2020

@ivuska147 kupovali ste si apple priamo v istore?

ivuska147
14. jún 2020

Áno. V mzone v Auparku v BA 😊