Obvinili ma z podvodu, poraďte mi prosím.

1. dec 2019

Dobrý deň píšem sem už druhý krát.
Nakoľko mám už druhú skúsenosť najskôr má obvinili z podvodu na základe IP adresy volal mi aj človek ktorý sa predstavil ako policajt (volal zo súkromného čísla) a že to ideme riešiť išlo o kočík ktorý som nikdy nepredávala nakoľko mám už veľké deti moje číslo účtu je úplne iné ako číslo účtu na ktorý oni poslali peniažky suma 40€ 2x mi volali že im mám vrátiť peniažky keď som povedala že mám úplne iné číslo ako to na ktoré oni poslali a nemám s tým nič spoločné volali znova povedala som že to dám na políciu a čuduj sa viac nikto nevolal až do dnes ďalší hovor na základe ktorého má obvinili z podvodu podobný scenár, maďarský prízvuk hovor typu vráť peniaze inak to pôjde na políciu neskôr sms-ka s číslom účtu na ktoré mám do stredy odoslať peniaze inak pôjde na políciu...suma neuvedená iba číslo účtu a do stredy nepredstavil sa mám telefónne číslo a číslo účtu ktoré mi poslal v správe samozrejme že ničom takom že som mala niečo odoslať a neurobila som tak napriek tomu že my poslali peniaze neviem ako to riešiť? Ísť na políciu? Budú to riešiť?

autor
1. dec 2019

0902497011 telefónne číslo ktoré mi volalo

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
1. dec 2019

Uz minule sme ti v diskusii radili, aby si sla na policiu. Na co cakas?

kulumulu123
1. dec 2019

Co chces pocut zas milion krat to iste dookola co ti Tu Kazdy uz pisal ze mas ist na policiu?? Alebo sa cisto doma nudis a robi ti dobre ked mas cim viac ohlasov na temu??? Alebo nechapem comu nerozumies z toho co ti vsetci pisali v predoslej teme???

zuzikak
1. dec 2019

Urcite chod na policiu a vsetko vyrozpravaj a doloz tel. cisla. Mozu to byt podvodnici, co sa ti vyhrazaju. Prinajmensom ak by na teba niekto volal policiu, uz tam bude zaznam, ze ty sa odvolavas na vyhrazanie. Pozeram, ze uz minule ti tak radili. Naco to potrebujes pocut 100x ?

autor
1. dec 2019

A stačí keď zavolám,či treba ísť priamo na políciu?

deti95060810
1. dec 2019

osobne...potrebujú na polícii tvoje číslo obč. preukazu, výpoveď podpíšeš a pod.

korunka1
1. dec 2019

Zase skúšaju a majú recht lebo naďabili na teba. Znova ti vravím, ak si ista, ze si nič zle nespravila, tak sa na ten tekefonat vy@ser. Ak budú znova volat razne povedz, ze si to nahlasila na policii a pre pokoj duse tam aj zájdi. Si veľmi ľahko ovplyvniteľná, možno je to aj niekto, kto ťa pozna

pribinak
1. dec 2019

Správ si screenshot z obrazovky, kde je cislo, ktore ti volalo, tiez si skopiruj smsku. Zajtra chod na policiu.

jankapepe
1. dec 2019

Veď si jednoducho v nastaveniach zablokuj dane číslo.
A z princípu samozrejme na políciu.

moonlight1210
1. dec 2019

Osobne by som sla na policiu a nahlasila ten prvy (ak si to nezmazala) i tento druhy raz.
A kazdy dalsi raz.

Na sms nikdy neodpovedaj, nevolaj naspat a ak zavolaju oni, tak im rovno povedz, ze uz si bola na policii a nahlasila ten prvy i druhy raz. Myslim, ze viac sa uz neozvu.

Bud ta ktosi skusa stresovat a sikanovat cielene. Alebo patris len medzi cisla, ktore odniekial ziskali a skusaju, kto sa zlakne. Mozno im to uz u niekoho aj vyslo.

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tasticka59
1. dec 2019

Treba ist na policiu osobne 🙂 A necakat, hlavne ak sa to teda opakuje, nech sa to riesi

soviatko
1. dec 2019

Neviem aký "moderný" máš telefón, ale všetky novšie majú možnosť nahrávania hovoru počas telefonátu. Keď ti znova budú volať, a ty to náhodou zdvihneš, proste si telefonát nahraj aby si mala ďalší dôkaz pre políciu. Navyše ak stále volajú z rovnakého čísla, tak si ho proste zablokuj. A ako ti radia všetci vyššie, na nič nečakaj, choď to čo najskôr ohlásiť na políciu. Takíto ľudia sa nezastavia pri jednom telefonáte, budú vyvolávať, vyhrážať sa a stupňovať tlak, kým nepodľahneš. A nemusí to skončiť len pri 40-tich €, môžeš prísť o stovky, dokonca tisíce.

jakub83
2. dec 2019

ak to nie je kradute číslo mala by to byt tato osoba. a utekaj na policiu

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosicanka1
2. dec 2019

No ja by som im samozrejme peniaze poslala.
Pre istotu do utorka, nech im stihnu prist.
A nezabudni priratat uroky a poplatky z omeskania 10%.
Pokuta je 100€ - tu tiez prirataj.
Za moju radu poprosim 50€, to je so zlavou aj s DPH - moje cislo uctu mas v sprave.
🤦‍♀️

janinka007
2. dec 2019

to si fakt nevieš dať rady s touto banalitou????? Už minule som sa divila a dnes sa divím znovu, ešte viac 🙈

korunka1
2. dec 2019

@jakub83 to si ako našiel? Pracuješ pre operátora?

petrowna
2. dec 2019

@jakub83 vieš že sa toto nesmie zverejňovať??? :O

maculikkkk
2. dec 2019

Nemala si na bazosi inzerat nejaky? Citala som, ze niekto takto ziska nejakym kodom tvoje udaje na bazosi a inzeruje na teba inzeraty. Potom preda danu vec, ziska peniaze a je to vlastne na teba(v skratke).

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. dec 2019

@maculikkkk áno mala som...

korunka1
2. dec 2019

A vyziadal si niekto ten kod z bazosa a dala si im ho?

autor
2. dec 2019

@korunka1 nie iba mi prišla sms z kódom ktorý som zadala na Bazoši nič viac

korunka1
2. dec 2019

A to bolo niekedy davno?
Ako pisala @maculikkkk , ten kod si vyziadaju na tvoje tel.cislo, ty im ho v dobrej viere das a maš maler. Ak si to naozaj neurobila, tak sa ťa to netyka. Bola si na tej policii?