Obrúčky z chirurgickej ocele

29. jan 2023

Prosím, poraďte,
Pozerám obrúčky z chirurgickej ocele, ale niekto je spokojný, niekto nie.
Páči sa mi cena.
Odrádza, že sa nedá upravovať. Priberieš, schudnem, alebo manžel budúci, ...ako nie je dráhy, kúpim nový, ale to je také...
Čítala som aj, že nie je pravda, že sú "nesmrteľné" že sa rýchlo zošúchajú, hlavne tie pozlátené. Čo práve také by som chcela.
Ak niektorá máte, ste spokojné? A viete dať aj foto, aké máte a odkiaľ ste kupovali?
Ešte sa chcem opýtať na cenu. Sú aj za 8€, ale aj 130€. Je to v kvalite, alebo v čom? Zdajú sa mi všetky rovnaké. 😊
Ďakujem za odpovede aj fotky 🤗

laura164
29. jan 2023

My máme altar obrúčky zo sofie už 4 roky, ale to hlavne kvôli práci, dezinfekcia rúk atď. Máme ich matné so zirkónmi a sú v pohode, muž ju aj tak nenosí, lebo nemá dovolené v práci.

autor
29. jan 2023

@laura164 lenže altar je už z tých drahších

judar
29. jan 2023

Oproti zlatu a striebru je to velka nevyhoda lebo zvacsovat/ zmensovat sa nedaju kedze ocel sa zvara a je narocna tym padom na opracovanie, avsak vyhoda je ze chirurgicka ocel nesposobuje alergie ...co sa tyka zosuchania tak zosucha sa aj biele zlato prezlatene na zlto, aj striebro prezlatene na zlto, rovnako aj ocel v tomto su vsetky tri z kovov narovnako....a co sa tyka ceny za ocelove :D ocel je lacnaaa, vseobecne menej narocna na spracovanie preto je v pohode i objednanie prstenov z aliexpressu lebo to iste teda vacsina tych modelov sa aj tu predava len za marketingove prirazky

autor
29. jan 2023

@judar no len potrebujem do mesiaca, z Ali už do toho dátumu neprídu 😁 pozerala som, že su zhodné.

ann092
29. jan 2023

Máme obrúčky z ocele cca 3 roky, nosíme ich denne a sme spokojní, stále vyzerajú rovnako, ja mám obrúčky s kamienkami, držia všetky pokope 🙂 len určite neodporúčam kupovať pozlátené, svagrina si kúpila také pred 1,5 roka a už ich majú trochu ošúchané

autor
29. jan 2023

@ann092 a aké máte? Odkiaľ?

denda007
29. jan 2023

My mame za 7 eur. Dali sme ich aj gravitovat. Su pekne leskle aj po 5 rokoch a hlavne niesu pozohybane. 100 ludi 100 chuti 🙂

ann092
29. jan 2023

@autor normálne vyzerajú ako strieborné, kúpili sme si ich u nás v meste v zlatníctve a vyšli nás do 50 euro…

autor
29. jan 2023

@denda007 a odkiaľ prosím? Viete aj poslať fotku?

autor
30. jan 2023

A je pravda, že chirurgická oceľ sa zničí pri styku s chlórom?

damia22
15. jún 2023

Ja mám chirurgickú oceľ a po roku je totalne zošúchaná taká špatná :( manžel má z wolfrámu a vyzerá ako nová!!! Pritom pracuje manuálne a stále ju nosí a nie je tam absolútne žiadeň škrabanec! Si robíme srandu že si ju stále leští :D za mňa wolfrámová je odosť odolnejšia a vyzerá rovnako ako chir. oceľ.