Obrovský problém dnešného sveta

9. jan 2022

Ahojte aj vy sa stretávate v dnešnom svete s tým že majú ľudia obrovsky problém pomôcť? Alebo aspoň pomoc vrátiť? Môj muž bol pri každej prerábku či už domu bytu pomáhať každému bratrancovi strýkovi kamarátovi ...a teraz keď potrebujeme pomoc mi pri rekonštrukcii domu nieje toho čo by bol ochotný prist aspoň na pol dňa..🤬🤬🤬 to je len jedna výhovorka za druhou..: nestíham, musím do roboty, som chorý, mám chorého syna/otca/psa/mačku..manžel je taký sklamaný z toho..ani len švagor ktorému prerobil celý byt zadarmo ..proste nikto nič ..

pribinak
9. jan 2022

Smutne, ale často to tak býva.

andreakotesova
9. jan 2022

Je to tak. Preto sme si dali vsetko urobiť na kľúč.

janinah
9. jan 2022

Tak to zober do ruky ty...ahoj.mozes prísť pomôcť.teda len vrátiť.co sme ti my pomohli...aha.xajtra nemôžeš? Tak povedz kedy prídeš.lebo s tebou rátame...
.

emm_i
9. jan 2022

Je to smutné a deje sa to pomerne často, čo si všímam. Ale snažím sa na to pozrieť aj z iného uhla pohľadu: aká je teraz doba... ľudia majú často ich vlastné problémy, a nemajú čas (nechcú) sa zaťažovať inými... Ja osobne som z toho sklamaná, tiež pomôžem, kde sa dá, našťastie ešte v dosť veľkej miere sú okolo mňa ľudia, s ktorými je to vzájomné. Ak cítim, že je to jednostranné, už nepomáham.

macekovam
9. jan 2022

Co už.. Treba si to zapamätať a poučiť sa....

mony232
9. jan 2022

Tvoj manžel sa nemal nechať využiť,o tom to je.Dnes ani k rodine sa nechodi makať zadarmo.Nepoviem pomôcť raz za čas niečo spraviť,ale určite nie zadarmo pomahat stavat dom resp.rekonštrukciu

zmrzlinka2021
9. jan 2022

Lenze otazka tu vyvstava, ci tvoj manzel pomahal ludom, lebo chcel (nezistne) alebo s nejakymi ocakavaniami a ci aj oni to tak brali, ze to obdobnym sposobom vratia.
Pokial tvoj manzel DOBROVOLNE a SLOBODNE chcel pomoct a pomohol, mal by rozhodnutie inych ponechat na nich.

deti95060810
9. jan 2022

s tým už nespraví nič... ja so dobre pamätám kto koľko sa narobil na našom dome... moji súrodenci ani hodinu....🙄

zmrzlinka2021
9. jan 2022

@janinah sorry, ale keby mne niekto povedal, ze mam mu povedat kedy pridem ze so mnou rata, tak valam oci... ja by som si toto k nikomu nedovolila. Ked nam niekto pride pomoct, je to jeho dobra vola, som mu za to vdacna, nie je to jeho povinnost.

aeruginosa
9. jan 2022

Velmi dobre poznam. Tak to uz dnes je, kazdy hladi v prvom rade (a vacsinou len) na svoje blaho.

janinah
9. jan 2022

@zmrzlinka2021 ty môžeš váľať oči.ja by som bojovala za môjho muža.ktory pomáhal všetkým naokolo má úkor času s vlastnou rodinou...jasné.ze revolver ku hlave nikomu nepriloxim.ale po takom rozhovore by som zrejme zmenila postoj k dotycnemu

zmrzlinka2021
9. jan 2022

@janinah postoj na zaklade coho? Dohodli sa, ze ked tvoj muz pride spravit toto, tak dotycny na revans spravi hento? Ak to predsa tvoj muz spravil na ukor casu s vlastnou rodinou, rozhodol sa sam, ze cas s rodinou vymeni za pomoc tomu cloveku.
Ja napr. vobec neuvazujem v kontexte, ze ked niekomu v niecom pomozem, tak niečo očakávam. Bud to chcem spravit a spravim alebo nechcem a nespravim.

janinah
9. jan 2022

@zmrzlinka2021 na základe toho.ze pomáham ak som o pomoc požiadaná a ak niekto v podstate bez dôvodu odmietne pomôcť mne.tak si nabudúce dvakrát rozmýslim ako rýchlo mu ja pobrežím pomahat zas

bmuller
9. jan 2022

@zmrzlinka2021 mas pravdu...ale malokto je taky "spolocensky neprebudeny", ze bude brat pomoc pre seba ako altruizmus druheho a potom si povie - no co, jeho vec, ze mi pomahal, ja nie som altruista a revansovat sa nemusim 🙄 je to kusok aj o slusnosti ci tzv. chochmese

janinah
9. jan 2022

@bmuller áno.o slušnosti .o využívaní a o snahe nedať sa využívať

zmrzlinka2021
9. jan 2022

@janinah Akoze bezdovodne? Mozno ma uz iny program, mozno ma ine povinnosti, mozno planuje vylet s rodinou...
Ja som tu reagovala na to, co si pisala ze "mu zavolas a rovno nech ti da termin, kedy pride.." - toto mne pripada absolutne drze

marca12
9. jan 2022

@emm_i Potom nemali prijimat pomoc,ked oni prerabali. Ja osobne pomaham nezistne a necakam,ze mi to bude niekto vracat. Neuznavam taketo vracanie,ze si budeme vypocitavat,kto kedy pomohol a musim ist potom aj ja. To pisem o normalnej pomoci,lebo na druhej strane je vela vycuranych ludi,ktori beru privela a sami nic.

keiko33
9. jan 2022

To je o ľuďoch a ich svedomí. Môj manžel tiež, keď mohol pomohol. Jeho mladší brat, keď si prerábal rodičovský dom tak išiel pomôcť, veď tam býva aj jeho mama. Ale keď sme prerábali byť, pýtal ho či príde pomôcť, tak hej, hej a nakoniec sa vyrútil z toho. Teraz stáva dom a zároveň sme my tiež kúpili starši dom. Museli sme ho do určitého dátumu ako tak na bývanie prerobiť, kvôli uvoľneniu bytu. Manžel od rána do večera prerábal a brat ho pýtal či mu nepríde pomôcť betónovať základy, že mu potom aj on príde pomôcť. Samozrejme muž išiel aj keď mal kopu svojej roboty, veď mu brat to vráti. A keď trebalo ísť pomôcť, tak on musí ísť do roboty, pritom povedal že bude mať voľno. Bez hanby, bez ospravedlnenia. Ešte aj jeho žena, zakázala bratrancovi nám prísť pomôcť, kým im nedomuruje, pritom im to nesúrilo. A ešte mala tú odvahu povedať, keď bola u nás na návšteve, keď videla, že muž si sám položil podlahu, "že keď mu to tak dobre ide, potom im príde pomôcť". Vtedy nechýbalo veľa, aby jej muž napľul do tváre. Povedal, že ho už na ich dome viac neuvidia. To ani nejde o to že je povinnosť vrátiť. Ale proste ak mne niekto z rodiny pomôže, tak keď bude treba tiež mu pomôžem. Ja by som nemala to svedomie niekoho takto využiť. Druhý brat prerábal dom a muž mu chodil pomáhať a on mu tiež prišiel pomôcť. A po tom sa čudujeme, že sú ľudia k sebe zlí. Keď aj vlastná rodina sa na teba vy**rie! Skôr ti príde pomôcť cudzí.

loginexistuje
9. jan 2022

tak aspon na svojho brata ktoremu prerobilmcely byt by mohol pritlacit tvoj muz sam
nam chodil pomahat len jeden moj ujo a bratranec (inak vsetko len plateni ludia) a ked ujo skoncil v nemocnici sme ho navstevovali doniesli mu odviezli co bolo treba