Obraz vhodný do spálne podľa feng-shui

margotka33
8. apr 2017

Caute baby, odbornicky na feng-shui, potrebovala by dom poradit, aky vhodny obraz zavesit nad postel? Mam radsej jemne motivy, prirodne.. Vsade som nasla iba strasny gyc orchideii a kamenov.. Dalej by som potrebovala poradit v tom, ci je vhodne mat v spalni kniznicu... Dakujem 🙂

anabeth
8. apr 2017

@margotka33 odborníčka zrovna nie som, len ma to jeden čas zaujimalo a bola som na kurze ... možno ti ešte niekto poradí odbornejšie, nebudem oponovať
tak, čo ja viem- v spálni má byť všetko v páre, ak máš svietnik, tak dva, lampy, dekoracie (vhodné je niečo z kryštálu, soška dvoch delfinov) ale aj niečo čo ti je blízke napr. skalka v tvare ♥ z rande, niečo z detstva...
ale nemá byť dekoráciami preplnená
obrazy by mali vyjadrovať lásku, nehu, romantiku- napr. obrazky srdca alebo čo práve tebe tento pocit vyvoláva, niekomu pooraná zem, niekomu les... ale nič čo znázornuje vodu. Do spálne je vhodná aj spoločná foto,
nemal by to byť obraz v ťažkom masívnom ráme
a nemajú tam byť živé kvety v črepníkoch, ani sušené, len ak tak rezané vo váze
v spálni sa nemá nič "hromadiť"( oblečenie, krabice,)- a teda knižnica nie je vhodná, len knihy, ktoré čítaš
fš vôbec tvrdí, že knihy majú žiť, knihy ktoré nik nečíta majú mrtve zabudla som čo- knihy sa majú darovať, posuvať dalej, máš si nechať len svoje naj kúsky, ku ktorým sa vraciaš
v spalni nemaju byť zrkadlá,
nemajú sa používať tmavé farby- absorbuju životnu energiu a nemajú sa vytvárať veľké farebné kontrasty napr. jedna stena biela, druhá zelená, ale tieto "zlé" veci sa dajú negovať práve vhodnými doplnkami, to si už tiež presne nepamätám, veľkú ulohu má ten kryštál
celá veda je o umiestnení postele, to už presne neviem, ale nemala by byť priamo medzi oknom a dverami

anabeth
8. apr 2017

a ešte - nič ťažké masívne nad posteľou- police, lustre, preklad, znížený strop, šikmo plafon
a nie ostré rohy pri hlave- ak je napr. stolík pri posteli, treba ten roh prekryť

sykorkauhliarka
8. apr 2017

my mame nad postelou svadobnu foto

novana
8. apr 2017

@anabeth, na kurze prednášal architekt resp. dizajner, či nejaký poradca pre bývanie?

pribinak
8. apr 2017

@anabeth preco nemozu byt kvety v črepníkoch? Dakujem

tuusfatum
8. apr 2017

Vhodne su pri nocnom stoliku aj druzy alebo geody z ametystu alebo krystalu. Ja mam z ametystu a fajne sa mi spi...

stankadu
8. apr 2017

feng šui má rôzne spôsoby a "leveli". Mňa pred 12 rokmi zaujal jeden z tých jednoduchších. Používam fš podla svetových strán. Proste si prispôsobím nábytok a doplnky podla toho. Napr. východ predstavuje zdravie a ja ho viem posilniť. Dá sa pomôcť v 7 oblastiach-deti, vzdelanie, materstvo, financie, priatelstvo, zdravie, otcovstvo. Na akú svetovú stranu je otočená stena, kam chceš obraz zavesiť? Alebo je niečo čomu je potrebné pomôcť? Ak to chceš všeobecne, zaves nad postel obraz teba a manžela, alebo rodiny. Symbolizuje to, že budete držať spolu. Knihy do spálne nepatria, blokuje to energiu. Tak isto neskladovať nepotrebné veci pod postelou, a žiadne zrkadlá, ostré rohy a spať nohami oproti dverám. Aj trámy a hranatý luster robia problémy.

margotka33
autor
8. apr 2017

baby ja mam vsetko v paroch.. haraburdy vyhodim a kniznicu prestahujem, mna zaujima iba nejaky jemny obraz v sulade nad postelou..

margotka33
autor
8. apr 2017

@stankadu nohranaty luster mam.. manzela nemam.. 🙂 chcem iba sprechodnit tok energie.. obraz bude na severnej strane.. tam mam otocenu aj hlavu.

tuusfatum
8. apr 2017

@margotka33 obraz si zvol intuitivne ktory ta skutocne zaujme a ten bude pre teba pracy a bude sa ti hodit 🙂

margotka33
autor
9. apr 2017

Dakujem za prispevky 🙂

margotka33
autor
9. apr 2017

@tuusfatum myslis, ze tento by mohol byt?

didi35
9. apr 2017

Krasny obraz, das mi pls link na autora?

Ak nemas partnera, tym skor treba vsetko v pare. Farebnost zavisi aj svetovych stran, kazdej strane veli iny element. Napr my mame spalnu na vychod, to je drevo, farebnost by mala byt zelena, hneda...

didi35
9. apr 2017

Do spalne zisdne kvety, ani rezane, prinasaju prebytok jang, ktory narusa spanok.

Na najdenie partnera su veaj vhodne mandarinske kacice v pare, nuz ale to nepatri k nasej kulture...

didi35
9. apr 2017

Kto si chce najst partnera, treba zavesit obraz pivonky do obyvacky ale zvonka na dvere spalne

margotka33
autor
9. apr 2017

@didi35 takze pivonky 🙂

margotka33
autor
9. apr 2017

@didi35 podla coho sa urcuje na ktoru stranu je spalna.. ja mam vonkajsie tri steny.. hlava na sever, okno na vychod a nohy a skrina juh.. hodim Ti link.. su tam aj podobne.. tento som ma rychlo vybrala, taketo nieco sa mi paci 🙂

margotka33
autor
9. apr 2017

som na mobile, podvecer ti hodim link na pc.. inak stranka sa vola rucne malovane obrazy..

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margotka33
autor
9. apr 2017

@zltyslonik citala som, ze ziadne skrinky, police, tazke a obrazy v tazkych ramoch.. 🙂

didi35
9. apr 2017

@margotka33
Svetove strany sa urcuju podla toho, kde v dome sa spalna nachadza, na ktorej svetovej strane- stred je stred domu

anabeth
9. apr 2017

@pribinak živé kvety patria do vyobrazenia "vody"- tak ako akvaria, obrazy vody- a voda znazornuje chlad a zimu... ale ospravedlnujem sa, už si tie detaily nepamätám, nechcem robiť nejak múdru a googliť heh, len som si zapamätala, že kvety v črepníkoch nie do spálne

margotka33
autor
9. apr 2017

@didi35 ja mam spalnu na SV

anabeth
9. apr 2017

@novana nie to nebol/ a architekt resp. dizajner- baba mala- ževraj vyštudované umenie vo viedni... to nebolo len o bývaní... jedna prednáška bola o tom ako mať usporiadaný pracovný stol ak chceš podporiť kreativitu, výkonnosť
dalšia o záhrade- kde aké kvety (pichľavé, veľké listy, kvitnúce...)

pribinak
9. apr 2017

@anabeth dakujem za odpoved

tuusfatum
9. apr 2017

@margotka33 krásny je ale neviem ci je to ono... to ves iba ty 😊

margotka33
autor
9. apr 2017

@tuusfatum to nie su pivonky 🙂.Ale diky.

lujzan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz