Oblečenie na štátnice

arama
14. máj 2014

Ahojte, keďže ma čakajú prvé štátnice, rada by som vedela ako sa obliecť... 😉 Viem, nie vyzývavo...ale je povinné napr. sako? nestačí len blúzka a nohavice, alebo keby bolo chladno, svetrík či bolerko? vďaka za Vaše rady 🙂

evinka15
14. máj 2014

Ahoj, ja som mala nohavice, elegantne tričko na ramienka a sako, v miestnosti som mala sako na sebe ale keď bolo po všetkom tak som ho dala dole, ale myslím si že elegantnou blúzkou nič neskazíš. Moje spolužiačky mali aj blúzky bez saka a tak.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
15. máj 2014

@esterba nemylis si statnice a promocie?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka225
15. máj 2014

Hlavne sa poriadne nauč ... Brat pracuje na univerzite a často je aj v štátnicových komisiách, hovorila som s ním o tom a povedal mi, že jemu a takmer všetkým jeho kolegom je úplne jedno, v čom prídu študenti oblečení.

grettka
15. máj 2014

na statnice podla bontonu patri slusne oblecenie. Ziadne rifle, aj ked na bc statniciach som to u par bab videla. Ale patri sa prist v slusnejsom obleceni, sukna, nohavice, bluzka, slusnejsie tricko a sako, alebo saty.

chymenitta33
15. máj 2014

Zabudnite na veľké výstrihy, krátke sukne či tie najvyššie lodičky, čo doma máte 😅
Je vhodné zvoliť jednoduchú čiernu sukňu siahajúcu tesne ku kolenám či decentné šaty. Najlepšie jednofarebné alebo v neutrálnych farbách. K sukni je veľmi vhodná blúzka alebo elegantný top.
Ak zvolíte top na ramienka, určite musíte mať aj sako. Ak nemáte radi sukne a šaty oblečte si elegantné čierne nohavice. Tým aktuálne dominuje užší strih, ku ktorým sa hodia najmä klasické čierne lodičky. Čo sa týka doplnkov, zvoľte jednoduché tvary. Žiadne veľké množstvá šperkov nie sú vhodné 😎 Kabelku si zoberte jednofarebnú a hlavne praktickú. Dôkladne si upravte zovňajšok a vlasy. Make-up použite decentný, úplne stačí naniesť podkladový make-up, upraviť obočie a mihalnice a zvoliť jemný lesk na pery.

jednoduchosť a decentnosť v obliekaní! 🙂

ichbinich
15. máj 2014

Na skuske som mala: tmavohnedu suknu pod kolena a staroruzovu bluzku s hnedymi a bezovymi pasikmi (to znie ako pyzamo, ale nie, bola elegantna 😉). Topanky si nepamatam, ale asi baleriny, kedze moja skuska bola prezentacia s nasledovnymi otazkami komisie, pocas ktorej som stale stala. Make-up iba kryci krem a mascaru, inak nic.
Na promocie - odovzdavanie diplomu, som mala: tmavofialovy zamatovy kostym so suknou po kolena a sakom, bezovy hodvabny top bez rukavov, a tam uz lodicky s fialovymi a bezovymi detailami. Make-up uz aj s farbou 😉 Ostatni boli chalani, takze oni to mali jednoduche 😉 😀

arama
autor
25. máj 2014

Vďaka za názory...:0) a môžem ešte jednu otázku...viem, že nohavice s pukmi nie sú moderné...ale bude to veľké faux pas...ak si ich dám s blúzkou? sukne k mojej postave nejdú...a taktiež som z učenia troška pribrala....takže na nové gate už nie je čas ... treba sa učiť...:0))) a za týždeň už neschudnem.... 😝

grettka
25. máj 2014

arama, neries modernost ci nemodernost nejakeho strihu nohavic, nejdes predsa na modnu prehliadku, ale na statnice, hlavne je byt oblecena v slusnom, cistom obleceni a mat v hlave vedomosti, riesit puky na gatiach nikto nebude 😀

pe
26. máj 2014

ja som toho nazoru, ze tym ako sa oblecies, davas najavo, ako vazne beries danu prilezitost, ked im chces ukazat, ze ti na tom zalezi - co urcite ano, dala by som si slusivy kostym - nohavice alebo konzervativna sukna po kolena - nie kratucka mini, a jednofarebna bluzka, mne sa najviac paci tmavy kostym a k tomu svetla bluzka, takto som sa obliekala na kazdu skusku aj na statnice a vzdy ma brali seriozne a este je dolezite, aby ti v tom bolo pohodlne, lebo sustredit sa potrebujes na ine, nie ze ti pojde na nervy oblecenie

ivetka_iv
27. nov 2015
Používateľ ivetka_iv je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivetka_iv.

Ja som išla oblečená v krátkej mini sukni, za čo mi hneď všetci vynadali a na štátnice som si zobrala bakalárku napísanú tu http://www.vsprace.sk/bakalarske-prace

Čo Vám poviem, v hlave nič, oblečenie tiež zle..ale dala som to 🙂 🙂 🙂

sonyap111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonyap111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
verkom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz