Objednávky cez internet

gabrielabydzo
15. sep 2020

Dobrý deň,milé mamičky potrebujem poradiť,nakoľko neviem ako sa postupuje.Dcére som objednávala letný klobúk zo stránky HypeBeast.sk dňa 16.7.2020 za 14€,dodnes dňa nemáme ani klobúk ani platbu vrátenú na účet.Už v minulosti som takto zo stránky Vova objednávala pre mňa šaty a postup uplne rovnaký,pravdaže šaty ani platbu som dodnes dňa nevidela.Chcem sa spýtať či je v poriadku,aby v dnešnej super dobe to bolo vôbec normálne že existujú firmy,čo akože pošlú tovar,ale iba ak vopred zaplatíte.Pravdaže platbu si nechajú a tovar aj tak nepošlú.Ako už neviem čo s tým.Pani z Velkého Blahova som zas poslala 80€ za kočík a jasné že kočík neposlala.Polícii sa ešte do telefonu priznala keď jej volali a polícia s tým nič nespravila.Kašlú na to ved čo nie sú to ich €,zúfalá matka je to posledné čo ich zaujíma.Máte skúsenosti s takýmito objednávkami cez internet?Ďakujem za rady.Dúfam že to nebude že už neobjednávať.Ceny lákajú.

kate9999
15. sep 2020

@gabrielabydzo Objednala som v máji a včera mi prišiel balíček.Uprimne už som ani nečakala že príde.

gabrielabydzo
autor
15. sep 2020

@kate9999 Ďakujem no,majú na stránke uvedené že mesiac...ani nie pol roka...to si viem aj sama z Ali objednať..

pieksamaki
15. sep 2020

V sucasnosti je specialne vacsi priestor pre podvodnikov......

kate9999
15. sep 2020

@gabrielabydzo Moja objednávka bola síce za necelé 3eura ale aj tak ..Nemajú na stránke náhodou kontakt že by sa im dalo napísať?

sissy27
15. sep 2020

@gabrielabydzo nie, nie je to v poriadku. Rovnako ako nie je v poriadku používať internet a nepozrieť si hodnotenia, údaje o firme, obchodné podmienky a nezapojiť aj zdravý rozum.
Polícia nerieši, až keď je škoda nad 266€. Keby mali riešiť každé 1€ o ktoré príde človek vlastnou hlúposťou, tak už nemajú čas na nič.

liz_lemon
15. sep 2020

@gabrielabydzo platila si kartou? ak ano, podaj reklamaciu na nedodany tovar, vratia ti peniaze

tanyja
15. sep 2020

a hlavne treba čítať recenzie k uvedeným aj ostatným e-shopom, aj k predávajúcim mamičkám. Ja na tvojom mieste sadnem do auta a navštívim dotyčnú pani, ktorej si platila za kočík, určite dedina až taká veľká nie je a určite by ju niekto podľa popisu poznal / spoznal.

kittykat22
15. sep 2020

@gabrielabydzo ked objednavam zo stranky ktoru nepoznam tak vacsinou objednavam na dobierku. Pozeram si aj recenzie, a ked vidim vela negativnych tak sa snazim tovar zohnat u inej firmy. Prave dnesna super doba nahrava problemom. Stranku zalozis za 10 minut za par dolcov, nahodit tam tovar nie je raketova veda a uz je hotovo.

gabrielabydzo
autor
15. sep 2020

@kate9999 Napísať sa im dá ale volať nie...

gabrielabydzo
autor
15. sep 2020

@liz_lemon ano kartou...reklamáciu ale komu?myslíte v mojej banke?

gabrielabydzo
autor
15. sep 2020

@sissy27 to viem že až nad určitú sumu...

mon895
15. sep 2020

Vova je podobne ako aliexpress (cina) ked nevratia tovar treba im napisat cez objednavku a peniaze vratia len si treba sledovat cas

liz_lemon
15. sep 2020

@gabrielabydzo ano normalne do banky, je to celkom bezne, len z netreba cakat, cim skor das reklamaciu, tym skor dostanes peniaze, banky maju na toto lehoty

jankapepe
15. sep 2020

@gabrielabydzo takto.....objednavas zo stránky kde ani kontakt okrem jedného mailu nie je. Ani názov firmy IČO DIČ nič!!! Chyba. Nikdy neposielaj peniaze niekomu koho nepoznáš....
Za ten kočík si prečo platila dopredu??

dejka77
15. sep 2020

Nemam skusenosti s takymto. Vacsinou objednavam zo znamych stranok a tovar mi pride vacsinou bleskovo. Musis byt viac opatrna odkial objednavas.
Kocik by som kupovala radsej osobne prave kvoli takymto podvodnikom.

gabrielabydzo
autor
15. sep 2020

@liz_lemon Ďakujem o tom som nič nepočula.

gabrielabydzo
autor
16. sep 2020

Ďakujem veľmi pekne za rady,už mi od tiaľ písala dáka pani,tak dúfam že to bude v poriadku.

tanicka473930
25. jan 2021

Objednala som si kryt na airpods keďže dodacia doba bola 3 mesiace došlo mi ze to zrejme objednávajú z aliexpresu a tam to stoji 2€ a oni to dajú za 5€.

anna1819
12. jan 2022

Hypebeast.sk jedna Z NAJHORŠÍCH stránok vôbec….ani tovar mi neprišiel ani peniaze mi nevrátili…na mail neodpovedajú.. NEODPORÚČAM!!!