Objednávanie a doručovanie kozmetiky z USA

kika52621
6. feb 2021

Ahojte chcela by som si niečo objednať z USA konkrétne kozmetiku a absolútne netuším ako to funguje ci sa to preclieva do akej sumy sa oplatí objednávať a koľko trvá dodanie. Ak má niekto skúsenosť budem vďačná ak mi poradí. Dakujem

sasanka605
6. feb 2021

Na každej stránke odkial chces objednat maju podmienky dorucenia a hlavne ci dorucuju do europy vobec. A preclieva sa od 20eur myslim.

sissy27
6. feb 2021

@kika52621
Funguje to presne tak isto ako z hocijakého iného eshopu - vybrať, vložiť do košíka, vyplniť údaje, zaplatiť, čakať 😃 otázne je, či ten ktorý eshop zasiela aj na Slovensko a ak áno, tak koľko si účtujú poštovné. No a potom ešte ťa pravdepodobne čaká doplatiť DPH alebo aj clo (do 22€ neplatíš nič, nad 22€ DPH, nad 150€ DPH a clo).
Treba si zvážiť, či sa ti to oplatí, či riskneš stratenú zásielku, poškodenú zásielku alebo či ti ten produkt bude naozaj vyhovovať (reklamácia a vrátenie tovaru síce je možné, ale neoplatí sa).
A samozrejme tak ako vždy aj tu si treba dať pozor, či sa jedná o serióznu stránku.

lucka_ke
6. feb 2021

a ešte je otázka, či to má certifikáty pre EÚ, či ti to vôbec colníci pustia

kika52621
autor
6. feb 2021

@sissy27 jedna sa o serióznu stránku ich produkty poznám a aj ich pouzivam takže viem co mi vyhovuje len na SK sa predávajú za dosť vysoké sumy oproti USA kde sa priamo vyrába tak som chcela skúsiť priamo od nich ale keď nechcem platiť clo ani DPH musím objednať za 20E a to sa mi neoplatí musela by som tie balíčky rozkuskovat a to za 20e kúpim ten najlacnejší produkt nehovorím a tých drahších ktoré sú není pod 20e

sasanka605
6. feb 2021

@kika52621 nema tu znacku napr
Sephora alebo iny eu eshop?

sissy27
6. feb 2021

@kika52621 do tej sumy, z ktorej ti vyrátavajú DPH/clo, sa počíta aj poštovné, balné a súvisiace náklady. Takže len veľmi ťažko sa zmestíš pod 22€.

kika52621
autor
6. feb 2021

@sissy27 no to áno to s teda nezmestim.... Takže nakoniec sa mi to vlastne neoplatí.

kika52621
autor
6. feb 2021

@sasanka605 ta značka ma svoj samostatný eshop na sk problém ju tu nie je zohnať len oproti USA má o dosť vyššie sumy tak som chcela skúsiť ale zisťujem, že sa mi to neoplatí.

kittykat22
6. feb 2021

@kika52621 tam je prave problem s tym clom a import tax. Pretoze u nas su ceny preto take vysoke pretoze su tam tieto polozky naviac. Ked si to objednavas sama, tak to zaplatis, a cenovo si tak isto ako na sr/cr 🤷‍♀️🤷‍♀️

sasanka605
6. feb 2021

@kika52621 co to je za znacku?

andreatytler
7. feb 2021

@kika52621 Kupovat kozmetiku v zime na velku dialku nie je najlepsie... moze po ceste zamrznut a to moze zmenit chemikalie a ich ucinky.