Objednáva niekto cez www.allegro.pl?

danadany
7. mar 2013

Baby objednávali ste niektorá z allegro.pl? Koľko je asi poštovné, alebo ako to tam nájdem?

peteklic
8. máj 2013

DZWI HARMONIKA = DZWI SKLADANE -
dzień dobry nie można powiedzieć mi adres, gdzie mogę kupić ten
interierove toczenia drzwi ze sztucznej skóry o rozmiarze 190 x 80
cm.Kolor drzwi jest ciemny brąz
Wczesna reakcja ładnie podziękować Peter Reištetter 064 01 Stará
Ľubovňa Slovensko. ulica letná 2

katarina1978
11. júl 2013

@danadany Dobry den, ja by som sa chcela opytat ci vam niekto napisal, ze ako sa objednava z toho allegro pl, aj mna by to zaujimalo maju tam celkom dobry tovar aj ceny, ak viete poradit prosim napiste, dakujem

danadany
autor
11. júl 2013

@katarina1978 nikto sa mi neozval ale písala som tam, len dosť stojí pošta na slovensko

katarina1978
11. júl 2013

@danadany zhruba kolko by vyslo za neaky balicek do 0,5 kg?

danadany
autor
12. júl 2013

@katarina1978 to neviem skús napísať tomu predajcovi konkrétnemu, lebo ich je tam veľa

cervenakova
8. apr 2014

Nákup z Allegro.pl

- Majte aspoň základné znalosti poľského jakzyka, nakoľko predajca nie je povinný vedieť cudzie jazyky
- Hľadajte aukcie kde predajca posiela do zahraničia - Zgadzam się na wysłanie przedmiotu za granicę
- Pred nákupom sa informujte, aká je výška poštovného na Slovensko a z akých služieb si môžete vyberať
- Keď platíte inou metódou, ako Platnosci Allegro, informujte sa na príslušnej pobočke , aké sú poplatky za prevod na poľský bankový účet
- Uvedomte si ,že zásielka z Poľska je zahraničná zásielka a doručenie môže trvať aj do 14 pracovných dní ( záleži od typu služby )
- Zistite si reputáciu predajcu a to cez systém komentátov
- Komunikujte z predajcom PRED nákupom, aby ste sa uistili,že jazyková bariéra nebude problém pri uskutočnení obhcodu

PLATBA NA BANKOVÝ ÚČET V POĽSKU :

- číslo bankového účtu dostanete v maili od Allegro, keď daný predmet vyhráte, alebo kúpite, v niektorých prípadoch sa číslo nachádza aj v opise aukcie
- k zahraničnému prevodu potrebujete IBAN a BIC/SWIFT KÓD, ktorý si zistíte na, zadaním krajiny a čísla bankového účtu
- popltaky za prevod z v majoritných bankách :

TATRABANKA

Cezhraničný platobný príkaz
podľa výšky platby : ° cez Internet banking ° v pobočke
-do 3 319,39 EUR (100 000 SKK)* 9,96 EUR(300 SKK)* 16,60 EUR(500 SKK)*
-od 3 319,40 EUR (100 000,24 SKK)*
do 16 596,96 EUR (500 000,02 SKK)* 19,92 EUR(600 SKK)* 26,56 EUR(800 SKK)*

VUB BANKA

Cezhraničný platobný príkaz
podľa výšky platby : ° cez Internet banking ° v pobočke
-do 1 659,70 EUR 6,64 EUR 13,28 EUR
-od 1 659,71 EUR
do 16 596,96 EUR 19,92 EUR 26,56 EUR

PLATBA CEZ PAYPAL

-bez poplatku
PLATBA CEZ PAYPAY

-Prevodom na Iný bankový účet v Pokrytých krajinách*
(Čas spracovania platby: 2-4 pracovných dní) 0.72 EUR ( ak predajca preferuje túto možnosť platby )

PLATBA CEZ PLATNOSCI ALLEGRO

-bez poplatku ( ak predajca preferuje túto možnosť platby )

Čo je Platnosci Allegro a ako na to :

Platnosci Allegro je inštantný platobný systém, ktorý umožňuje zaplatiť za predmet predajcovi okamžite po nákupe.
Podmienky :

- účet zaregistrovaný na Allegro.pl ( ale na Vašu platnú slovenskú adresu )
- aukcie kde sa dá platiť týmto systémom musia byť označené
- systém akceptuje len embosovanú kreditnú kartu ( vypuklá tlač )

PLUSY :
- okamžitá platba za predmet
- žiadne poplatky
- dobrý kurz € voči PLN
- ochrana cez systém Program Ochrony Kupujących do 10.000zl v prípade nedoručenia tovaru, alebo iných problémov

MÍNUSY :
- nie sú známe



Dúfam,že som Vám pomohol a že po prečítaní tohto príspevku budete o niečo múdrejší,čo sa týka obchodovania zo zahraničia.