Obhrýzam si nechty. Mám si dať gélové?

chichotka2814
25. nov 2013

Maminy prosim o radu...uz odmalicka si obhryzam nechty a chcem s tym prestat...su riesenim gelove nechty+mozu odpadnut? a je rozhodujuca min.dlzka nechtov pri navsteve salonu?diky

zita19
25. nov 2013

@chichotka2814 Ja som si ohryzla nechty celeee roky. Potom som jedno leto nosila umele nalepovacie, co mi dobre liezli na nervy, lebo furt nejaky odletel 😀 😀 😀 A po tom lete uz nemam s ohryzanim preoblem. Pekne ich udrzujem, lakujem a uz som normalne nestastna, ked sa niektory zalomi a treba ho spilovat na kratko.
O predpisanej dlzke nechtov sice ani slovicko ale chcela som tam povedat, ze sa to da oducit 🙂 🙂

eruuuska
25. nov 2013

@chichotka2814 ahoj, je to mozne riesenie, ale neda sa takto povedat aka je minimalna dlzka, nakolko kazda mame ine nechty, treba sa ist opytat do nejakeho salona, ja ked som si davala robit tak mohli byt uplne kratke ale nesmeli byt az do masa obhryzene, a odpadnut mozu, kazdopadne ak si das pozor mali by ti vydrzat, najlepsie je chodit na doplnenie kazde tri tyzdne, nie dlhsie, potom lepsie drzia....v salone si ale davaj pozor, aby dezinfikovali nastroje pred tebou a pouzivali kvalitny material.......

iveta71
25. nov 2013

@chichotka2814
Gelové nechty nie sú riešenie lebo pred nalepením musia ti obrúsiť tie tvoje pôvodné a to je ešte horšie ako obhryzené. Ja som mala gelové nechty asi rok a potom som sa nevedela spamätať, moje boli ako papier a nemohla som ani riad umyť. Najlepšie je mať pevnú vôľu a neobhrýzať.

kiki68
25. nov 2013

na okusane porusene nechty davat gelove nechty je ta najhorsia vec, lebo ten gel je pekne svinstvo, plus casto sa pod nim zacnu robit mykozy, znama je manikerka,co odmieta robit gelove nechty,lebo riesi casto napravu po inych kolegyniach,co to zorali a potom sa tam zaniesla paradna infekcia,ci mykoza. Vacsinou po istom case dochadza k zniceniu vlastneho nechtu, lebo je stale zbrusovany,aby mala kde ta vrstva gelu a teda akrylatu byt. Umele nechty sa daju spravit doslova ako dlhe pazure,ale naco to je,netusim...jedine,ze by si presla na okusovanie z prirodneho materialu na akrylat. Fuj, gelove nechty to sa snad drzi len u nas, pozrite si niekedy nechty zien v zahranici,celebrit,ktora ma na tom cervenom koberci gelove nechty a pazure?no asi ziadna...
skor by som skusila zreparovat svoje povodne nechty a mozno japonsku manikuru s vcelim voskom a potom napchat ruky do kocacinca,aby to clovek nemal tendenciu davat do ust. Strasny zvyk tieto oralne fixacie...

h2
25. nov 2013

@chichotka2814 Iba ak Ti chutí ten gél. 😀 😀 😀

vroni
25. nov 2013

@chichotka2814, pokial si neohryzas nechty az do masa, tak si v pohode mozes dat aj gelove. Dnes sa v slusnych studiach pouziva neagresivny gel a nechet nie je nos, ktory ked raz zbrusia, ostane taky na veky vekov, nechet dorasta a pomerne rychlo (preto treba aj gelove nechty doplnat.) Nemusis si davat desatcentimetrove pazury, gelove nechty mozu byt aj kratke. Samozrejme, ze "sa da" ohryzt aj gel 😝 , ale jednak ti to nebude chutit a druhak si gel hryzenim strhnes (casto aj s nechtom) a druhykrato to dobrovolne nezopakujes 😀