Obezita a bicykel

16. feb 2020

Ahojte.
Mam 30.
Som tucna.
Ked som hladala typ pohybu, ktory by ma mohol bavit vysiel mi bicykel.
Lenze ja sa hanbim.
Pridem do predajne, 100 percentne tam bude chlap.
Ked zacne hovorit o nosnosti ramu, budem sa cervenat.
Mam pocit, ze bicikluju len pekni a stihli ludia..
Inak kde hladat nejake cyklo oblecenie vo velkosti cca 46, 48?
Vyrabaju to vobec?
Kupovat bike cez net je asi risk vsak?

deti95060810
16. feb 2020

my sme kupovali bicykel na stránke rajbicyklov.sk napíš im aký máš problém a uvidíš čo ti odpíšu...
komunikovali sme s nimi len cez net...super chalani, odborníci.

pribinak
16. feb 2020

Bicykel unesie aj 150 kg chlapa, nie že teba. Na aluexprese určite kúpiš oblečenie aj tvojej veľkosti
Výhoda kamennej predajne je, že si ten bike skúsiš, ako sa ti sedí, či potrebuješ dlhší rám, vyššie riaditeľa, inú sedanku, poradia ti celkove nastavenia celého bicykla
Ja chodím veľa jazdiť, určite nestretávam len modelky.

nika82
16. feb 2020

velkost 46 ci 48 bezne kupis kolko ze vazis vyska ze tvrdis ze si tucna

autor
16. feb 2020

@nika82 BMI mam 33.
Obezita 1.stupna.
Nie, to uz nie je nadvaha.
Roky sa utesujem, ale je to..

hori
16. feb 2020

nosnost ramu nie je problem - uz mnohe detske bicykle maju nad 100 kg... ja mam tiez velkost oblecenia 46... a bola som v podobnej situacii - isla som pre seba kupovat lyze - to ste mali vidiet ten pohlad predavaca v sportovom obchode!!! 😀 a to som chcela pre pokrocilych... moc mi neveril... 🙂 ako... nebolo to prijemne, ale jeho chyba, ze sa s takymi ludmi ako ja, este nestretol...

nika82
16. feb 2020

pozri ja mam bmi 34,7, moja vyska je 178 a mam 110kg
zacni cvicit uprav stravu
a oblecenie na seba v pohode kupis, ja na seba kupim aj v Sportisime a aj Alpine pro tam maju velkost ,, Ladies M ,, mi je dobra

stankadu
16. feb 2020

tvoja velkosť je celkom bežná a takéto vel. športového oblečenia kúpiš aj v Kik alebo Sportisime. Tuším aj v Bonprixe som videla. My sme kúpili bicykle nez internet. Ja mám vel 50-52, šupnem na seba tepláky a idem s deckami na bike a neriešim (ale ja to mám len tak raz za čas) 😉

abab
16. feb 2020

Keď pôjdeš do obchodu, ty budeš mať peniaze, ktoré oni chcú od teba. Oni budú radi, keď niečo kúpiš, nech sa teda snažia ti ponúknuť to, čo potrebuješ. S takým pocitom by som tam išla. Oblečenie kúpiš aj v Lidli, keď bude cyklo tovar, mám 44-46/L, ale natiahne sa aj viac.

thoughtfulweirdo
16. feb 2020

Moj muz je cyklista, takze som popri nom do toho sveta nakukla a ver mi, bicykluju aj obezni ludia. Naozaj. Aj nepocujuci, aj nevidiaci, aj s roznymi fyzickymi postihnutiami. A tych obeznych je dost, nie je to vobec neobvykle, niekolko ich aj osobne poznam. Pozri, ak nahodou natrafis na predavaca s nemiestnymi poznamkami, oznam mu, ze sa prave pripravil o zakaznika, otoc sa na pate a vyskusaj inu predajnu. Ja by som navrhla sa na neho aj stazovat nadriadenemu. Obezni ludia potrebuju v sportovom obchode podporu a povzbudenie, nie debilne kecy. Hlavne si uvedom, ze sa vobec nemas za co hanbit. Je uzasne, ze sa chces zacat hybat, to je na pochvalu a nie na vysmech. Drzim palce 😉

strapec
16. feb 2020

Určite choď do obchodu si odskúšať bike a oblečko objednáš aj z lidl online shopu, môžeš všetkých oprdieť ako sa na teba dívajú, chceš niečo pre seba spraviť a predavač chce predať ak je normálny rád ti poradi, len hor sa do toho 🙂

raszuz
16. feb 2020

Co sa tyka oblecenia, skus pogooglit znacku Kilpi, ja som si nedavno kupovala lyziarske veci tejto znacky, a urcite vacsie ako 46 alebo 48 😉.

leuchtturm
16. feb 2020

a ty sa nechas odradit od kupy bicykla kvoli nejakemu predavacovi? Kaslat na vsetkych, co na teba blbo pozeraju. Zivia ta? Nie. Na zaciatok ani nepotrebujes nejake extra cyklooblecenie. Staci normalne.

nikpa
16. feb 2020

Tak si kúp bajk cez net, je super ze chceš niečo začať so svojou váhou robiť, nenechaj sa odradiť tým ze sa budeš cítiš trapne pred predavačom. No a cyklo veci kľudne porieš aj neskor keď začneš chodiť na dlhšie trasy, začať môžeš kľudne aj v tom co máš doma, tepláky, tričko, mikina. Len volako začni, držím ti palce 😉

cacianka
16. feb 2020

Vobec sa netrap co bude v predajni, ja som tak asi 5x twiggi a v obchode len obcas tresnem ci predavaju iba pre anorekticky a kedy budu mat tovar pre kredenciozne damy...
Bycikel si vyber presne podľa svojich potrieb a peňaženky.oblecenie na zaciatok staci teplaky tričká, tenisky, helma.ostatne lahko dokupis ked sa rozbehnes a potrenujes.

miriam11
16. feb 2020

Super. ze máš snahu s tým niečo robiť. Ak ti je neprijemne nakupovať v kamennom obchode. kúp bicykel cez net. A na ľudí sa vykašli. Nech si myslia, čo len chcú. Veľa šťastia a nieže to vzdas.

luccija
16. feb 2020

Určite si kúp bicykel super rozhodnutie.Oblecenie 46,48 zase nie je také veľké číslo.Mozes mať legíny a vzdušné tričko nemusíš mať cyklo oblečenie.Bicykel si musíš vyskúšať nastaviť sedanku nekupuj cez net, skúsiť ako Ti je ťažký a nepodcenuj sa!Obrat to na humor, že ideš chudnúť s humorom to pôjde lepsie normálny predavač sa určite nebude posmievať.

metuzalem
17. feb 2020

Dolezite je, ze chces nieco pre seba robit, netrap sa tym co si ini o tebe na predajni, alebo inde pomyslia, jednoduchsi ludia su vsade. Nenechaj sa odradit strachom kvoli takym ludom. Drzim palce, uvidis ako sa budes citit dobre ked sa zabehas 🙂 Ja tiez bicyklujem a veeeelmi ma to bavi ❤

ivanka12311
17. feb 2020

Aj ja nosím veľkosť 44-46 takže by som to čo si myslí nejaký predavač mala s prepáčením u riti 😃to by bolo to posledné nad čím by som sa vôbec pozastavovala.Chod si ten bicykel vyskúšať nekupuj online iné je ho predsa vidieť

hefo
17. feb 2020

Zájdeš do napr. Decathlonu, tam si všetky parametre pekne popozeráš (tam to majú pekne vypísané, ale asi nielen tam), predavača odbiješ, že "len pozerám" a keď si vyberieš, tak len povieš, že ktorý chceš...

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
5. apr 2021

lenže to by museli na bicykli jazdit pravidelne, iba niekedy to nestači

mareri
6. máj 2021

aj my chodime stale na bicykle, kolobežky. Alebo bežim za detmi, ktore jazdia na bicykli. Oni z toho maju velku zabavu

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wawna
7. aug 2021

toto by ma nebavilo 🙂 nebolo by lepšie bicyklovat sa s nimi?