Obed na stavbe

siska1313
11. aug 2022

Dievčatá, poraďte, čo také uvariť. Na víkendy chodíme na stavbu, treba maľovať a podobné veci, čiže nemám čas byť pol dňa v kuchyni a variť delikatesy. Na stavbu si viem zobrať remosku, viete poradiť, čo také uvariť? Pečené kura, krkovicu, zemiaky už som robila a už nám to trochu lezie krkom, hlavne deťom. Nejaký nápad na nekomplikované jedlo, ktoré sa bude piecť a ja si viem robiť niečo iné?

luccija
11. aug 2022

@siska1313 dopredu sprav gulas, akekolvek maso na stave...kuraci perkelt...

uriva
11. aug 2022

Choď na stránku modrastrecha.sk, tam som našla veľa inšpirácií, keď sme stavali. Ale k tomu, čo sa písalo vyššie pridávam rizoto, chili con carne, husté polievky (fazuľové, strukovinové, vývar...), prívarky, segedín, cestoviny s omáčkami, ja som zvykla aj langoše alebo krúpnu babu (to si vieš spraviť doma skôr)...

evica17
11. aug 2022

@siska1313 ja som vždy varila v piatok večer na sobotu a hocco. Proste ak sme chceli stihnúť čo najviac za sobotu, bolo pre mňa nereálne variť v sobotu na stavbe.

elizabet173
11. aug 2022

@siska1313 ja som tiež navarila v piatok večer, mali sme tam mikrovlnku, aj chladničku, tam sa mi nechcelo s varením rýpať a prenášať všetky veci

zmrzlinka2021
11. aug 2022

@siska1313
My vzdy ked sme mali pracovnu sobotu a robilo sa na zahrade, stavbe, na hocicom - klasika boli parky 🙂
Je to rychle, nie sice zdrave, ale da sa.

jaja1979
11. aug 2022

@siska1313 dopredu do remosky si vieš pripraviť francúzske zemiaky, koložvárska kapustu, zapekané hocičo, napr.karfiol, brokolicu so zemiakmi a syrom,

dori2
12. aug 2022

@siska1313 ja somzanoislednu dobu varila gulas, segedinsky gulas, bryndzove halusky, plnenu papriku, plnene tortilly, pecene jaternicky so zemiakmi, bigos, perkelt, francuzske zemiaky, pecene kura s ryzou apodobne veci…

nepic
12. aug 2022

@zmrzlinka2021
Na stavbe na obed párky?? Nehnevaj sa,ale to keby mne dal niekto na obed,tak sa zoberiem a idem domov..

jakoma
12. aug 2022

Okrem ineho sme na stavbe oprasili starsi hotdogovac:D

siska1313
autor
12. aug 2022

dievčatá, ďakujem🙂

zmrzlinka2021
12. aug 2022

@nepic my keď pracujeme, nemáme čas variť a ja som zo skromnyc pomerov. Parky sú normálne rýchle jedlo za pár minút. Ešte som sa nestretla s vyhutovanim

marca12
12. aug 2022

@siska1313 Fasirky,grilovane maso,klobasky,pecene maso na rozne sposoby,spizy. Mne tiez v tych casoch dochadzala fantazia a dookola sme jedli to iste,lwbo casu na varenie nebolo,tak len rychle nieco a najlepsie,co sa vari v jednom hrnci alebo pecie naraz na plechu

nepic
12. aug 2022

@zmrzlinka2021
Tak to bude pre to.
U nás pracujú chlapi,ženy sa starajú o deti a o to aby bolo čo do úst. Ja si predstavujem normálny obed na stavbe guláš s chlebom,resp zabíjačkový tanier,nie párky,ale tak každý sme iný.

evica17
12. aug 2022

@nepic no u nás by sa chlapy ani nenajedli, a ktovie či by prišli nabudúce keby boli n obed parky.
Švagorina keď raz keď u nich robili z drevom , urobila na obed chlebíčky, no ocino s sťažoval že uz nikdy tam nepôjde. A ani nešiel, lebo na druhý raz urobila na obed preistotu nič.