Nový vzťah. Áno či nie?

jankanelka
29. dec 2012

Mile maminky,
som slobodna mamicka 3,5-rocnej dcerky a sama som viac ako 4 roky. Ani som si nikoho nehladala, mala som pracu, dokocila som si vysku, stretavala som sa s kamoskami atd. Nikoho som nechcela... zrazu prislo leto a ja som isla sama s dcerkou na dovolenku. Bolo super, len tie vecery dlhe, ked dcerka zaspala a ja sama... Bolo mi smutno. Nejak som to neriesila, ale pred asi 2 mesiacmi som sa rozhodla... Kolko ludi z mojho okolia sa zoznamilo cez net, tak co som ja od macochy? 😀 Zobrala som PC a zacala sondovat... Ozvalo sa mi par muzov, s ktorymi som si prehodila par viet a dost... Niektori boli uchylni, ale nie o tom chcem. S jednym som si pisala celkom dlho, aj si este obcas piseme, ale ked som zacala citit, ze nieco ocakava, otvorene som mu napisla, ze nemam zaujem o vztah... ved v pohode, nebol sklamany, uz si nasiel inu... Aj ja som sa zoznamila s jednym milym clovekom, uz sme sa aj stretli a "padli sme si do oka". Zoznamila som ho uz aj s mojimi rodicmi (vobec neprotestoval a to sme sa poznali asi 3 tyzdne), urobil dobry dojem, mama mi povedala, ze mi to praje...Ja citim, ze som sa zamilovala, ale nechcem nic silit... Ked som mu chcela zavolat, zrusil ma a zavolal naspat , vecer si piseme do noci, povedal o mne sestre aj bratrancovi... Problemom je vzdialenost - cca 40-50 km, nemozeme byt spolu tak casto ako by sme chceli. Obaja pracujeme, on niekedy az do vecera. Ma dceru vo svojej opatere, za sebou 2 nevydarene vztahy... Ja tiez. Su aj dalsie veci (a je ich vela), co mame spolocne. Obaja sme zazili velke sklamanie... Bojim sa, aby som sa zase nespalila. Lenze ked neskusim, nebudem vediet... Prosim poradte mi, ist ci neist do noveho vztahu???

majuskacechova
29. dec 2012

@jankanelka chod do toho! drzim palceky aby ti to vyslo 🙂 😉

zivika
29. dec 2012

@jankanelka zasluzis si byt stastna, tak chod za srdieckom...vobec nerozmyslaj nad tym, ze sa mozes spalit, ale tes sa zo zamilovanosti a uzivaj si lasku, kolko sa len da...ved zivot mame len jeden 😉

aaliyah
29. dec 2012

@jankanelka podla mojho nazoru sa nemusíš bat sklamania z jeho strany,nakolko sa tiež v niekom sklamal,takže určite aj on už tuži po ozajstnej laske a vzdialenost nehra rolu,ved ked si budete super rozumiet,a všetko bude pekne klapať a budeš s ním štastna,tak sa môže k tebe pristahovat 😉 držím palčeky nech to všetko super dopadne a budeš aj ty so svojou dcerkou štastna 🙂

luckamjar
29. dec 2012

určite ísť do toho, držím palce, a len taká moja skromná poznámka, 40-50km nie je problém vzdialenosti 😉 keď niekoho lúbiš, aj lietaš za ním, viem o čom hovorím 🙂

slniecko154
29. dec 2012

ano!! 🙂

tvojapusinka
29. dec 2012

🙂 držím ti palce...a jasné, že neváhaj

korenbaba
29. dec 2012

Ak to neskusiš, nudeš sediet o 5 rkov zase sama a premýšlat nadtým či by ten vztah mal vtedy šancu. Musíš skusit, inak to njede, o tom je život a vztahy. Už máš čosi za sebou a vieš byt hádam opatrnejšia. Maličká je tiež ešte malá. skor príjme niekho do vášho života ako keby mala 6 rokov. Chod do toho so srdcom aj rozumom.

ruzickaruzova
29. dec 2012

chod do toho. chceš sa o pár rokov zožierať že si neurobila všetko čo si mohla? užívaj si ten príjemný pocit ale stále sa snaž stáť pevne nohami na zemi. držím silno päste.

maria117
29. dec 2012

@jankanelka
Ahoj,ja som sa s mojim uz manzelom tiez spoznala vdaka internetu. A tych par km,ak sa chce,da sa. On(moj) studoval/pracoval v ziline,ja v bratislave,ale pochadzam z vychodu (on z juhu).nebolo to lahke,netvrdim,ale zvladame i 230km, a su pary,kt prekonavaju i vacsie vzdialenosti...vies,ako sa hovori,laska hori pre
nasa,konecne chapeme vyznam ;) a potom casom uvidite,kam to smeruje.

domin85
30. dec 2012

@jankanelka skus, ja ti budem velmi drzat palcek. Poznam ten pocit ked si dlho sama a bojis sa verit, ale obcas sa riskovat oplati. Ja som pred casom tiez z mojho vtedajsieho hladiska urobila obrovsky risk a bolo to moje najlepsie rozhodnutie. Takze verim ze aj ty si o nejaky cas, ked sa vsetko ustali povies ze to stalo za to 😉 Tu vzdialenost nechaj tak zatial ak to bude stat za to dojdete na to, ako to poriesit 🙂

alka221
30. dec 2012

chod do toho, drzim palceky.

andrejka1983
30. dec 2012

@jankanelka ja som svojho skveleho a vynikajucého manžela spoznala cez internet, obaja sme boli vysokoškoláci a byvali sme od seba cca 300km 😀 a dnes sme manželia a mame krásnu vydarenú 2.5 ročnu dcérku...takže vdzialenost určite nehrá rolu ak sa mate obaja radi a myslite to vážne...držím palce 🙂

jaruska8
30. dec 2012

Choď do toho, držím palce!! 😉

jankanelka
autor
30. dec 2012

Dakujem vam vsetkym za povbudive slova 😎 Risk je zisk, uvidime... drzte palce

vroni
30. dec 2012

No, ja som sa takto (cez net) zoznamila s jednym panom, dve rozne krajiny (ja v Nemecku on v Rakusku) a 500 km medzi nami, ale iskra preskocila hned po prvom maili, s celou mojou rodinou sa zoznamil pri prvom osobnom stretnuti 😝 (vravela som si, ze ak rozdycha toto, rozdycha uz vsetko), sme spolu devat rokov a nevymenila by som ho za nic na svete (dufam, ze ani on mna 😀 ), takze smelo do toho, nevies, kde na teba caka stastie!!!

irriss
30. dec 2012

Byla jsem v podobne situaci..ale nas delilo pres 3tisice kilometru..naopak nas vztah se diky vzdalenost iupevnil a vydrzel...a ted jsme spolu uz 20 let...
Hodne stesti a DO TOHO!

p.s. pokud ma dite ve vlastni peci, urcite nebude zly clovek, i kdyz se mu to uz nekolikrat nevydarilo.. 😉
Hodne stesti a dej vedet!

jankanelka
autor
31. dec 2012

dakujem,dakujem za vase povzbudive slova,urcite dam vediet...uz sa zoznamil aj s mojou dcerkou a ta od vtedy sa len vypytuje, kedy zase ujo pride...dokonca vcera zanho aj papala obed a to jej nikto ani nenasepkaval,ze za koho chce papat...

andrejta
31. dec 2012

podľa toho čo si napísala, to vyzerá, že vo vzťahu už si 🙂 , ale na žiadny vzťah neexistuje záruka a začínať niečo s presvedčením, že to asi nemá cenu - to fakt nemá cenu. všetko je lotéria, 50 na 50 - tak držím palce nech to vydrží čo najdlhšie

miska030
31. dec 2012

S "otcom"mojho syna sme boli spolu8rokov,presne od mojich 15tich,bola to laska na prvy pohlad,neboli sme manzelia/chvalabohu/mala som 22 ked sa nam narodil syncek,vlastne mne sa narodil,lebo od mala ho vobec nezaujima a starala som sa o neho sama,v novembri uz mal8rokov.5rokov som bola sama,tiez som pracovala,maly chodil do jasli,ale tiez ked vecer zaspal,citila som sa sama,boli nejake pokusy o vztah,sem tam nejaka kavicka.V 27som stretla mojho manzela,okrem 8roc.synceka Tobiasa mame,3roc.dcerku Alexandru a 2mesacnu dcerku Ester,moj syn mal5rokov,ked som sa vydavala.Teraz mam 30rokov,nelutujem,ze som to riskla,moj manzel je perfektny,strasne mi pomaha s detmi,velmi si ho vazim,bal sa toho ako budeme zit,predsa na zaciatku vztahu ho bral ako cudzie dieta,ale teraz maju velmi pekny kamaratsky vztah,vidim na malom,ze manzela povazuje za svoj vzor,jeho"otec"sa o neho nezaujima dodnes.Takze ti drzim palce,aby ti to vyslo!

hello_kitty87
31. dec 2012

@jankanelka keby sme mali nad všetkým negatívne uvažovať a hneď na začiatku to odsudzovať na neúspech, kde by sme boli? Určite choď do toho, neváhaj, máš právo na lásku 🙂 Koľké sme sa v živote sklamali v láske...

Vo vzdialenosti vôbec nevidím problém...veď to je možno polhodina cesty autom...a sú tu predsa víkendy...

Tiež držím palce 😉

ootaznik
8. jan 2013

maminky, nenasla som uplne vhodnu temu, do ktorej by som prispela, resp. opytala sa. mam 3r drobca a po vyse 3r som si nasla vztah a zacali sme spolu fungovat v jednej domacnosti. problem je ale ten, z coho som dost vystrasena, ze sa sudim s otcom drobca ohladom zverenia, upravy styku a vyzivneho (caka nas ten rozhodujuci sud). byvame v 1i byte a dozvedela som sa, ze by mi to mohlo poskodit, ze som si nasla novy vztah a spolu byvame a niekto by to mohol napadnut (ci uz ex dcery alebo napr. kolizna, ci samotny sud). novy partner ma dceru velmi rad, ona mu city opatuje, ja som konecne - da sa povedat - stastna,nebyt toho sudenia sa, po ktorom ma vlaci jej otec. co si mam o tom mysliet, ako sa k tomu postavit? moze mi to fakt uskodit?

atka3
19. jan 2013

na tvojom mieste by som šla do toho. vzdialenosť aj práca sa dá vždy nejak poriešiť.ja budem mať 40,som rozvedená bez partnera,deti mám veľké a chápem ťa,lebo samota bolí.aj ja túžim ešte po láske,dokonca by prijala aj dieťatko,ale vždy na nete priťahujem samých blbcov.dnes je veľmi málo slušných mužov,tak využi šancu.

matozazzo
19. jan 2013

@jankanelka Ak citis, ze je ten pravy, chod do toho... Na druhej strane, ak by to malo byt na ukor dcerky - predsa, chodit za nim ta bude dost financne vycerpavat (jedine, ze by to hradil on)... A chces vztah na dialku alebo zit s nim? Prestahovala by si sa za nim alebo on za tebou? Porieste si este tieto veci a dostanes aj odpoved... Co na nho dcerka? Ako reaguje?

jankanelka
autor
20. jan 2013

@matozazzo ahoj, na ukor dcerky to nebude, ja za nim necestujem, chodi len on ku nam autom... Nedavno sme boli na kavu aj s dcerkou, lebo velmi chcela ist s nami... On nemal s tym najmensi problem... Velmi si ho oblubila, vcera som ich pozorovala, ked zaspali... Nadherny pohlad... akoby bola jeho dcerka... Byvanie zatial neriesime, ale on vie, ze ja na dedinu by som nesla, a on nema ale problem do mesta byvat

jankanelka
autor
7. apr 2013

Ahojte maminky,tak sa po case ozyvam znova...nas vztah pokracuje, co ma velmi tesi, niekedy sa stretneme 1x za tyzden,ale bolo aj tak,ze sme sa nevideli 3 tyzdne...No niesla som to velmi zle, ale snazila som sa...Volal mi, to je pravda, a ked som bola chora tak aj kazdy den, ze ci mi je uz lepsie a tak...Teraz prichadza konecne jar a teda budeme spolu byvat este menej,lebo je vcelar...Co sa tyka jeho dcery,to je tazky oriesok, ma 13 a vraj ma neznasa, povedal mi, ze by mi oci vyskriabala...a to sme sa este nestretli. Ja som ucitelka na zakladnej skole, ucim anglictinu a ona neznasa ucitelky a anglictinu, ach jaj...ale vraj aby som sa netrapila preto. Vcera ju zobral na pizzu aby sa porozpravali aj o nas, tak neviem ako to dopadlo. Ona je inetligentna, ale hroooozne ziarliva. Moja dcera ho zboznuje... Uz sa ku mne priznal aj doma 😀 a v lete nas chce ku nim zobrat...ale zas je tu ten cervik pochybnosti...ked ma jeho dcera nechce prijat, on zrazu nechce do mesta a dokonca povedal, ze uz by sa ani druhykrat neozenil...Viem ze ma ma velmi rad, aj ja jeho, je nam spolu dobre, stale si mame co povedat, mozem mu povedat uplne vsetko aj on mne...len tie pochybnosti...tie ma ubijaju a niekedy by som to najradsej skoncila a bola sama zase, len vzdy si poviem, ze presne niekoho takeho ako je on som vzdy hladala

mima4
7. apr 2013

@jankanelka
preco hned do vztahu?

budte priatelia, kamarati, travte spolocne cas, spoznavajte sa (pravdaze bez sexuality a vsetkeho co patri az na vztah), spoznavaj aky je... ake ma priority, ako uvazuje, ake ma hodnoty... a hlavne skumat, preco tie dva vztahy predtym sa mu nevydarili, kde bol problem. A ked po nejakom roku budes stale ho lubit a vase priatelstvo bude hlboke, chod do vztahu s nim. Ak ta on miluje, pocka na teba. Ak ta nemiluje, odide sam.

Vies, laska je krasna vec, ale sklamania a bolest uberaju z nasho zenskeho srdca a nakoniec uz zena nema co dalej dat dalsiemu muzovi, lebo nesie si z x sklamani a z x vztahov vela bolesti a zatrpknutosti.

jankanelka
autor
7. apr 2013

Este by som k tym mojim pochybnostiam doplnila, ze mi povedal aj to, ze po tych sklamaniach sa uz nedokaze zamilovat a lubit :(

janulka_ko
7. apr 2013

drím palčeky 🙂 😉