Novéna k Panne Márii

2. sep 2024

Ahojte, chcela by som sa začať modliť Novenu k Panne Márii rozväzovačke uzlov. Len by som potrebovala poradiť, uolne nerozumiem ako presne sa modliť. Je potrrbne sa pomodliť celý ruzenec? Lebo pisane je 3 desiatky ruzenca a potom 2 desiatky. A tomuto nerozumiem, mam zacat sa modliť rovno desiatok alebo ako? Prosim poradte mi, mam velmi zlozitu zivotnu situaciu a natrafila som na túto Novénu a velmi sa ju chcě naucit správne modliť

30majka71
3. sep 2024

Áno, treba sa pomodliť 3 desiatky, začala by som tak ako normálny ruženec, normálne otčenáš, 3 preddesiatky, potom 3 desiatky, následne tá modlitba a na to posledné 2 desiatky. Plus všetky tie modlitby predtým a potom ako sú písané v poradí.

ivka225
3. sep 2024

To naozaj Bohovi alebo Márii záleží na takýchto detailoch?

martinmmartin
3. sep 2024

@ivka225 samozrejme, inak sa nahnevaju a daju nejakemu novirodencovi obrnu

nika23t
3. sep 2024

@ivka225
@martinmmartin
Strašne ste vtipni, obaja. Záleží na tom veriacemu, niekedy je viera to jediné, co človeka drží nad hladinou. A modlitba. Ak si potrebujes kopnúť, nájdi si inú tému. Denne ich tu je kopa.

ivka225
3. sep 2024

@nika23t Úplne chápem modlitbu, v ktorej človek či už sám pre seba, alebo pre niekoho iného sformuluje svoje pocity, trápenia, radosti a túžby. Ale modlitba, v ktorej záleží na tom, či sa niečo povie dvakrát a potom trikrát, lebo naopak by to bolo nesprávne ... to je smiešna infantilná veršovačka.

nika23t
3. sep 2024

@ivka225 pre Teba. Nie pre veriaceho.

zuzinabila
3. sep 2024

pozri, v každej novéne ide hlavne o vnútornú premenu človeka , nie úzkostlivosť pri dodržaní pravidiel a postupov. verím, že na nete nájdeš správny "návod", resp. sa dá kúpiť brožúrka určite v kníhkupectve s náboženskou literatúrou. PS: toto leto som bola na púti v Augsburgu, kde je ten zázračný obraz Márie-rozväzovačky uzlov, teda tej, ku ktorej sa chceš momentálne modliť. Ja verím v silu tejto modlitby, lebo niektoré situácie sú zamotané neskutočne, ale verím aj v to, že tá premena začína vnútri človeka, resp. ide ruka v ruke s predpísanými modlitbami.

eva8
3. sep 2024

@martinmmartin heeeej, rozmyslaj pred tym, nez nieco napises

autor
3. sep 2024

@30majka71 ďakujem ❤️ aj tak som si myslela že vlastne skončím posledný desiatok a potom “hotovo” že už toto na úmysel pápeža nie

autor
3. sep 2024

@30majka71 srdečná vďaka

autor
3. sep 2024

@zuzinabila brožúrku mám 😊 len som si nebola istá. Ale áno, vlastne máš pravdu. Ak sa dobre vnútorne nastavíme, tak sila modlitby je väčšia

mantilka
4. sep 2024

Na krížik sa modlí Verím v Boha a potom Otce nas