Nové ulice a problém s donáškou

26. mar 2024

Ahojte, bývame na "novej" ulici. (má min 10r a jedná sa doslova iba o tri domy s touto adresou, ostatné domy ktoré sú obďaleč ale na rovnakej ulici majú zas inú adresu lebo majú vchod z inej strany do domu) a problém je, že v google mapách ani v žiadnej navigácií takáto ulica neexistuje. Jednoducho je skoro nevyhľadateľná čiže žijeme inkognito. Max je na google mapách uvedená pod iným názvom, čo samozrejme robí problém pri doručovaní rôznych zásielok a veľa random kuriérov zúri.

Dá sa nejak zabezpečiť aby sa názov ulice dostal " na internet" alebo aby mesto zmenilo názov na ten čo ukazuje internet? :D Totiž to "správny" názov ulice vie akurát tak katasterportal a môj občiansky :D

Máte niekto podobný problém s novými ulicami? Aké sú na to riešenia okrem obrnenia sa trpezlivosťou keď to kuriéri nevedia nájsť? 😀

h2
26. mar 2024

Neviem poradiť s tým, ako to riešiť s Googlom, ale možno by sa to dalo riešiť s kuriérmi, prípadne priamo pri objednávaní zadať tú "zlú" adresu.

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
letfenixa
26. mar 2024

Tiež mi napadlo uvádzať tú internetu známu adresu. V našom meste sú síce ulice pomenované roky rokuce, ale adresa je obvykle - názov mestskej štvrte a číslo domu.

dodkom
26. mar 2024

Napíš názov mesta a názov ulice, prípadne číslo domu. Bude doplnená do pár navigácií.

ms_green
26. mar 2024

Tak ako píšu, väščina eshopov dáva možnosť na poznámku. Keď sme sa presťahovali mali sme rovnaký problém. Nechávala som v poznámke napísané, že pre kuriera nech tam napíšu, že adresa na mape ešte nie je zaznačená a dala som inštrukcie ako sa tam dostať. Nezvykol byť problém. 🙂

anjelicek26
26. mar 2024

Ale ved Google vieš urcite veci pomenovať aj sama. Nájdi si presne vás dom a pomenej ho ako kulturnu pamiatku xy a povedz pár kamošom,nech to potvrdia.. malo by to ísť.. inak by nevznikli krásne Google pamiatky ako Dankov semafor ..

ak_tak0202
26. mar 2024

Ja som snáď 2 roky po presťahovaní musela kuriérov navigovať po telefóne, ktorá ulica a ktorý dom sme my. Totižto naša obec nemá názvy ulíc, iba čísla domov a náš dom bol postavený oveľa neskôr ako susedné, teda susedia majú "nízke" čísla (okolo 30-40), kým my máme súpisné číslo vyše 300. Problém sa vyriešil, keď som na Google mapách označila náš dom naším číslom, odvtedy žiaden kuriér nemal požiadavku, aby som ho navigovala. Pre Google stačila mnou zadaná informácia, nikoho som nemusela žiadať o potvrdenie adresy

betulinka1
26. mar 2024

Ja som bojovala s google maps aplikáciou asi dvakrat som vložila adresu a dvakrat mi ju vymazalo. Na tretíkrát, kedze adresa mala uz viac ako tisic vzhliadnuti mi ju tam nechali a je tam do dnes. Cize vies zadat novu adresu.

betulinka1
26. mar 2024

Tam sa uz preklikať

lucik194
26. mar 2024

nepises ake je to mesto, absolutne xiadne podstatne informacie

mas viacere moznosti

je ta ulica oficialne schvalena VZN obce? alebo mate len supisne cislo, bez ulice a orientačného, lebo píšeš ze ulica ma 10r......

nato aby si pridala oficialne nazov ulice do google potrebujes google ucet, oni ho musia schvalit.
na openstreetmap je postup detto rovnaky, ucet a das schvalit nazov.

potom mas moznost priamo na vas dom v google dat tag, ikonku, kamosi oklikaju a je to v mape

dodkom
28. mar 2024

Skontroluj ulicu a a adresu na stránke https://sk.mapy.cz a vpravo dole je tlačítko nástroje - chyba v mape.
Oprava takto nahlásenej chyby sa potom objaví aj v iných mapách, zdroj údajov majú OpenStreetMap.

dodkom
6. máj 2024

Napíš názov mesta a názov ulice, nech sa to opraví.

hiro
6. máj 2024

@autor a co tak toto? Je tam priamo moznost pridat cestu.
https://support.google.com/local-guides/answer/...
Počítač
V počítači otvorte Mapy Google.
Kliknite na ponuku Ponuka.
Dole kliknite na Upraviť mapu.
Kliknite na možnosť Chýbajúca cesta.
Kliknite na miesto na mape, kde by mala byť chýbajúca cesta.
Pridajte názov cesty a všetky ďalšie informácie.
Kliknite na Odoslať.

lucik194
6. máj 2024

@hiro ano, toto je len zaklad.

na zmenu musí mat gmail konto. naklikat to. potom jej to musia schvalit. mne sa uz x razy stalo, ze mi zmeny google neschvalil, lebo si povedali, ze tie moje su zle......
pritom boli dobre

dodkom
6. máj 2024

@lucik194 keď pridávaš zmeny do google mapy, skontroluj to aj v https://www.openstreetmap.org ak tam treba upraviť, priblíž si to miesto, klikneš pravým tlačítkom, alebo podržíš prst a "Pridať sem poznámku" a napíšeš čo treba upraviť.
Keď to niekto upraví podľa tvojej poznámky tak sa zmena prenesenie do viacerých máp/navigácií mimo google.
Napríklad mapy.cz, freemap.sk, Organic Maps bývalé maps.me, Magic Earth Navigation & Maps, Strava, FB...
Video pre začiatočníkov ako sa dá mapovať

https://www.youtube.com/watch?v=q59kIyirKzM
lucik194
6. máj 2024

@dodkom nepotrebujem navod.

len na vysvetlenie davala som im x podnetov ohladom ulic (podlozene schvalenymi VZN Bratislavy, spolu s geometriou) a nezobrali to, vyhlásili moju liniu za chybu......
takze oni si schlaluju len to co chcu amateri.
tak isto x razy bol u nach navrh zrusenia Macedonskej ulice v BA, ktora neexistuje, nebola nikdy schvalena a stale v google mape BA existuje.....

s openstreetmap problem nikdy nie je

dodkom
6. máj 2024

@lucik194 mne google 2 roky opakovane zamietal zlú polohu UNESCO prírodnej pamiatky umiestnenú v bytovke kde býval jej sprievodca, a túto istú chybu spomenul aj známy že už nahlasoval a zamietli mu
proste niekedy si tvrdohlavo robia po svojom, preto mám radšej OpenStreetMap

lucik194
6. máj 2024

@dodkom detto openstreetmap pri schvalovani su ovela vacsi profesionali, sa mi zda,
ze v google to schvalovanie robi niekto kto tomu nerozumie a len na zaklade svojho pocitu to schvali alebo neschvali......