Nové prádlo a žmolky

minka80
20. sep 2022

Ahojte, vedeli by ste mi poradit ako oprat nove mikiny, aby nepustali chlpky(zmolky)?
Uz som ich prala 2x aj v octe, ale ked si ich syn oblecie, tak ma cele tricko chlpate. Dakujem za radu.

pribinak
20. sep 2022

@minka80 ak je to nekvalitný materiál tak to môžeš prať aj vo svätenej vode a nepomôže to

minka80
autor
20. sep 2022

@pribinak kupujem v znackovych obchodoch, tak hadam nie je nekvalitny material

simca06022011
20. sep 2022

Mas ho otočné naopak ked ho peries? Inak neveim ako by ocot pomohol. Ten sa dava ked pusta farbu pokiaľ viem.
Inak asi nic... Len vydrzat.

akinomel
20. sep 2022

@minka80 kúpila som raz mužovi mikinu zn.Mustang. Tiež som si myslela, že značka, cena vysoká, že bude aj kvalitná. Po 2 praniach toľko žmoliek, že som bola sklamaná. Iná, kúpená v Lidli bez žmoliek. To je moja skúsenosť. Aj značková vec môže byť z málo kvalitného materiálu. Skús dat prať do vrecka na pranie, nech sa nederie s inými vecami.

viestta
20. sep 2022

@minka80 zo spodubtabpocesana vrstva bude chlpy púšťať kým uvoľnené chlpy nevypadaju a tie ostatne sa nezauzlia jeden do druhého. Je úplne jedno aká značka, keď je ten materiál zvnútra pocesany, treba s tým rátať.
A ocot je na ustalenie farby, nie na uchytenie uvoľnených vláken

patka06
20. sep 2022

Nákup v značkovom obchode nezaručuje kvalitný materiál, niekedy práve naopak
Mikiny prať naopak, ocot nepomôže.

hlubik
20. sep 2022

@minka80 kup valceky na moh

pinkgirl
20. sep 2022

Uvoľňovanie chĺpkov zo spodnej vrstvy je vlastnosť toho materiálu - nosením sa vlákno viac usadí a množstvo žmolkov sa zníži. A je jedno či je to značka z tržnice alebo z Auparku.

shee11
21. sep 2022

Sú niektoré materiály ktoré majú antizmolkovú úpravu, volá sa to antipilling, ale vacsinou sú to exkluzívne materiály z europskych trhov používané v slow fasion. Viacero má napr. slov. značka lull, napr. https://www.lull.sk/kolekcia-jesen-zima/kardiga...
Klasická mikina z počesanej teplákoviny, najma ak sú tam zmesy polyesteru, sa vacsinou ozmolkuje. Ja trochu šijem a kúpené teplákoviny sa vacsinou nežmolkujú. Už mám overené, ktoré sú ok a kupujem iba tie. Neviem čím to je. Lebo zloženie udávajú rovnaké, iba bavlna a elastan.