Nosíte ešte prilby mimo obce na bicykli?

kosovic
26. nov 2020

Pred mesiacom, ked bolo este pekne pocasie, som isla zo synom na bicykli na kupalisko dp vedlajsieho mesta.
Kedeste boli helmy povinne pre dospelych, ich skoro vsetci nosili. Ako samozrejmost si ich vsetci nafasovali na hlavy a az tak isli z nasej dediny, napr. do vedlajsieho mesta.
Ja som za zrusenie povinnych prilieb pre dospelych, ale kedze boli dlho povinne a ludia to brali ako samozrejmost sa bicyklovat z helmou, tak som myslela ze ich väcsina bude nadalej nosit.
Ako je to u vas?
Nosite prilby nadalej mimo obce, resp. co vidite ludi, nosia ich nadalej?
A to nemyslim tych sportovcoch v dresoch, ale ludi v "normalnom" obleceni, co idu napr. nakupit do vedlajsiej dediny, alebo na kupko do mesta.

amaro
26. nov 2020

Áno, nosím.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
26. nov 2020

prilba jednoznačne nie je zbytočná, podľa mňa by ju mali mať na hlave, nie len cyklisti ale po novom aj kolobežkári ..nielen mimo obce

veronice
27. nov 2020

A bezpecnostny pas v aute si zapinas ked ides autom len na kupko alebo do vedlajsej dediny?...
Prilba vam totizto moze rovnako dobre zachranit zivot. Mojmu bratovi takto doslova zachranila zivot uz 3x. Ja som za to aby sa nosili prilby povinne vzdy, vsetci a vsade. Mozete si davat najvacsi pozor na svete ale naberie vas auto alebo do vas nieco tukne, spadnete z biku hlavou na obrubnik a v tej chvili je uplne jedno ci ste v obci alebo mimo nej, ci ste dieta alebo dospely. V tom momente moze byt jediny rozdiel medzi zivotom a smrtou alebo vaznym poranenim prave ta zbytocna a neatraktivna prilba. Tak ako sa neodvazim soferovat bez zapnuteho pasu, neodvazim sa sadnut na bike bez prilby. Ozaj nechapem preco maju ludia taky strasny problem dat si tu prilbu na hlavu 🤦‍♀️

mircalla
27. nov 2020

Pred mesiacom si šla na kupko? Nudis sa?

kosovic
autor
27. nov 2020

@veronice A kto povedal ze mam problem s prilbou. Ved ju nosim stale aj v obci. Syn ma 10 rokov a sedi v autosedacke z chrbtovou opierkou a velkymi bocnicami.
Ked som isla na to spominane kupko este skôr zaciatkom septembra, tak isiel syn a jeho priatelka. Maju 15 a sme mali len šortky a šlapky na nohach(nie prave idealna obuv). Prilby sme mali vsetci. A nielen to aj ruško sme mali poslusne aj ked to nebolo povinne. Tak sa pytam co ma tvoja kritika so mnou.
Podla prieskumu bola väcsina ludi za zrusenie povinnej prilby mimo obce kedze je to uz prehnane vsetko predpisovat ludom a öimitovalo to pocet cyklistov mimo obce kedze vela ludi proste neznasa helmy( co ja chapem ale z mojho hladiska ju mat treba)
Si neodpovedala na druhu cast otazky ci este vidno ludi z helmou mimo obce....

kosovic
autor
27. nov 2020

@viestta Bola som v auguste v ke. Mam tam sesternicu. Vyznam sa tam trochu. Co si pamätam tak asi jedine miesto v regione kosic, kde bolo vidiet dost ludi z prilbou(asi cca 30%) bolo na kvp. Isli sme potom z kvp do kechnecu cez centrum kosic, valaliky do trebisova. Okrem par sportovcoch v dresoch nikto nemal prilbu. Dokonca som videla romov na motorke bez prilby. V Čani isla "gang" mladych ludi na zhrdzavenych bicyklov a mali repraky a revala nahlas hudba z balkanu 😆
Ja prilbu nosim aj na kratke jazdy tak neviem preco ma kritizujes.
Väcsina ludi bola za zrusenie povinnych prilieb mimo obce.
Ziadna z okolitych krajin ju nepredpisuje.
Podla mna by trebalo proste agresivnu kampaň aby viac ludi prilbu nosilo.

martinka13
27. nov 2020

Samozrejme nosím. Ved je to pre moju osobnú bezpečnosť.

simsalabim
27. nov 2020

@kosovic ja nosim. Spadla som s helmou z bicykla - v obci! - a po tom pade som si musela kupit novu helmu. Novu hlavu by som asi mala problem si zaobstarat.

cervenaruza123
27. nov 2020

@kosovic Nosim aj v obci, ked idem dalej ci popri autach a aj budem a povinne aj vsetci v rodine. Uz mi raz zachranila zivot. Prilba to sice neprezila, ale nebyt nej, asi by som bola na mieste mrtva. Clovek nikdy nevie kedy a ako nestastne spadne a na bicykli je to predsa len rychlost. V mojom okoli zial viac ludi zomrelo pri "banalnych" padoch na bicykli.
A tiez by som dala prilby povinne aj na kolobezky.

diewcatqoo
27. nov 2020

Nezijem na Slovensku, u nas prilby nie su vobec povinne a nosime ich vzdy. Aj maly syn, ktory sedi vzadu v sedacke s vysokou chrbtovou opierkou a vysokymi bocnicami. A davam mu prilbu aj ked ideme von s odrazadlom.
Sice u nas prilby nie su povinne, nosi ich kazdy. Ani nepamatam, kedy som naposledy videla niekoho bez prilby.

elenajezova
27. nov 2020

Samozrejme, že áno. Veď j to o bezpečnosti a nie o tom, či je to povinné alebo nie...

anos18
27. nov 2020

@kosovic ja nosím vždy mimo mesta.

lenka1993
27. nov 2020

Samozrejme že áno. Aj syn rocny v cyklosedačke má prilbu aj dcéra 6 ročná nosí prilbu. Bez nej by som si nedovolila sadnúť na bicykel.

lucia147852
27. nov 2020

Samozrejme že prilba musí byt. V rodine mame človeka, ktorý len vďaka nej žije. A spadol v obci. Na bicykel bez prilby by som nesadla. Dcéra dostane nivy tetaz k Vianociam a samozrejme aj s prilbou. A áno, v mojom okoli tak 90% ľudí vidím s prilbou. A reči typu idu nám už všetko rozkazovať sú úplne od veci 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ To by ti mal rozkázať už zdravý rozum. Aj pas v aute je povinný a je jasne prečo asi. Pripomenulo mi to scénu z obecnej školy, kde im zakazovali oblizovať kovové predmety v zime 🤦🏽‍♀️

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyvi
27. nov 2020

A teba to nejako obmedzuje? Lebo ja ked si dam prilbu pri odchode z domu, absolutne neriesim, zeby som si ju davala dole. Co ju budem potom nosit prevesenu cez bajk? Ja by som aj na svahu dala povinnost prilby. Neviem ako je to aktualne, ci nie len deti maju povinne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
27. nov 2020

Žijem v krajine kde nosenie prilby nie je povinnosťou ani u detí... A je jedno ci v obci alebo mimo, napriek tomu nosí prilbu 95% cyklistov, dokonca aj na kolobežkach... Ci korčuliach...
Sú ľudia kt nepotrebujú predpis aby sa chránili, a sú ľudia kt ani predpis nepomôže.

fokuska
27. nov 2020

@kosovic Prilbu nosim vsade. Aj na elektrickej kolobezke ked idem len 10 minut do prace. Na bicykli bez vynimky. Nosim to kvoli svojej bezpecnosti bez ohladu na to ci to je povinne alebo nie.

mircalla
27. nov 2020

@viestta Ale ona pise, ze ked bolo este pekne. Kto chodi koncom oktobra na kupalisko. Vnutri asi tazko na dedine.....Pred mesiacom, ked bolo este pekne pocasie, som isla zo synom na bicykli na kupalisko dp vedlajsieho mesta.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ljzozv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
27. nov 2020

@kosovic áno vždy, videla som, čo urobil pád na tvári a hlave dospelého muža, ktorý ju nemal. A to bol športovec, nezletel z bicykla prvý krát, ale dovtedy nikdy neskončil na chirurgii. Ja ani neviem, že to bolo zrušené, nerobí mi problém mať ju

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosovic
autor
27. nov 2020

@ladyvi haha tak bola som v ke a prilbucez pracovne dni nosi tak 20% ludi. A v dedinach nikto okrem sportovych cyklistov. Nechces nahodou predpisat povinne prilby aj v posteli? A naco na svahu ked tam fakt väcsina prilbu uz nosi.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz