Nič sa mi nedarí. Som prekliata?

21. sep 2022

Baby nikdy by som si nepomyslela, že budem zakladať takúto diskusiu. Veríte na prekliatie? Lebo mne sa nič nedarí. Už som zúfalá. Nie som šťastná, nedarí sa mi ani nájsť prácu, ktorá by ma bavila. Bola som na niekoľkých pohovoroch a odpísali mi, že som ich síce zaujala, ale dali prednosť iným. Alebo ma ani na pohovor nepozvú a rovno napíšu, že ďakujeme, ale rozhodli sme sa dať prednosť uchádzačom, ktorí viac spĺňajú naše predstavy...

Ja už neviem. Som asi odsúdená na večný neúspech, prácu ktorá ma nebaví. Akoby som patrila tam "dole". Nikdy žiaden úspech ani len náznak lepšej práce.

Neviem kde robím chybu ...

autor
21. sep 2022

Cítim, že už pomaly upadám do depresie. Ja dúfam, že na mňa nezaútočíte ako sršne, ale keď vidím koľko vyslovene hlúpych ľudí pracuje na super postoch. Moja bývalá spolužiačka, ktorá v škole prepadla, mala štvorky a päťky na vysvedčení, problém vôbec zmaturovať a dnes robí na Úrade práce. Nechápem to.

autor
21. sep 2022

Niečo musím robiť zle, musím niekde robiť chybu, ale ja neviem kde. Možno mi pomôžete tú chybu nájsť.

babovka2321
21. sep 2022

Skus sa poradit s nejakou HR pracovnickou. Mozno robis vsade pri pohovoroch nejaku chybu, ktorou odradis a ani o tom nevies. Prekliata urcite nebudes.

autor
21. sep 2022

Možno mám príšerný hlas, možno to bude tým.

salamistka
21. sep 2022

ako dlho si hľadáš prácu a na koľkých pohovoroch si už bola?

autor
21. sep 2022

@salamistka Skúšam to dva mesiace. Mám prácu, ale nabaví má celý život sa motať po fabrikách. Chyba mi prax, myslím, že tam je najväčší problém. Ale ako tú prax získať?

autor
21. sep 2022

@salamistka Zatiaľ na troch pohovoroch, ale emailom ma už odmietli viacerí.

autor
21. sep 2022

@babovka2321 Ja som asi celá chybná.

babovka2321
21. sep 2022

Mozno z teba citit tento negativizmus a zufalstvo🙈 co vies zamestnavatelovi ponuknut, ake mas schopnosti, zrucnosti a na ake pozicie sa hlasis?

zuzinka888
21. sep 2022

Tak skus obohatit zivotopis- nejakym skolenim, kurzom. A na Slovensku znamky a skola su az druhorade. Vsade je " tkacenka" cest vynimkam. No stretavam sa s tym, ze ak na urade pracuje mamicka tak uplne nahodou vyhra vyberove konanie jej dcera a podobne. Ale mizno je to fakt náhoda.

doriiis
21. sep 2022

Co je ta praca,ktora by ta bavila?

kevi1
21. sep 2022

Tak mi napis a pozrieme sa spolu na tvoj zivotopis, ten urobi vela a vzdy sa da vymysliet tak, aby zaujal 🙂

autor
21. sep 2022

No ja sanzim vyhrabať z fabriky niekde do administativy. Ale nikde ma nechcú. Hlásim sa iba tam, kde spĺňam predpoklady na uchádzača, teda nehlásil sa na miesta ak vyslovene vyžadujú prax, prípadne nejakú zručnosť ktorú nemám.

autor
21. sep 2022

Jedna personalistka sa čudovala, že prečo som pracovala vo fabrikách, že ja taký jemný typ, že čo som tam preboha robila.

Ja viem, že keď mám životopise zamestnanie fabrika, tak ma to hneď vyradí. Ale čo iného tam napísať? Klamať nemôžem. Do motivačného listu napíšem, že hľadám prácu, ktorá by ma napĺňala a dodám, že prečo by som ja bola vhodný typ. Už som sa hlásila aj na pozíciu sanitára a tiež sa vôbec neozvali.

autor
21. sep 2022

Dokonca som chcela brigádu upratovačky a bez šance. A to bola len brigáda. Cítim sa niekde medzi, že nepatrím ani tam ale ani tam. Iba do fabriky.

doriiis
21. sep 2022

V akej fabrike robis?

pribinak
21. sep 2022

V životopise máš napísané že praca vo fabrike? To je dosť nevhodne
Začierni údaje a daj sem životopis. Pozrieme sa spoločne

autor
21. sep 2022

@pribinak Mám tam meno zamestnávateľa, jeho adresu a pracovnú pozíciu, čiže operátor výroby.

autor
21. sep 2022

@doriiis V automobilke

salamistka
21. sep 2022

no môže sa im zdať čudné, že si pracovala vo fabrike, keď máš vyššie vzdelanie

autor
21. sep 2022

@salamistka Nemám, mám len maturitu

doriiis
21. sep 2022

@salamistka ...aj ja pracujem v automobilke.Nebudem to brat osobne,co si napisala.Mam maturitu...to je podla teba menej?

salamistka
21. sep 2022

@doriiis myslím, že si nepochopila...mimochodom, aj ja mám len maturitu...len v mojom okolí som videla, že ľudia, ktorí skončili povedzme na obchodnej akadémii, tak sa najprv zamestnali napr. v predajni alebo v stánku, s tým, že si neskôr nájdu niečo adekvátne svojmu vzdelaniu a nakoniec tam ostali nastálo, aj keď mali vzdelanie na to, aby pracovali v administratíve

heln
21. sep 2022

poviem ti tak, ja mam po styridsiatke, urobila som si aj vs, vymenila som x zamestnani a ani teraz nemam v praci vyhrate, lebo som len zastup pocas RD, ale nikdy som nerozmyslala, ze som prekliata, skratka mam smolu, byvale spoluziacky maju "len" maturitu a pracu kde su uz 10 rokov spokojne, ine zname dostali pracu hned po vyske, ine maju znamosti....
dva mesiace su velmi kratka doba, ja aj manzel sme mali obdobia, ze sme poslali desiatky zivotopisov, kym sa zadarilo, manzel bol aj brigadovat na triedicke separovaneho odpadu a kopal jamy. ja som sla robit aj hranolky do kfc.
administrativa je dost uzkoprofilova, bud je to tlacenka, alebo zoberu niekoho kto uz u nich pracoval, len musia urobit oficialne vyberko, alebo zoberu skratka niekoho s praxou.
nedepkuj, posielaj zivotopisy a raz sa musi zadarit.

ambient
21. sep 2022

Ja som bola na tom podobne. Viacero pohovorov a nikdy nič. Už som bola zúfalá ako ty a potom som išla na pohovor kde som si od začiatku myslela že ma určite nevezmú. Že tam idem len tak porozprávať sa a ako nová skúsenosť. Tak som tam prišla a bola som úplne uvoľnená, nič som si z toho nerobila, nepremýšľala som nas tým čo hovorím. Bola som si istá, že z toho nič nebude a zobrali ma. Je to super práca aj kolektív aj všetko. Takže odporúčam ti aby si nebola príliš napätá na pohovoroch. Buď uvoľnená, nič si z toho nerob a možno práve tým im budeš sympatická.

katkakatarina1
21. sep 2022

Nie je to menej, len bohužiaľ, prijmú uchádzača, ktorý už mal dočinenia s tou danou pracovnou pozíciou, keď chceš robiť administratívu, strojopis? Jazyky? Kurzy nejaké? Ja tiež keď som sa uchádzala do administratívy (štátna správa), tak som bola študent VŠ a jediné šťastie bolo, že som pracovala v advokátskej kancelárii brigádne a mala dočinenia s danou pozíciou, o ktorú som sa uchádzala a pohybovala sa v tom sektore (zákony a pod). Inak by ma ako mladú babu s maturitou z gymnázia nezobrali. Veľa spraví aj vystupovanie na pohovore, mňa tiež chceli odbiť s tým, že som veľmi mladá, nemám ukončené ani VŠ vzdelanie, ja som sa ale nedala a stále trvala na tom akým prínosom môžem byť pre nich, kvetnato musíš opísať čo si zatiaľ dosiahla, byť úplne v pohode, veď aj oni sú len ľudia a nakoniec vybrali mňa, mladú 21 ročnú (a to ma vyprevádzali s tým, že keď doštudujem VŠ nech sa hlásim až potom) a to tam boli veľavážení Ing. páni 🙂 a predsa som urobila dobrý dojem na nich. Tiež, kým som robila počas štúdia zo začiatku v gastro sektore, odbili aj mňa, či už e-mailom, bohužiaľ, aspoň minimálne skúsenosti musíš mať, ktoré sa týkajú tej pracovnej pozície, o ktorú máš záujem. Inak je veľmi malá šanca, že ťa zoberú, lebo žiadne skúsenosti. To aj kebyže si ty v koži zamestnávateľa, uprednostníš takú osobu, ktorá má skúsenosti s danou pozíciou, už ju niekedy vykonávala, pohybuje sa v tom, vidíš, že sa chce vzdelávať, či už pomocou kurzov a pod., alebo radšej takú, ktorá pracovala vo fabrike niekde na pásovej výrobe a nemá dočinenia s pozíciou? Týmto ti nechcem krivdiť ani sa dotknúť, ale iné zamestnania si nespomínala. Zmeň nastavenie, dva mesiace sú krátka doba na to, aby si bola takto na tom, prekliata nie si určite neboj 🙂

elizabet173
21. sep 2022

Dva mesiace a tri pohovory je nič, čakala som, že nepíšeš, že hľadáš pracu vyše roka bola si na dvadsiatich pohovoroch. Hlavu hore, skús sa poradiť, možno naozaj robíš niečo zle. Držím palce

cukrikovavila
21. sep 2022

Baby ti veľmi dobre píšu 🙂 Určite by som prerobila životopis, použi nejakú elegantnú voľne dostupnú šablónu (napr v Canva), pridaj peknú repre fotku, ak nemáš, vyplň ho, čím môžeš, kludne aj ak máš len úplné základy z niečoho - jazyky, vodičák, práca s PC - vypíš všetky programy, ktoré ovládaš, už len keď vieš rýchlo písať npr správy si daj základy strojopisu. Ak si nevystriedala veľa zamestnaní, vyzdvihni v životopise, že si lojálna, .... tiež by som sa nebála hlásiť na pozície, kde nespĺňaš všetky požiadavky. Nemáš čo stratiť a veľa ľudí sa tak zamestnalo, lebo často hľadajú aspoň človeka, ktorého si zaučia.
A naozaj je prava, čo píšu kočky vyššie, že keď tam ideš s tým, že uvidíš a aspoň sa porozprávaš, naberieš skúsenosť z pohovoru, vo väčšine prípadov to práve vtedy vyjde.
Držím palce!!

layla123321
21. sep 2022

Ahojte, to, čo teraz napíšem nemyslím ironicky. Ale poslednú dobu sa rozmohli hlavne na sociálnych sieťach také názory, že ako by človek mal byť stále šťastný a so všetkým spokojný, práca by ho mala napĺňať, rodina by mala byť dokonalá, dovolenky, šťastné fotky a neviem čo všetko. Život nie je len stále usmievavé príhody. Potom veľa ľudí je takto nešťastných, lebo majú pocit, že však naokolo sú mega vysmiati ľudia, prečo mne nie je tak skvele? Ale to nie je realita...

Raz mi jedna pani povedala (a to si vždy spomeniem, keď nám pocit, že ma nebaví práca): "Vy si uvedomte, že do práce chodíte, lebo ste si to vybrali. To je Váš výber, ako chcete žiť svoj život. Vy máte jediná toto v rukách a berte to tak, že žijete, ako ste chceli". Nemám rada vety "mysli pozitívne", ale predsalen, veľa veci je o nastavení v hlave.

A poradiť nič nové už neviem, žienky predo mnou povedali všetko podstatné - menej zúfalo to riesit, pozrieť si na nete, ako napísať dobrý životopis, natrénovať si rozhovor pred zrkadlom, dať sa psychicky dokopy. Držím palce

pebu
21. sep 2022

Ked chces posli mi zivotopis, pozriem sa na to a dam Ti vediet,ci je ok. Svoje osobne udaje si samozrejme vymaz, ale strukturu tych udajov tam nechaj..
A ta automobilka kde pracujes nema ziadne administrativne pozicie?
A hlavu hore,prekliata urcite nie si, ale to zufalstvo je uz citit..pre zaciatok by som aj na sebe zacala pracovat, sport je vyborny motivator, budes sa citit ovela lepsie a budes vyzarovat pozitivnejsiu energiu..
Kazdy sme strojcom svojho stastia,kazdy mame na vyber a je len na Tebe pre co sa rozhodnes a ked uz sa rozhodnes,treba pre to aj nieco urobit...nikto nepovedal, ze cesta za stastim je lahka🙃