Nič nestíham

16. júl 2024

Dnes som mala dovolenku a plány čo si stihnúť za dnešok. Ráno som bola u doktora preventívka u obvodnej a zubárky, nakúpila som došla som domov bolo 11,30 hod. Rýchlo navariť povysávať dom, najesť sa bolo 13 hod. Teraz som si otvorila koník že chvíľu si oddýchnem potom idem robiť ďalej. No nevládzem teplo mi je stále by som len píla studenú vodu. Ešte mám toľko plánov. Potrebujem poupratovať si skriňu, detské izby, pretriedit hračky oblečenie. To je všetko nadlho. O 15 hod utekám do škôlky pre deti. Poobede ideme na zmrzlinu a do parku. Zajtra zas do práce. Začiatkom augusta mám 2 týždne dovolenku ale to budem s deťmi, budeme chodiť na výlety aj s prespavackami. Zas nič nestihnem doma upratať. O záhrade ani nehovorím. V takomto teple tam ani nechodím, zas len burina mi tam rastie ako každý rok. Nič nestíham. Ako to máte vy?

tinalia
16. júl 2024

To skôr vyznelo ako "idem sa pochváliť, čo všetko som už stihla" 🤭 veď pokoj, stihla si toho dosť, uber na plyne, je také teplo, že som rada, že žijem 😁

eeerickal1
16. júl 2024

Bože v tomto teple moja buď rada že aspoň niečo. Ja keď prídem domov vyfľusnutá tak mám problém aj niečo spraviť. A poznáme aj také že doma poriadne nepomáhajú 🙄

autor
16. júl 2024

@tinalia Nie, nemám s čím sa pochváliť. Ráno som sa motala u doktorov v obchode, doma rýchlo navariť a presne ako píšeš je také teplo že som rada že ešte žijem. Neznášam leto mne to teplo vysaje energiu a nechce sa mi nič ani nevládzem nič robiť.

lenka.25
16. júl 2024

Ja po práci som rada , že vyvenčím psa 😝

amelie2017
16. júl 2024

Ale ved si toho stihla dost. Oddychni si a uzi si pokoj, kym pridu decka. Tie skrine a hracky uz riesim po 20 minutach kazdy den. Nie vsetko v jeden den. To je na psychiatriu.

januska12323
16. júl 2024

Dovolenka je na oddych nie lekárov, luxovanie domu a 300 prác. Vylož nohy a oddychuj.

simca06022011
16. júl 2024

naplanovala si si toho proste vela. Rozdel si tie veci, ze kazdy den urobis 1-2 z tych domacich veci. Ja to robim tak. Dnes vytriedim tuto skrinu, zajtra tuto policu atd... a to stihnem potom aj po praci, vyhradim na to napr. hodinu.
AJ ked robim narazove celodenne riadenie, veru take veci ako triedenie skrin a triedenie hraciek a celkovo do toho vobec nevracem, ved mne takmer cely den trva upratat bezny bordel, utriet prach, povysavat,flakate okna prebehnut, poprat/odlozit pradlo, podlahy poriadit + navarit... plus bezne hlbkovejsie upratanie kuchyne. A den je prec. Skrine a hracky ??? ja som dcere pred 2r detsku izbu riadil 4-5!!!! hodin.

autor
16. júl 2024

@amelie2017 Ja všetko len odsúvam že potom to má čas a už by sa mi zišlo všetko prebrať a vytriedit.

autor
16. júl 2024

@januska12323 Ja musím čo najviac stihnúť keď mám voľný deň lebo nemôžem ostať barskedy doma.

autor
16. júl 2024

@simca06022011 Mne sa tak nechce nič robiť, po práci som rada že vladzem ísť do škôlky pre deti a potom ísť a nimi niekam von.

simca06022011
16. júl 2024

no tak sa budes musiet naklonovat, neviem ako by si to chcela vsetko stihnut naraz urobit :D a ked sa robia veci takto priebezne, nie je z toho clovek taky vyflusnuty... rovnako tak aj ine upratovanie v domacnosti. Duplom v tejto horucave.

basska_b
16. júl 2024

Jooj, ja som tiez taka, ze den ma 48 hodin a narobim si plánov, kolko toho stihnem, upracem atd... a potom len zrazu zistujem, ze som stihla len zlomok... naco sa stresovat... burinu vytrhas, o tyzden je tam zas. Luxovanie a lestenie baraku popri malych detoch je marna snaha... nehovorim, ze to netreba robit, ale... netreba to povysit nad vsetko ostatne a dovolit, aby ti to znicilo naladu alebo podkopalo sebahodnotu. Si sikovna, stihla si toho az az. Sprav to, co hori a ostatne neries

sasitimi17
16. júl 2024

no ked su deti v škôlke tak si variť nemusela a mohla si skočiť niekde na obed, hneď aspoň o jednu vec menej

michaelam2
16. júl 2024

no vidis ja som od rana stihla pustit roboticky vysavac 😀 a nemam zly pocit, je horuco, mam volno, tak sa netreba zbytocne stresovat

nikoleta999
16. júl 2024

Ja som z tohto bola tak isto na prásky ... Ked sme syna nemali, tak v nasom dome sa vsetko ligotalo, vsetko bolo vylestene, vsetko malo svoj poriadok :D A potom sa narodil syn a vsade bordel ( rozumej, hračky, omrvinky) chaos, nic sme nestihali a ja z toho na prasky, ze musim, musim, musim ... Vies čo ? NIC NEMUSIM ! ... Ja som sa prestala na to takto upinat, ze si davam plany, co vsetko musim stihnút, lebo ked som nestihla, bola som frustrovana ... Takze upratujem priebezne, a take hlbkove cistenie si davam bud cez vikend a ked nestihnem, tak o dalsi vikend... A poviem Ti uprimne, dom je upratany a potom sa vrati manzel s dietatom a o par hodin zakopavam opat o hračky a zbieram omrvinky - nekonecny kolotoc :D ale kaslem na to ...

januska12323
16. júl 2024

Nie nemusíš stihnúť všetko dnes. Stihla si dvoch lekárov a ešte si aj navarila, úspešný deň.

pohodacka03
16. júl 2024

Keby som sa nehanbila, tak ti odfotim aktualny bordel u nas 😀🙈. Dnes mali deti "svoj den" a vyhadzali asi vsetko. Pretriedit veci by som uz mala asi vsade, ale nestiham. Vyloz nohy a oddychuj, neporiadok pocka

lakebabe
16. júl 2024

Ja som rada ze som stihla dnes urobiť palacinky 😄 všade bordel počkám kým sa ochladi

lentilka78
16. júl 2024

@autorka nič si z toho nerob, ja som na tom podobne, akurát s rozdielom ze mam už väčšie deti, chjodia všetci do školy a všetci 3 sú doma... A bordel všade, mam pocit ze len varím a riadim a vkuse je bordel a prázdne hrnce😁 ale všetci doma fungujeme asi tak na 60 %v tomto teple, doslova cez deň len prežívame a ozivame večer o 19 - 20 keď sa začína dat fungovať von, deti včera ešte o 22.30 besneli na dvore v bazéne, celý deň boli zalezení dnu a mne sa nechcelo nič robiť a to som mala voľno celý den, ale kašľať na to

autor
16. júl 2024

@lentilka78 Veď toto že väčšinou sme aj my zalezeny vnútri a vnútri tiež teplo tak sa mi nechce nič ani sa postaviť a ísť niečo robiť.

drago12587
16. júl 2024

Pracoval som 300+ hodin mesačne aj s kolegami, prišli domov, popratali, navarili oprali :D .. ani jeden neplakal.. spali sme 2-3 hodiny a zase rano na 4 tu do prace :D .. že ist na zmrzlinu, upratat skrinu :D Hhahahaha

lentilka78
16. júl 2024

@drago12587 a teraz očakávaš od nás co? Medailu? Tak spať 2-3hodiny denne sa z dlhodobého hľadiska dá koľko dní po sebe? A pochybujem ze každý deň ste hĺbkovo upratovali, varili a prali.

sashulla
17. júl 2024

V týchto teplách mam pocit, že po ceste do práce už som prišla z práce. Som extrémne nepouzitela, ci v praci ci doma. Ale zasa povedzme si. O 8 týždňov je tu jesen a tu nechcem🙂)

zazka666
17. júl 2024

A prečo si si brala dovolenku, keď si bola u lekára? Paragraf je na to.

sisska96
17. júl 2024

V lete takéto upratanie robím skoro ráno od 5:00 😅 polievanie tiež ráno.

autor
17. júl 2024

@zazka666 Dovolenka je lepšie platená