Nezvládam situáciu s maminou

bielavlcica
27. apr 2018

Ahojte baby založila som si nový nick kedže na starom ma mnohé poznáte. Ide o to, že nezvladam to s mamkou. Všetko je zle.Zo začiatku keď som sedela doma a robila podla nej som bola dobrá dcerenka no teraz čo mam svojho partnera je to katastrofa. V kuse sa somnou vadí kvôli každej prkotine. Partner na 2 mesiace skončil na urade práce pričom pomahal kamaratovi v dielni a tam niečo aj zarobil ale podla mamky je to darmožrač ktorý zo mňa vyťahuje len peniaze. Pre info v živote si odomňa nevypýtal ani cent. Mamka ma vkuse krytyzuje ako sa obliekam, že som tlsta že necvičim. Poslednú dobu jej začali vadiť moje prsia. Mala som predtým male som pomerne nízka mala som jednotky už mam 3. Keď sa na mňa pozrie už vidim, že zas jej čosi vadi. Vadia jej rúže čo nosím čo jem najradšej by riadila celý môj život ona. Baby ja som z nej už na nervy!!! Porovnava ma zo všetkými okolo a predhadzuje mi dceri svojich sused, že nech sa na ne pozriem ake su šikovne usilovné a už maju deti. Ja kebyže mám to dieťa ešte aj to mi vezme. Mám vďaka nej tak nizke sebavedomie, že ani pracu ktorú by som chcela robiť nie som schopna si vybojovať na pohovore. Odsťahovať sa chcem ale povedala mi to, že ak odidem nech sa už nevraciam.
Čo s takou mamkou? otec ten nechce aby sme ho zapajali do tychto hadok.

bodka13
27. apr 2018

Máš iba dve možnosti....1/ ostať , byť nešťastná a nechať si ubližovať alebo 2/ odísť a dokázať sebe a rodičom, že si šikovná baba - pred tým ako odídeš však mame vysvetlí prečo odchádzaš
Držím palce ☺

dagaz
27. apr 2018

@bielavlcica nie neodstahuj sa. Ostan pekne v mama hoteli a cuduj sa preco je mama taka aka je😂😂😂 . Ja mam svoju mamu rada ale nikdy by som s nou nebyvala. Dovrsila som 18 a odvtedy sa staram sama o seba. Teraz uz aj o svoju rodinu a to som uz prekrocila 40. Vyhrazky tipu: ak odides uz sa nevracaj by u mna nepochodili. Zbalila by som kufre a uz by ma me.

0silvia0
27. apr 2018

@bielavlcica jednoznacne osamostatnit sa a neriesit blbe reci...

eliska13
27. apr 2018

@bielavlcica buzeruje tak aj otca?mama je nešťastná sama zo seba a vybíja si to na tebe. Musis odísť to neskončí.Budes nevďačná zlá na to sa priprav

ladyblcha
27. apr 2018

A ty si doma, ci pracujes? Treba sa osamostatnit, mame ukazes, ze to das bez nej a tym jej zoberies vietor z plachiet.

trisp
27. apr 2018

Ak ti matka povie, že ak odídeš, nech sa už nevraciaš, tomu sa povie manipulácia. Odsťahovanie sa od rodičov v dospelosti je zdravé, normálne a maximálne vhodné. Ja by som sa čo najskôr odsťahovala a snažila sa to robiť v pokoji, nezvyšovať hlas, krotiť emócie, aby mama videla, že síce ju máš rada, ale chceš sa osamostatniť. Iné východisko nevidím.

pribinak
27. apr 2018

prosim ta, ty mas kolko rokov? 14? vsak si zbalim caky-paky a idem byvat mimo. Ak sedis doma maminke pri sukni, tak sa necuduj, ze sa hentak do teba navaza.
skus sa zamysliet aj nad sebou, ci je vsetko o.k. neviem si predstavit, ze som po skole a sedim doma. Urobila som skolu a sla som z domu.

sissy27
27. apr 2018

@bielavlcica koľko máš rokov? Ak si plnoletá, tak už včera si mala byť odsťahovaná. Teda nie že by bolo úplne nutné, aby sa deti deň po 18.narodeninách sťahovali od rodičov, ale u vás to proste nefunguje, tak nie je dôvod tam zostávať. A tie reči, že sa nemáš vracať - rovno by som jej povedala, milá mamička, keďže ti nie som dosť dobrá, tak inú možnosť ako odísť nemám, nech ťa zbytočne nezaťažujem svojou existenciou. Ak si predsa len uvedomíš, že som tvoja dcéra, mám aj svoje dobré stránky a chýbam ti, tak sa kľudne ozvi, číslo si zatiaľ meniť nebudem.
Lebo mamička si tak trochu protirečí - na jednej strane si zlá, neschopná, tučná a neviemká, na druhej strane neopováž sa odísť? Veď to je scestné. Nikto pri sebe nechce zlého, neschopného človeka, od takého každý uteká, tak prečo ťa ona chce mať pri sebe?
A inak je dosť možné, že mama má aj nejakú poruchu osobnosti alebo ako to nazvať, len k psychiatrovi asi dobrovoľne nepôjde. Určite má viacero žien podobnú skúsenosť s blízkymi, po nastavení liekov sa to zlepšilo. Ale samozrejme môže to byť proste aj taká povaha.

bielavlcica
autor
27. apr 2018

Chcem sa odsťahovať pracujem ako asistentka v zdravotníctve ale ten plat keď som si to vyrátala aj s nájmom bola by som v mínuse. Šla by som hneď ale nemám kde. Väčšina prenajímateľov chce dopredu najmenej tri nájmy plus depozit a toľko nemám. Všetko čo dostanem aj hneď miniem keďže musím doma platiť nza stravu bývanie niečo na seba, benzín internet mobil a 110€ dávam na sporiteľňu takže na konci mám 0 a nič neusetrim. Skresala som aj to najnevyhutnejsie aj tak nic. Mamu ignorujem s ňou sa nedá ona je stará škola a všetko čo povie si myslí že tak ma byť skôr mi je to ľúto kvôli partnerovi ten netuší aký majú na neho názor. Dokiaľ dobrovoľne neostal doma bolo to ok keď bol doma už druhý mesiac už je darmožráčov a lenivec čo si doma len šunky váľa a odomna vyzobrava peniaze

biba12
27. apr 2018

@bielavlcica určite sa dá nájsť aj jedna izba niekde v podnájme, kde je viac nájomníkov. Príp. si nájdite niečo s priateľom.

tomikejt
27. apr 2018

@bielavlcica ja mam s mamou super vzťah, ale aj tak by som s ňou nebyvala. Deň po mojej maturite som odisla do Prahy, tam je kopec práce,zo začiatku som bývala na ubytovni ktorú mi platila agentúra, neskôr som si prenajala mini bytik. Vždy sú možnosti 😉

pribinak
27. apr 2018

@bielavlcica neda sa ist byvat s priatelom? nemozes si najst este nejaku brigadu?

biba12
27. apr 2018

@bielavlcica alebo k starým rodičom sa nedá ísť? Otec nepomôže?

kathy93
27. apr 2018

@bielavlcica ja som to mala s mamou tiež ťažké vždy sme sa vadili a poviem pravdu býva ďaleko od mňa ale keď príde na návštevu aj keď len na týždeň som z nej na nervy ale keďže je u mňa môžem jej povedať čo chcem pravdaže beriem ohľad na to že je to moja mama

nerko
27. apr 2018

@bielavlcica Poobzerala by som sa po inej praci. Neviem aku mas skolu. Su rozne ponuky aj s ubytovanim, cez Profesiu napr. Aj pre pary. Doma by som neostala ani o sekundu dlhsie ako by som musela. V CR, Rakusku sa taktiez da najst praca. Alebo si s praitelom najdi garzonku a naklady mate na polovicu. Nechat sa v dospelosti takto terorizovat je nezmysel. Ja mam super vztah doma. No ako som dovrsila 18-tku a zmaturovala, tak ma nebolo. Isla som do podnajmu xy kilometrov z domu a zacala pracovat, potom studovat a cez letne prazdniny pocas VS praca v zahranici. Vsetko sa da, len sa musis nakopnut.

obsadenemeno
27. apr 2018

@bielavlcica neviem odkial si, ale jedna izba do prenamu nemoze stat nekrestanske peniaze. Zbalit kufor a osamostatnit sa.

zooeynka
27. apr 2018

@bielavlcica priatela nahnat do normalnej prace, ziadna lacna vypomoc kamaratovi a sup do spolocneho byvania. Spolu to utiahnete. Ak sa bude priatel vykrucat tak ma tvoja mama pravdu a je to darmozrac. Uvidis sama. Zdravy chlap robotu najde. Na zaciatok hocijaku, len aby ste isli do vlastneho. S mamou nepohnes.

ciusinka
27. apr 2018

Jednoznacne odstahovat sa, tu nic ine nepomoze a nehladat dovody, preco sa to neda, ale hladat sposoby, ako sa to bude dat..Na FB je X skupin ohladne ubytovania, kde bezne vidim, ako sa ponuka volna izba v byte s dalsimi podnajomnikmi a nie su to katastroficke sumy, aj pri prenajmoch vidim vacsinou, ze ziadaju len depozit vo vyske mesacneho najmu a nie 3 najmy plus depozit, treba len hladat..Alebo sa dohodnut s priatelom a prenajat si nieco spolu, hlavne, nech si aj on najde pracu..Toto co pises sa uz nijako nezlepsi a treba sa proste zbalit a odist..

bodkolienka81
27. apr 2018

@bielavlcica matke sa pekne podakovat za vychovu a ze sa o Teba tolko starala, najst ubytovanie, ktore budes vladat platit a zacat sa starat sama o seba..ci?

pribinak
27. apr 2018

ak priatel nechce ist byvat s tebou, neciti sa na to, da sa prenajat aj len izba. V BA idu izby po 150-200 eur, cize to by si ukludne dokazala splacat

nicoli02
27. apr 2018

nesmieš sa nechať takto gezovať. možno jej vadí, že sa teraz nezaujímaš len o ňu, aspoň tak by som to povedala ja, no nemôže predsa očakávať to, že si nikoho nenájdeš a ostaneš len s ňou

lilyianka
27. apr 2018

@bielavlcica chod do podnajmu s priatelom...neverim, ze 1izbak neutiahnete dvaja a prip.sa ty skus pozerat po novej, lepsie platenej praci

deti95060810
27. apr 2018

asi aj maminka bola v tomto duchu vychovávaná....
moja švagriná mala veĺmi podobný vzťah so svokrou...samá hádka. švagriná si našla podnájom v meste a zrazu bola tá najlepšia dcérenka na svete...

michaella94
27. apr 2018

Ja mám muža a 2 deti a moja mám robí niečo podobné....vždy som bola vychovávaná tak že k rodičom som si nič nedovolila a myslím že to zneužívala moja mama...myslela si že mi môže skákať po hlave...ale raz mi známa povedala že sa jej postaviť a ukázať že už nie som decko mám svoju rodinu a nemôže si ku mne dovoľovať...a tak bolo...teraz má ku mne viac rešpektu a už si nedovolí povedať mi to čo inokedy...normálne keď bude mať blbé poznámky zotrieť ju..postav sa nech ti dá pokoj nech si žije svoj život a ty si chceš žiť svoj...u mňa išla úcta k rodičom bokom keď sa začali navážať do môjho muža aký je neschopný pritom jedno mňa aj o deti postarané viac než má ktokoľvek iný....a skús sa poobzerať po inom bývaní..kto chce hľadá spôsoby kto nechce hľadá dôvody...buď s priateľom alebo sama nejakú izbu k niekomu do podnájmu..ukáž máme že ju nepotrebuješ a vieš sa postarať aj sama o seba...a tie jej vyhrážky neber vážne..vie že ťa má pod palcom a že sa toho zlaknes....ju by to rýchlo omrzelo keď odijdesa sama by doliezla...držím palce

bielavlcica
autor
27. apr 2018

ďakujem baby za pomoc asi mate pravdu, že je načase aby som konečne začala žiť ako dospelá sebestačná žena. Asi som potrebovala otvoriť oči. Ďakujem

catherinah
27. apr 2018

@bielavlcica Ty to zvladnes, len sa neboj 🙂
Co na to priatel?

oli18
28. apr 2018

Dúfam, baby, že vy nebudete práve také matky svojich dospelých deti, aké sú teraz tie vaše k vám. História sa zvykne totiž opakovať 🙂