Nezaplatená dobierka cez Bazoš

kaja01251
15. apr 2017

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať ako to je s tou dobierkou keď je daná osoba nevyzdvihne? Písala som tu už aj o tom ako má pán okradol cez bazoš a som tak rozmýšľala, že keď mu pošlem topánky naspäť dobierkou tak zaplatí a peniaze mi prídu šekom ale ak ju nevyzdvihne čo sa potom stane? Balík na pošte vyhodia alebo ako to je s tou dobierkou?

malymyis
15. apr 2017

Ahoj,ty krd posles topanky panovi a nevyzdvihne to tak sa ti balik vrati spat a zbytocne len zaplatis postovne

luzzia
15. apr 2017

Vrati sa na adresu odosielatela. Myslim, ze caka na poste na vyzdvihnutie 18 dni a potom posielaju naspat.

miku1
15. apr 2017

@kaja01251 Budes znovu platit postovne, pokial si balik dotycny neprevezme.

ob
15. apr 2017

Vrati sa ti spet a este zaplatis za postu ze ti prisiel spet.Aj ja mam na poste sikovnica si neprebrala zasielku tak cakam ze pride naspet.Vsak su podaktori len nezodpovedni.A vdaka takymto ludom clovek straca doveru voci ostatnym...

zlte_kuriatko
15. apr 2017

@kaja01251 najlepsie by bolo.keby ti poslat naspat na ucet peniaze a tak mu posles topanky. Iba zbytocne vyhodis peniaze na postovnom ked si to neprebere

viera77
15. apr 2017

Balik sa vrati spat na adresu odosielatela a k tomu este musi zaplatit aj naklady na spatne postovne.....teda zbytocne strateny cas riesenim obchodu, balenim balicka, navstevou posty a peniaze nakoniec vyhodene len tak do vzduchu, ziaľ 😠
U mna sa pri posielani tovaru na dobierku velmi osvedcilo ziadat platbu za postovne vopred na ucet, hlavne ak sa jedna o vahovo tazsie zasielky s vyssim postovnym....a az po prijati postovneho na ucet poslem tovar na dobierku, teda kupujuci pri jej prevzati zaplati uz len cenu tovaru....a takto hned vyjde najavo, kto ma skutocne o tovar vazny zaujem a kdo len "špekuluje".

kaja01251
autor
15. apr 2017

@viera77 čiže to zaplatím už len poštovné čí aj cenu ktorú by mal on zaplatiť?

maria584
15. apr 2017

@kaja01251 nie, zaplatíš len to poštovné.

sense
15. apr 2017

@kaja01251 zaplatis dva krat postovne, raz si ho uz zaplatila ked si balik posielala a teraz druhy krat ak ho nevydvihne ...

kaja01251
autor
15. apr 2017

dobre no aj tak ďakujem že ste mi pomohli 🙂

viera77
15. apr 2017

@kaja01251 no ak ste dohodnuti, ze dobierku prevezme, tak ok...ale ked nie ste dohodnuti a ty mas v plane len vyskusat tuto moznost, tak neviem, neviem, ci balik predavajuci prevezme....ak je ochotny tovar vziat spat, tak by teoreticky mohol prevziat a takto ti vratit hned aj platbu za tovar, ale ked nema zaujem, tak podla mna urcite neprevezme a ty takto len prides o peniaze za postovne....ved tovaru sa uz zbavil, ma zan zaplatene, no urcite chapes jeho postoj k situacii.....

fefe123
15. apr 2017

Určite neposielaj, zbytočne zaplatíš poštovné a balík sa ti vráti... žiaľ, asi by bolo lepšie, ak by si sa s tým zmierila...