Nevypratelné fľaky na oblečení

azina89
21. nov 2018

Ahojte, viete mi prosim niekto poradit ci sa jedna o problem s prackou? Na pouzitej bielizni aj po jej oprati stale nemiznu flaky pod pazuchami, su akoby tvrde a mastne - ako keby mi pracka nechcela oprat pot a deodorant 😞
Uz som z toho zufala, vyskusala som uz rozne mozne aj nemozne druhy deodorantov, aj bez nich som chvilu fungovala uplne a flaky na vsetkych trickach stale mam... Tiez som citala, ze to moze byt avivazou, tak aj tu som uplne prestala pouzivat na nejaky cas a tiez ziadna zmena...
Neviem uz, co robit a po kazdom prani sa akurat nastvem, pretoze to vlastne vobec nie je oprate, skor este viac zvyraznene tie flaky od potu.
Tak neviem, je na mieste uvazovat nad tym, ze pracka uz skratka neperie a treba kupit novu alebo mate este nejake ine navrhy? Netusim aka je ta pracka stara kedze je to v podnajme :/
Nejedna sa o sede flaky, ako tu niektore zienky pisali, skor vyslovene sa neoperu tie, ktore uz na obleceni su, ked ho davam prat :(

titla
21. nov 2018

Myslím, že problém nie je v práčke. Tiež to poznám, že fľaky v podpazuší od potu a dezodorantu sa bežným praním nedajú odstrániť - hlavne jemnejšie veci, ktoré treba prať pri nižších teplotách. Mne sa osvedčilo žlčové mydlo. V rúrkach mydlom fľaky preperiem a potom dám klasicky prať v práčke.

azina89
autor
21. nov 2018

@titla nerozumiem vsak tomu, ze som doteraz s tym roky nemala ziadnu negativnu skusenost, az posledny rok :( tak sa mi nechce verit, ze sa mi za posledny rok tak strasne zmenil pot alebo co, ze to zrazu pracka nevie oprat... nerozumiem tomu, no asi skusim, co radis 🙂

pininka
21. nov 2018

@azina89 ani mne to nejde oprať hlavne na veciach ktoré sa už takto raz dvakrát vyprali. Akoby to chytilo nejakú vrstvu a nejde to pred.

titla
21. nov 2018

@azina89 Z mojej skúsenosti môžem povedať, že tieto podpazušné fľaky pozorujem hlavne na veciach, ktoré mám už nejakú dobu a rada nosím. Akoby sa častým používaním ten pot s dezodorantom "zažral" do látky.

maminkasisa
21. nov 2018

ja som vyskusala na tričkach alebo košeliach pred pranim pouziť Vanish oxi action troska nechala pôsobit a potom som to hodila normalne do pracky a pekne to vypralo. Vyskusala som to potom aj na starsich bielych trickach, a aj to mi pekne zislo.... pekne to vyperie na bielych veciach, farebne oblecenie mam skusenost, ze len naniest a a nenechat dlho pôsobit a oprat v pracke...

katarinamarkova
21. nov 2018

@azina89 na ako programe peries? Praci prášok dávaš ten istý?

ifava
21. nov 2018

Nie je problem v teplote vody? Nevies nejako zistit ci ti vodu zohrieva na spravnu teplotu?

benit
21. nov 2018

Nezmenila si antiperspirant? Mne tie zatvrdnute flaky ostavali od tuhych. Teraz pouzivam sprej a nemam tie tvrde flaky.

nikaeli
21. nov 2018

@azina89 aj ja mam taku skusenost - ale len posledny rok, max dva - aj to vacsinou na trickach ci koseliach mojej polovicky. Tiez som si myslela, ze je to prackou, ktora sice mala len 8 rokov, ale v dnesnej dobe je to uz asi dochodca :D kupili sme novu, lebo tamta chudera uz neskutocne rycala, no v kvalite prania zmena nenastala. Ani ked som vymenila prasok. A suhlasim s dievcatami, ktore pisu, ze je to tuhym deodorantom, Ja ho nepouzivam, ani dcera, iba drahy a iba jeho tricka pod pazuchami nie su vyprate - prave naopak, ostavaju zlte a tvrde. Skusala som na to uz kde co a nic nepomohlo :(

cacianka
23. nov 2018

Moj pouzival tie tuhe.vyhodila som ich.tiez zostavali zlte flaky a aj teraz obcas trochu tak goliere a pazuchy namydlim pracim mydlom necham postat kym nalozim a pretriedim ostatne pradlo a klasicky operiem.vyjde skoro vsetko.iba na ozaj starych vidiet ale to je aj zodrate tak na doma

danusska
25. nov 2018

Mne sa na tieto fľaky osvedčil pre wash sprej od Amway. Na strie kam na flaky, vložím do práčky a pustím bežný program. Periem väčšinou na 40 stupňov.