Nevykupuje niekto nepotrebné oblečenie ?

ivkovamiska
9. jan 2020

Poradte co s nadbytocnym oblecenim. Mam ho vytriedene na tri kopy.

Prva je dalej nenositelna, veci maju diery alebo flaky. Druha kopa je nositelna, ale veci su uz pouzivane.
Tretia kopa su veci nove, nenosene alebo raz oblecene, niektore este aj s visackou.

Je mi luto hodit to do kosa, ak to najde vyuzitie. Najma tych novych veci. Fotit to a inzerovat kade-tade nemam cas. Nevykupuju niekde?

jaroe
9. jan 2020

nenositelne do kontajnera na oblecenie, pripadne HaM odobera. Druha kopa to iste alebo spolu s tretou kopou na zonu bez penazi, nejaky swap, atd....Ak chces za to peniaze tak jedine inzerovat, alebo potom este existuje projekt remix, kde posles oblecenie a oni ho predavaju, ale citala som na to zle recenzie....
@ivkovamiska

nickpick
9. jan 2020

@ivkovamiska ja zvyknem veci, ktore su nenositelne, alebo nosene odviezt do predajne H&M, sice davaju len 1eur vo forme poukazky za tasku, ale stale lepsie ako to vsetko hodit do kosa, oni to oblecenie dalej recykluju, tak mam aspon dobry pocit, ze setrim zivotne prostredie, nosene zachovale a nenosene oblecenie mozes doniest na lokalne swapy oblecenua, v BA su stale nejake a co som si vsimla, zacinaju sa organizovat aj v mensich mestach, pozri aj stranku nosene.sk

nadezda2222
9. jan 2020

@nickpick ahoj, chcem sa len spytat, ked davas do ham satstvo, to euro dostanes za jednu vec ci za tasku handier?

kiwi3
9. jan 2020

@jaroe ten remix sa hlavne vobec neoplati, lebo je to v zasade par centov aj za nove veci, co povodne stali desiatky eur.

@ivkovamiska u nas sa nevykupuje nikde oblecko, ak to nechces darovat, tak si treba najst volny den, nafotit a ponahadzovat. pripadne povymienat. nic ine sa s tym neda.

nickpick
9. jan 2020

@nadezda2222 za tasku, ale zase nemusi byt naplnena do prasknutia, to euro je len symbolicke.....

lintu
9. jan 2020

V h&m to tak funguje vo vsetkych predajniach ci len niekde?

nickpick
9. jan 2020

@lintu pokial viem tak kazda predajna by mala mat ten recyklacny box, mozno maju limit kolko tasiek prevezmu, ale zatial som nepocula, ze by niekoho odmietli

marci77
9. jan 2020

zona bez penazi, na fb skuste pozriet, ci aj vo vasom okoli sa nebude konat, doniest to tam, a vybrat si zase veci, ktore sa vam aktualne hodia
nenositelne veci by som hodila do kontajnera humana

lula313
9. jan 2020

Zle oblecko vyhadzujem, nositeľne dávam do kontajneru ekocharity. Ak mám vyslovene univerzálny kusok(teplu bundu a pod), dam to na kontajner a hneď to zmizne(zvykneme tak vylozit aj zvyšné jedlo, bonboniery, ktoré nám nechutia, čo sme dostali atd).. bohuzial my tu mame v Ba kopec sociálnych pripadov, furt vidim niekoho hrabať sa v kontajneri, tak aspoň to jedlo/veci nájdu využitie.. Minule sme tak vyradili asi 20 párov dobrej obuvi(značkové tenisky a pod) a fakt sa potom do 10 minut zaprášilo.

lintu
9. jan 2020

@nickpick ok, vdaka 🙂

lenka2710
9. jan 2020

@ivkovamiska ja to mam nahadzane na bazáre, z takých nosenych veci urobím balík a ponúknem na bazáre zadarmo, ešte je veľa rodín ktorym pomôže aj to nosené oblečenie! Ale je to o čase, treba to nafotiť, nahádzať, pomerať
Rovnako aj hračky, a jedlo takisto keď mám niečo čo už nezuzitkujem, sladkosti a podobne a vidím, že chodia okolo kontajnerov tak idem a položím im to tam, aj topánky som už párkrát dala vedľa kontajnera
Málokedy ale aj ja kupujem nové veci, bud v sekacoch alebo tiež na bazáre, potom mi to nieje až tak ľúto vyhodiť a dávam to potom do toho kontajnera na oblečenie, pokiaľ už je to nenositelne

janage
9. jan 2020

@ivkovamiska ahoj 1.kopu sa mozes popytat v hociktorom zvieracom utulku ci nepotrebuju pod zvierata ako podstielku. 2.ak je,zachovale moderne este by som odniesla do niektoreho charity shopu v KE mame taky a isto aj inde,sa najde, 3. Skus sa dohodnut s,dakou kamoskou namaterskej ze to nahodi za,teba na net s tym, ze z predaneho jej nechas nejaku cast penazi alebo si nejake oblecko vyberie pre seba. Aj HM a tie swapy su dobry napad

micuska3231
11. jan 2020

Ak by ste mali nejake veci na podarovanie velkost l alebo detske. Mohli by ste mi podarovat hlavne leginy a tricka. V nemocnici sa mi to zide kedze viac casu travim v nemocniciach s dcerou.

ivkovamiska
autor
15. jan 2020

@micuska3231 rada podarujem. Legin aj triciek je tam dost, ale velkost skor S-M. Odkial ste?

micuska3231
16. jan 2020

Obleciem aj s a m. Som z ilavy.

basska_b
16. jan 2020

Nepoužiteľne vyhodím do zmesoveho odpadu, take nič moc, ale ešte v ok stave, dám do kontajnera na oblečenie a také nové dám buď na internet, alebo posunúť niekomu z okolia

timkobernhauser
1. feb 2021

@ivkovamiska Zoberiem to zadarmo 3copy

dilino
28. sep 2022

@lula313 existuje niekto čo vyhodí bonbonieru. Ja ich nestačím kupovať a ty tu napíšeš taký príspevok.

lula313
28. sep 2022

@dilino mne chutia len dva druhy bonbonier, mužovi tiež, takze častokrát dostaneme take, čo nám nechutia a bolo by mi ich blbe darovať niekomu ku gratulácií, keď sama by som taku nechcela/nezjedla.

dilino
29. sep 2022

@lula313 ved ja ich nestačim kupovať. A aké vám nechutia.