Neviem si nájsť svoj štýl oblečenia

22. nov 2022

Ahoj, veľmi sa mi páči keď je žena pekne oblečená. Páči sa mi sledovať na ulici ak je niekto pekne oblečený.

Problém je, ze ja sa pekne neviem obliecť. Aj keď najdem na pintereste alebo niekde nejakú inšpiráciu, príde mi ze na mne to pekne nevyzerá. To čo na inej vyzerá pekne a elegantne na mne nie.

V obchode si aj zahliadnem nieco občas aj kupim ale keďže nemam veľa peňazí a veci sú drahé, snažím sa kombinovať oblecenie s tým čo mám doma a nejde to.

Neviete mi nejak poradiť? Je tu niekto kto sa pekne oblieka a povie mi ako si ráno vyberie outfit na deň? Podľa čoho? Kde hľadá inšpiráciu, kde nakupuje? Vie si zladiť veci a kombinovať aj s inými kúskami zo satnika?

desgaire
22. nov 2022

tu sa pripnem tiez ma zaujima 🙂

meringe70
22. nov 2022

Ahoj, aký máš typ postavy? Pozeráš si tie inšpirácie priamo na ňu? Keďže inak oblečenie vyzerá na veľkosti 34 a inak na 42, niekto nemá veľmi krivky, niekto má veľké prsia a zadok a potom zas ten outfit inak vyzerá, niektora je typ jablko, iná hruška, dalsia prsypacie hodiny, asi by som sa zamerala skôr na to. Prípadne na farebnú typologiu, ja som napríklad jemný/chladný letný typ, výrazne farby sa mi veľmi nehodia, ani teplé, skôr studené a tlmenejsie (nie nutne fádne), skús si to na sebe poskusat, aké kúsky sa ti samej na sebe páčia a ktoré lichotia aj tvojej postave aj tvojej pleti / vlasom atď. Ak nevieš (ohľadom tej farebnej typologie) vyskúšaj si spraviť nejaký "test", je ich na nete kopu a podľa toho nájdeš aj na pintereste inšpirácie, prípadne len vytiahni veci zo skrine a rad za radom skúšaj, čo sa ti na sebe páči, čo nie, v čom sa cítiš dobre 🙂 aspoň teda takto som to robila ja

autor
22. nov 2022

@meringe70 ďakujem 🙏🏻❤️

bluka2
22. nov 2022

Ja som si vždy objednám veľký online balík, čo sa dá nekomplikovane a zadarmo vrátiť. Niekedy si z toho nevyberiem nic, niekedy mám šťastie. Teraz mam na ceste 2 také balíky second hand veci, tak dúfam, že nájdem nejaké kúsky, lebo mi už dosluhuju veci

6mia6
22. nov 2022

@bluka2 ešte prezrad odkiaľ ak sa dá?

bluka2
22. nov 2022

@6mia6 bohužiaľ v Nemecku. A ani neviem, ci to bude bude dobré, lebo som ich len teraz objavila a úplne ma to nadchlo, lebo majú kopec všelijakých amerických značiek, čo sa tu inak poriadne ani kúpiť nedá a o tých veciach viem, že mi perfektne sedia. Dúfam teda, že to nebudú nejaké obnosené handry(momox fashion) Na Slovensku nie je vinted?

6mia6
22. nov 2022

@bluka2 je, teda asi, nebol veľmi čas to pozrieť

srnka90
22. nov 2022

Skúste remixshop.
Dajú sa tam kúpiť veci aj secondhand, prípadne aj nové zo starej kolekcie, outlety.
Veci tam viete vrátiť, ale aj poslať vlastné v top stave, ale to by som Vám už radila vyhľadať si tému “remixshop” na MK.

lenkakravcova
22. nov 2022

Ja si vyberám oblečenie podľa toho, čo sa mi páči na mne.
Každý z nás je trochu iný.. Iný typ pleti, iný odtieň vlasov, iný typ postavy, takže to co sedí xy ľuďom na pintereste nemusí sedieť mne.
Napr čierne veci na totalne blond ženách s írskym typom pleti vyzerajú strašne. Rovnako strašne vyzerá žiarivá polárna biela na tmavom teplom odtieni pleti.
Treba si teda voliť nie len strih ale aj farby podľa toho aký typ pleti a farbu vlasov máš. 🙂 potom to bude vyzerať dobre.

bluka2
22. nov 2022

@lenkakravcova haha, to je smiešne, mne sa to páči presne naopak. V podstate sa mi páči čierna omnoho viac na blondínkach

gab
22. nov 2022

jedny a tie iste saty budu na kazdej zene vyzerat inak. Farba vlasov, farba pokozky, vyska a vaha postavy su vsetko veci, co to ovplynuju.
Je vela modnych poradkyn, ktore by s tebou osobne sli na nakupy a zostavili ti satnik na mieru.
V tvojom pripade, kedze financne do toho nemôzes investovat, pozri si hlavne aky, si typ. Su univerzalne farby, ktore pasuju kazdej zene. A potom treba najst spravny odtien.
Ak mas cas, vyber si von celu skrinu a vyskusaj primeriavanim k tvari, co ti pasuje najviac. Uvidis, ktore farby ta rozziaria a v ktorych budes nevyrazna. Co nepasuje, vyhodit. Potom zistis, co ti pasuje farebne a pri dalsej navsteve obchodov sa zamerat na dotycne farby.
odporucam pozriet si toto video, je o farebnej typologii,

https://www.youtube.com/watch?v=rKhed-jf3Mw


a ja napr. nakupujem v sekacoch, niektore veci su velmi kvalitne a hlavne lacne. Skus si zobrat den nakupneho volna, (ja to tak z casu na cas robim) 😅, obeham vsetky sekace v okoli, poskusam v kabinke co mi pasuje, v com sa citim dobre. A uz mam svoje farby, v ktorych sa citim dobre a ktore sa mi dobre kombinuju. A vytvoris si kapsulovy satnik, ktory je vlastne zaklad. Mat par kvalitnych kuskov, ktore sa medzi sebou kombinuju farebne a strihovo a obcas k tomu nieco dokupit.
https://cilaatelier.sk/pages/ako-vytvorit-satnik
https://capsule.sk/ako-si-vytvorit-kapsulovy-sa...
https://aprilmagazin.curaprox.com/viete-co-je-k...

lenkakravcova
22. nov 2022

@bluka2 myslíš takú blond a sytu čiernu? Podľa mňa to oblečenie úplne zabíja jej osobnosť.

bluka2
22. nov 2022

@lenkakravcova kratsie to čierne tričko, k tomu bledo modre rifle a podľa mňa super

bluka2
22. nov 2022

@gab ten prvý link je perfektny, rovno nápad na vianočný darček pre seba 🙂
Idem s chuťou aj tie ďalšie pozrieť

barborachors
22. nov 2022

zacni od toho aký si farebny typ, najdes na nete. Dalej postava, hruska alebo jablko, športový alebo elegantný typ.. tiež najdes na nete rady aké veci k tvojej postave. Nakup si zakladne basic veci ako jednoduché rolaky, dve saká, biele blúzky, teraz sa nosia volnejsie strihy kombinovane s masivnejsimi topánkami, vyskusaj v kabinke, nafot si to vsetko a doma v klude alebo s kamoškou rozober co a ako a ako si sa v tom obleceni citila, nekupuj hned bez rozmyslu veci. Emocne nakupovanie totiz robi to, ze pokupis nezmysly, ako farebné kikiriki handry alebo blaznive vzory a potom si to aj tak nedáš lebo "to nie si ty..." osobna skúsenosť 🙂 Preto treba zacat pri jednofarebnych kúskoch ktoré mozes postupne kombinovať. A mat zaklad satnika / dobre rifle, pár svetrikov, biele bluzky, sako atd. Základ sa da najst na nete tiež.

thereisabear
22. nov 2022

Skús si pozrieť kapsulový šatník. Je s tým menej starostí a vieš to rýchlo nakombinovať.

jumama
23. nov 2022

Sprav si tento test stypu a upokoj sa 🙂 https://www.tanahavlickova.cz/stylovy-test-3/

Vyjde ti ze si jeden z 8 typov: Princezna – Dáma – Diva – Čarodějka – Kamarádka – Pozorovatelka – Rebelka – Hvězda

Ak si na seba das nieco ineho typu, tak sa v tom nikdy nebudes citit uplne ok. Mne odlahlo 🙂 Hlavne preto, ze moja dcera od malinkata je uplne iny stylako ja. Naucila ma to uz ako malinka tolerovat. Milovala ligotave a elegantne veci, silonky chcela do skolky uz... Ja by ju bola do teplakov prakticky davala a to by boli kazdodenne boje u nas 🙂 Doteraz je hodne extravagantna. Ja som totalne lezerny clovek, co ma rad pohodlne saty a dobre materialy, siva mys co nerada krici v dave...

Ma aj nejake videa na youtube ta Tana Havlickova, ako pomahala ludom hladat ich styl. Dokonca aj cosi take, ako samu seba navliekla do satov v roznych styloch a ako velmi to vidno, ze sa jej to nehodi...

marcelas82
23. nov 2022

Ja napríklad nakupujem v sekaci,80%mam odtiaľ a stále sa ma niekto na nejakú vec opýta odkiaľ to mám,nájdeš tam aj značkové veci za pár eur. Osobné nakljradsej nakupujem v sekaci zaru,Gant, a veci pre malého. Minule som mu tam našla kopec tričiek nových Ralph Lauren 🥳🥳🥳🥰😌👌ako fakt ,lebo tie ceny sú prehnané v obchodoch

jesenzima
23. nov 2022

Mne sa tiež páči, ako sa obliekajú iné ženy, niektoré, ale viem, že to prosto nie je môj štýl, že by som sa v tom necítila dobre. Moje oblečenie je 80 percent všetko čierne, zvyšok hnedá, olivová, sivá ... Keby som si mala obliecť červené šaty, a vyjsť v tom na ulicu, asi by som mala záchvat úzkosti ...
Musíš si nájsť také veci, v ktorých sa cítiš ako TY.. sebavedomo. Sama sebou.

bilancia
23. nov 2022

vzdy ked kupujem novu vec ,poriadne si premyslim, ci sa mi hodi s vecami co uz mam v skrini a ako to budem cca ladit

gab
23. nov 2022

@jumama hahaha... zaujimavy test.. aj ked vysledok ma iny nazov nez hore tych 8 uvedenych. 😅
Ty si si potom u nej objednala dalej aj poradenstvo a vyslo ti z tych 8 typov presne, ktory si ty?

pozrela som si video s nou, uz starsieho data, kde hovori, ze Cesky su velmi konzervativne v obliekani a ona sama sedi v ciernom, nie moc kreativnom pulovri. 😅😉

bluka2
23. nov 2022

@gab ty si mala to poradenstvo s tou českou pani z linku o farbách? Ja som sa zo srandy objednala.
Minule som si nechala robiť rodinné fotky s deťmi po dlhom čase a vyzerám v tých farbách, ktoré som si zvolila nie najlepšie. Boli moc tmavé a teraz tak chodim skoro vždy lebo sa mi to zdá praktické (menej roboty) a ani mi nenapadlo, že mi to až tak nesvedčí. Potom ku koncu fotenia začalo byť teplo, zhodila som čierny sveter a s červenou blúzkou vyzerám ako iný človek, mladšie, žiarivo, s energiou. Nenapadlo mi, že to môže byť tak markantný rozdiel

jumama
24. nov 2022

@gab Iba sa inspirujem. Nie, ziadne poradenstvo, ja som si ten tes robila pred 5-6 rokmi a vyslo mi to co som - je tam taky typ Pozorovatelka - co nosi rada prirodne materialy a lezerne veci a nizke topanky. Takze neviem, ake vysledky poskytuje teraz, myslela som si ze stale tie iste 🙂

Vzdy ked som sa snazila o cosi ine, trebars do prace chodit v kostymkoch, citila som sa nepohodlne. Mna tak dokazu rozne materialy znervoznit, neznasam silonky, saty, sukne, lodicky na moju velku nohu ani nedostat a ani ich pri svojej vyske 1,8 m nechcem... Proste sa v takych veciach neustale kontrolujem, osivam, necitim pohodlne.

Mna to jej rozdelenie hlavne ako koncept zaujalo, ze naozaj sa nemusime silit byt niekym, kym nie sme 🙂