Neviem sa zbaviť toxickej kamarátky

29. jún 2021

Caute baby. Prosim iba take, ktore mate skusenost s toxickymi ludmi. Mam jednu kamaratku, nevidam ju sice casto, ale musim jej navstevu vyslovene pretrpiet. Neviem sa jej zbavit. V podstate som sa vzdy toxickych ludi zbavila lahko, ale ona sa neda odbit. Ide o to, ze napovrch je mila a chce mi akoze dobre, ale jej vety a spravanie ma vyslovene uraza. Niekedy mam pocit, ze je nevychovana. Tot moj vylev

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sssss123
29. jún 2021

veď s ňou prestaň komunikovať

autor
29. jún 2021

@viestta ja ju nevolam ani nekontaktujem, ona mna. Raz uz som to utala vcelku skaredym sposobom a potom som sa ospravedlnila

autor
29. jún 2021

@sssss123 rada by som, je to tazke

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanickalab
29. jún 2021

Čo je na tom ťažké? Je to kamarátka tie máš možnosť si vybrať, takže nevidím dôvod prečo by si musela jej návštevy trpieť.

surama
29. jún 2021

Mala som taku. Ked som dosla na vikend k nasim, tak ona tam dosla za mnou,ze "pozriet ma",ale vkuse riesila ( aj jej mama) len ci som pribrala/schudla,pletky o inych, ci uz som tehotna a ked dosla, tak sedela aj niekolko hodin. Najprv som sa s nou snazila normalne komunikovat, ale ona zachadzala do takych extremov, ze uz nielen ked sme sa stretli, ale aj na messengeri mi pisala ,,Ahoj, no co nie si tehotna?" Mojej rodiny sa casto pytala ci nie som nahodou tehotna...Darmo som jej vysvetlovala,ze dieta teraz neplanujeme,ze si najprv chceme pripravit zazemie pre dieta, dosiahnut nieco v praci, nasetrit si, kedze rodicovsky je nizky. Ona sa tvarila, ze urcite kecam a klamem ju a nieco tajim...a akoby sa ma snazila prehovorit,ze urcite nehovorim pravdu a cakala na nejake pikosky alebo co...casom o mne zacala rozpravat inym,ze mam problem otehotniet. Tak som jej jedneho pekneho vecera napisala vsetko, co si o nej myslim. Odvtedy nie sme kamosky a ja mam pokoj. 😁 Odvtedy presiel nejaky cas a ja som tehotna 😁 A ona to vie. Neviem ci uz ma dusu napokoji alebo co...mohla mi aspon pogratulovat 😁

trixi12
29. jún 2021

jedného dňa sa treba pekne naštvať, povedať alebo napísať jej všetko, čo ti vadí, a povedať že už dosť. Hlavne sa potom neospravedlňuj a nekontaktuj ju, ani neodpovedaj na jej snahy kontaktovať ťa, ignor, prípadne ak sa bude ona snažiť na rovinu povedať, že s ňou už nemáš záujem nič riešiť.

autor
29. jún 2021

@surama ja tiez z nej citim zavist. A tiez otazky typu- pribrala si/ schudla si.. a na deti blbe poznamky. Vec sa ma tak, ze moj zivot je fakt ok, ja som spokojna so vsetkym, co mam

autor
29. jún 2021

@trixi12 vies, mne ani nestoji za to, aby som jej vravela, co mi na nej vadi. Nerada rozpravam ludom negativne veci. Ja by som ju najradsej proste vymazala zo svojho zivota

kitycat
29. jún 2021

Vsak si vymysli vzdy, ze nieco mas. Si chora, si odcestovana, na sluzobke, mas ma mavsteve mamu alebo sestru... Ak si taka ze povies ze nie a potom ano tak ona mozno ani nevie, ze ty ju za kamaratku nepovazujes... Na najblizsej navsteve jej mozes dat precitat tuto diskusiu 🤔🤔🤔

amonet
29. jún 2021

vymazat zablokovat🤷‍♀️

trixi12
29. jún 2021

ono vravieť jej to nemusíš, akurát podľa toho čo si napísala som mala pocit, že kamarátke nedochádza, že už ju vo svojom živote nechceš, a stále sa tlačí naspäť. Sú takí ľudia, ktorí si myslia, že je všetko ok nech sa správajú akokoľvek, a pokiaľ im človek vyslovenie nenakričí čo a ako, tak si neuvedomia, že to už fakt prehnali. Ale bohužiaľ sú aj takí, ktorým to nedopne ani potom. :/

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2021

Ked ta pozve, tak nechod, a ked sa bude chciet ona pozvat, tak nebudes mat cas. Proste sa jej vyhni, max. na ulici pozdrav, ked ju stretnes.

autor
29. jún 2021

@kitycat vsak prave, jej to nedochadza vobec

autor
29. jún 2021

@trixi12 ja si myslim, ze jej nepomoze nakricat

liesik
29. jún 2021

Treba sa úplne odstrihnúť, bloknúť a prestať komunikovať inak sa jej nezbavíš

h2
29. jún 2021

Ja som mala takú kamarátku a normálne sme sa rozišli, ako keď sa rozchadzaš s chlapom. Povedali sme si, že nemá zmysel, aby sme sa ďalej stretávali, keď sa naše cesty úplne rozchádzajú, žijeme úplne rôzne životy, nechápeme sa navzájom a už nám naše kamarátstvo nič pekné neprináša. Občas na ňu myslím, ale odvtedy sme sa vôbec nekontaktovali.

cervenaruza123
29. jún 2021

Vzdy sa vyhovor, ze nieco mas, ak ti je neprijemne jej to priamo povedat. Niektori su aj taki, ze priamo povies alebo ignorujes a aj tak nepochopia alebo si len robia aj tak svoje, neviem. Ale jednoducho musis sa prestat stretavat, ci uz jej to aj povies alebo sa vzdy len vyhovoris. Casom to potom samo opadne, ale zacat nejak to "odcudzenie" musi.

staskadexter
29. jún 2021

Nauc sa vyjadrovat svoje myslienky a emocie asertivne a zrozumitelne a nebudes mat problem s toxickymi priatelkami. Stiahnut sa do ulity a cakat az buchne kotel je asi nehorsia taktika aka moze byt. Ten druhy clovek ta totiz moze mat rad, ale ked nevie ze ti jej chovanie vadi, nebude ho menit. Az ked urcite a dorazne bude vediet, ze jej chovanie ti vadi a nezmeni ho je cas na koniec.

slovakboy
29. jún 2021

Nechceš mat nepriateľov a cítiš sa vínna za jej pocity keby si jej niečo povedala. Necítiš potrebu jej nakričať to je dobre. To znamená že v sebe nenosíš nenávisť ale už máš dosť cicania tvojej energie. Veľa nepríjemným ľuďom sa nedá vyhnúť no ak sa cítiš zle tak to je znak že to treba ukončiť. Môže byť ešte že len zle interpretuješ jej slová no ako si to opísala nebude to tvoj prípad. Ak sa máš rada ak si vážiš samú seba ak chceš pre seba dobre ak nechceš strácať v živote čas a ak ho chceš venovať ľuďom s ktorými sa navzájom obohatíte tak to ukončí. Si introvert a keď ťa ona uráža tak je nešťastná či už ti závidí alebo nie to čo ti vraví nehovorí o tebe ale o sebe. Vygrciava svoje nešťastné vnútro na teba. Môžeš pri nej sedieť pozerať ticho na ňu nezúčastnene a hovoriť si: urážaš samú seba. Ale je to zbytočná strata času a energie. Nepomáha ti to neobohacuje ťa to a ona len cucia tvoju energiu lebo ju nevie získať normálnym spôsobom. Poradím ti toto: Dohodni si s ňou termín niekde na káve že potrebuješ s ňou hovoriť. Nehovor o čom bude reč to nesmieš za nijakých okolnosti prezradiť. Na kávičke hneď začni takto: “Tak som rozmýšľala a uvedomila som si, že niečo v našej komunikácii a vzťahu nie je vporiadku. Necítim sa dobre keď mi hovoríš .... tu spomeň jednu max dve konkrétne vety čo povedala. Tak som sa rozhodla že sa už nechcem s tebou stretávať a ostaneme len dobre známe. “ Proste si predstav ako dávaš frajerovi kopačky. Bude smutná bude sa vyhovárať možno ti bude robiť výčitky. Ty ostan ticho. Absolútne už nič k tej téme Nehovor. Čo si povedala to platí. Keď ešte niečo cekneš alebo sa budes ospravedlňovať len to pokazis a budes naťahovať. Môžeš časť viny vziať aj na seba. Asi je to aj moja chyba ale tak som sa rozhodla a nechcem viac o tom diskutovať. Mala by si povedať tieto slová vo svojich vetách: Chcem, nechcem, rozhodla som sa. Tým dávaš sebe silu. Ak tam povieš slovíčka možno asi tak to nebude najlepšie. Kľudne si to aj dopredu napíš.

autor
30. jún 2021

@h2 to je super, ze ste to takto ukoncili

autor
30. jún 2021

@slovakboy dakujem za tvoje slova. Ja mam iba naozaj par dobrych priatelov. Mam vcelku zaujimavy zivot, ale ludi si drzim dost od tela. Cim viac clovek ma, tym viac ludi pritahuje. a tym, ze som introvert do svojej kuchyne vidim rada iba sama. Asertivna som dost, viem povedat nie. Ale tym, ze ju poznam 10rokov je mi hlupe ju odstrkovat.

autor
30. jún 2021

@staskadexter ja nevybuchnem, viem ovladat svoje emocie nadstandardne dobre. Asertivna som dost. Mne je jej len luto.

july0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
july0
30. jún 2021

Poznám. Je to hrôza keď človeku proste nedopne že s ním nič nechceš mať. Ľahko sa povie ,,však jej povec že s ňou nechceš mať žiaden kontakt" lenže mne to je blbé keď mi vlastne ani nič neurobila, no urobila len si to neuvedomuje, a keby jej to vykričím tak vyhrážky a hádka a možno aj bitka 😂 a to ja necítim závisť z tej osoby ale to že je zlý človek.

autor
30. jún 2021

@july0 tak niak to citim. Vdaka

july0
30. jún 2021

Ale obávam sa že návod ako sa zbaviť toxického človeka je len jeden a to povedať mu to na rovinu. Pretože u mňa nezaberá nič...neozývam sa, a keď sa ozve som maximálne odmeraná žiaľ nepomáha nič. 🙂 držím palce.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
july0
30. jún 2021

@viestta ja viem že to nie je nutné len problém je v tom že ona rovno za mnou príde do práce a vidly pri sebe nemám že by som ju hnala preč 😂