Neviem sa zbaviť pocitu, že sa niečo zlé stane

24. apr 2020

Nadpis hovorí za všetko. Som inak veľmi pozitívna osoba všetko vnímam ako dar od Boha ako skúšku ktorú treba zvládnuť aby som sa niekde v živote pohla. Posledný týždeň sa toho nakopilo. Nejaké problémy v rodine celkovo korona plus to včerajšie zemetrasenie a prebdená noc (možno aj to má vplyv keď je človek unavený). Dnes som sa dozvedela že babička má problémy so srdcom. Cítim akoby sa niečo malo stať a neviem sa toho pocitu zbaviť. Nemávam takéto pocity nikdy neprepadám zúfalstvu. Dnes som si dokonca musela uľaviť plačom čo tiež nerobím skoro vôbec. Som totálne mimo :( ani hudba ani rozhovor s kamoškou nepomohol. Ani keď som plne ponorená do hier s deťmi sa neviem toho nutkaveho pocitu zbaviť. Väčšinou keď niečo cítim tak sa tak stane. Lenže nikdy to nie je až také intenzívne. Čo robiť ? Myslíte že fakt sa niečo môže stať alebo som len "prepnutá" z minulých udalostí ?

moonlight1210
24. apr 2020

A co take sa zvycajne stane, ked to citis?
Myslim, ako velmi zle veci sa potom udeju?

bmuller
24. apr 2020

Asi je toho na teba vela, si unavena psychicky, a vtedy aj pozitivne zmyslanie dostava zabrat. Myslim, ze ak si veriaca, mala by si sa pomodlit, poprosit Boha za pozehnanie pre rodinu... a vo svojom zivote konat, ako najlepsie vies. Lebo tazko nejak inak ovplyvnis "co sa ma stat". 🍀

autor
24. apr 2020

@moonlight1210 hocičo čo sa má stať napríklad keď sa mám dozvedieť nejakú zlú správu alebo že sa niekomu blízkemu niečo zle stalo tak to cítim pár dní vopred. Asi je to len strachom o babičku a z nedostatku spánku. Vždy je to normálny pocit preblesne mysľou a zmizne. Ale toto mám v hlave dosť dlho

@bmuller ďakujem ❤️ modlila som sa a nachvíľu akoby som aj pocítila úľavu. Keď to príde zasa tak sa zasa modlím a rozoberám sama v sebe čo sa asi tak môže stať. Verím že to prejde a nič sa nestane.

mogaa
24. apr 2020

ak sa ti to v minulosti už potvrdilo, tak máš veľmi dobrú intuíciu....teraz to môže byť "zosilnené"podvedomým strachom, stresom z celej tejto situácie okolo koronavírusu....každý človek môže pociťovať podvedome obavy a strach aj ked nie o seba, ale o svojich blízkych, prípadne z budúcnosti čo bude...a to je stres...preto aj veľa ľudí reaguje občas inak ako by reagovali za iných okolností

bmuller
24. apr 2020

Podvedomie hra svoju ulohu, uz sme dlho v strese kvoli koronavirusu, aby sme sa chranili, aby sme niekoho starsieho z rodiny nahodou nenakazili, okrem toho zvladat bezne fungovanie... je toho vela na psychiku ☹
Takze urcite sa aj to vsetko mixuje s tvojimi poctimi a stresuje ta to, ale tazko ovplyvnis nieco nekonkretne... Jedine byt viac vsimava k okoliu, aby si mozno postrehla, ze pripadne nieco nie je v poriadku.
Ale aspon s modlitbou a laskavymi myslienkami na svojich blizkych mozes mat pocit, ze si "urobila, co sa da". Drzim palce 🙂

deti95060810
24. apr 2020

Ahoj. úplne ti rozumiem. Som momentálne v podobnej situácii ako ty. Len sa nejedná o babku ale o môjho otca. Mne sa dokonca ešte aj sny plnia. A snívalo sa mi pred cca 3 týždnami jeden veľmi zlý sen. Niekto v rodine zomrie. Som z toho mimo. Neplačem. Nezvyknem. Len sa vnútorne trápim. A tak čakám čo bude. Vravela som aj mm a on len musím čakať nič sa nedá robiť.
Niektorí ľudia sú takí citliví že dokážu predpokladať niektoré udalosti....

janetinka27
25. apr 2020

moze to byt uzkost. tiez sa to moze zhorsovat v suvislosti s tvojim cyklom. skus sa uvolnit,skusit prechadzku alebo pohyb,sport. nespajaj si tieto pocity s ocakavanim zleho. nemusi tobyt vobec nejaka intuicia alebo ako to nazvat,ale skor psychickeho charakteru. nerozvijaj v sebe tento pocit,dobre ze o tom vies uz takto na zaciatku. pripomenulo mi to jednu skusenost s kamaratkou,ale moze ist o nieco ine.