Neviem sa starať o kvety

28. aug 2022

Žiadne mi nikdy nevydržia. Vždy zdochnu. Polievame ich, ako mi napadne, cca 1x týždenne. Už som skúšala polievať aj pravidelne, Vždy v nedeľu. Počas horúčav viac. Keď som videla, že majú suchú hlinu, hneď polejem. 1x za 2 týždne polievať aj s hnojivom. Aj ich presadim. Dievčatá, u mňa neprežije ani KAKTUS!!!!
Už 4x som skúšala rozmnožiť fialky od mamky, čo jej kvitnú neuveriteľné husto a krásne možno vyše 15r....
Čo robím zle?
Nemyslím, že je to prostredím. Už som sa 2x sťahovala a Vždy je to rovnaké.

autor
28. aug 2022

Aj ja s nimi rozprávam. Prosím ich nech neveria tým rečiam, že u nás neprežijú 😅. Zopár z nich mali aj svoje mena....
Aj ich občas osprchujem....
Naozaj VŠETKO som skúšala.

drake122
28. aug 2022

Daj ich na starosť chlapovi. Potom keď skapú, môžeš ho zadarmo zdrbať za to🤷‍♂️

luccija
28. aug 2022

Aky kvet napriklad?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
28. aug 2022

Väčšina pestovateľských neúspechov je zapríčinená preliatim. Prekliatie ma často na svedomí pestovanie v obaloch na kvetináče, kde dlho po zálievka stojí voda a korene hniju. V prípade zálievky kalendár neplatí,
polieva sa vtedy keď treba, nie každú nedeľu. A radšej nechať rastlinu vyschnúť ako preliať. Je len veľmi málo rastlín, ktoré neprežiju krátke preschnutie, zato len veľmi málo rastlín sa vysporiada s dlhodobo premokrenou pôdou.
Ďalšie sa dajú pripísať zlému výberu rastliny pre podmienky, ktoré im vieme poskytnúť. Treba zohľadniť svetlo, vlhkosť vzduchu, teplotu a podla toho vyberať co budem pestovat

lenuska9999
28. aug 2022

Ja to mam tak isto. Ešte aj aloe vera mi dochne, čo je v podstate ako kaktus .. z orchidei mi opadali kvety, ostala len rastlina. Pri tom ju neprelievam. Cca raz do týždňa ju nechám v noci namocenu v miske s vodou. Potom ráno to vylejem a dám ju naspäť do kvetináča.. to mi odporučila známa, jej takto orchidee pekne kvitnú..

vlucifuk
28. aug 2022

Joj, u mňa je to isté. Tiež mi všetko časom skape, ale vždy tomu dám na začiatku šancu.🤦‍♀️

elanor
28. aug 2022

hlasim sa do klubu 🙂
tiez mi casom vacsina vykape. Aj kaktus.
A asi na tom preliati nieco bude, lebo na ne na chudery zabudam, tak ked si spomeniem, tak im doprajem. hodne. Mnoooo, a asi tam bude ten problem.

autor
28. aug 2022

Napríklad tento kvet... strašne sa mi páči, ale asi 5 takýchto už umrelo. Vždy prestanú kvitnúť, vyschnú.

autor
28. aug 2022

😂 inak nasmiala som sa, podarené ste!
Asi ich prelievam. Je pravda, že pri vyhadzovaní kvetov je v kvetináčoch ešte voda, alebo majú zhnité korene.

Tak ja to teda ešte nevzdám!
Inak koľko polievať? Nejaká odmerky? Od oka mi to asi nejde😱
@viestta

lilyianka
28. aug 2022

Kvet,ktorého foto si sem dala mam aj ja. Ale jemu kvety uschnu,pekne ich odtrhnes a čakáš... behom par týždňov sú nové kvety. Stalo sa mi to isté. Kvet som dostala na MDŽ od muža, teraz,je už 2x bez kvetov

evaachesa
28. aug 2022

Pridávam sa do klubu. Dnes mi odišiel jeden kvet do večných lovíšť. 😳🤦🏻‍♀️

@viestta čo sa prosím ťa presne myslí pod: pestovanie v obaloch na kvetináče?

tanyan
28. aug 2022

Ja som polievala vždy až keď lopatkovec začal mať ovisnuté listy a ostatní spoluobyvatelia tiež prežívali... Potom to vzdal po pár rokoch aj lopatkovec, aj kokosová palma, aj orchidea, aj rodinné šťastie... A teraz som zistila, že po 2 týždňoch bez nás (dovolenka) sa naša nesmrteľná fialka rozhodla kvitnúť. Dokonca aj ten malý fialový vianočný kaktus s trblietkami z Lidl podrástol.
Ale kým je hlina vlhká, tak nepolievam.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
28. aug 2022

To ako keby som o sebe citala! Drzi sa mi len jeden jediny kvet uz par rokov.. som zvedava na fialky, co som dostala tento rok a kvet od dcerky z menin.. ako dlho vydrzia.. lebo ruze z dna matiek uz posli... 😥 Tiez nechapem preco, mena davam, polievam.. rozpravam sa a...

viestta
29. aug 2022

Žiadna odmerka. Polejes, po hodine vyleje vodu z obalu a ďalšia zálievka až keď bude pôda preschnut. Alebo zrusis obaly, dáš podmisky a tam vidíš, že voda stojí, treba ju vyliat

viestta
29. aug 2022

@evaachesa obal na kvetináč je ta ozdobná nádoba, do ktorej sa strčí "neesteticky" kvetináč aby to dobre vyzeralo

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salamistka
29. aug 2022

U nàs sù najväčším problémom malí škocovia, vtedy už nič velmi nepomáha, prìpravky nezaberajù, čo sa týka prelievania, je to pravda, zazlievať màlo, zdvihnúť kvetináč, ak je ľahký, vtedy poliať...dcéra kaktusy nepolieva vôbec celú zimu, vtedy to nepotrebujù

simca06022011
29. aug 2022

Treba si orecitat co konkretny kvet potrebuje. Naor ta kalachnoe je sukulent, neznasa mokrotu. Cizw ju prelievas. Niekedy kvety maju radi menej starostlivosti ako viac. Kazdy tyzden hnojit vôbec nie je nutne. Ja mam kvetov kopu hnojím nie castejsie ako raz za tri mesiace, ak neratam listové hnojivo pripadne nejaky prioravok na listy. Okrem polievanie aj umiestnenie je podstatne. Dost.

andrea_82
29. aug 2022

Niekde som citala, ze kalanchoe sa povazuje za jednorocnu rastlinu, v domacnosti sa velmi zle pestuje. Odkvitne - vyhodit.

bessie12
29. aug 2022

@andrea_82 potom uz nekvitne vobec. Co je skoda, lebo je to pekny kvet 😕

evaachesa
29. aug 2022

@viestta jaaaj už chápem 😃👍

viestta
29. aug 2022

@andrea_82 mnoho kvetov je predávaných na spotrebu. Ale mnohé sa dajú úspešne pestovať aj ďalej, len treba im vytvoriť podmienky, ale nie každý má také možnosti. A niektoré sa ani nedajú, napríklad bromelie. Tam je skôr zázrak ak niekto do pestuje do kvitnutia aj ďalšiu generáciu rastlín keď materská uhynie

lenkav9
29. aug 2022

Zamiokulkas a poliat raz za mesiac napriklad prveho a nevsimat si ho to je najlepsie, on si zije svoj tichy zivot a nepotrebuje tolko pozornosti. Ma radsej menej svetla

tosomja
29. aug 2022

Ja som mala dlho kalanchoe, bola veľmi krásna, dokonca som si ju strihala do "bonsai štýlu" 😃 vyzerala ako strom, pekné pevné listy, kvitla. A zrazu po pár rokoch kaput.
Odvtedy sa mi ich nedarí pestovať. Po týždni opadnu kvety, listy zvadnu. Pritom ich polievam malo a nerobím nič iné, ako predtým.
Tak isto ruže. Susedia majú krásne, dali mi odrezky, zakorenili sa a po mesiaci vyschli, či čo sa s nimi stalo, žlté listy, a koniec.
Raz ešte 20 rokov dozadu som si kúpila môj prvý izbový kvet, palmu, ktorá bola za 50centov, také uboziatko v obchode. A až kým som si nezaobstarala pred 5rokmi mačku, mi rástla, bola krásna. Moja pýcha.
Ale mám napríklad tri orchideí, a len jedna kvitne. Ostatné odkvitli a už pár rokov nič. 🤔

heln
29. aug 2022

asi patrim do tohto klubu....
fialky maju rady slnecne okno, polievat len zo spodku do podmisky, ked je sucha az vtedy poliat.

babydesire
30. aug 2022

Pises omne ? Mne preziju doma iba nekvitnuce izbove kvety,,takze len zelene ☹ aj ked , mam vianocnu ruzu, ktora bola odsudena na zanik a tu som cuduj sa svete vzkruesila... 🙂 uvidime,nechcem predbiehat..inak vsetko kape a je mu to luto lebo mnohe som dostala ako darcek a dlho mi nevydrzali