Neúprosné teplo

alofinka
4. sep 2024

Neviem ci som iba ja taka, ráno keď je chladnejšie varím už aj o 5 hod, lebo viem ze poobede cez to teplo nebudem vládať, strašne zle znášam toto teplo fyzicky aj psychicky, v robote ventilátor a keď prídem domov ľahnem si a pustím ventilátor, kým sa zase večer neochladi aby som niečo zrobila, klíma u nás nehrozí....

alofinka
autor
4. sep 2024

@alofinka ako sa nakopnúť, robota mi stoji...

natalia2007
4. sep 2024

@alofinka od pondelka ma byt 25 a dazd...len vydrzat, ja uz sa neviem dockat jesene

h2
4. sep 2024

@alofinka Prečo klíma nehrozí? Predpokladám, že v zime si normálne kúrite, máte kotol, radiátory, poprípade iné vykurovacie teleso, platíte spotrebu plynu/dreva/uhlia/elektriny, s tým spojenej... Ale klíma nehrozí. Toto mne hlava neberie.

michaelam2
4. sep 2024

Tiez uz odpocitavam dni do pondelka, vtedy sa ma konecne ochladit. A cez zimu budeme riesit klimu aby sme uz toto buduce leto nemuseli zazivat. Preco u vas klima nehrozi?

maranta_leuconeura
4. sep 2024

Mam pocit ze toto je este horsie ako bolo v lete 🙈 tiez uz cakam na ochladenie

alofinka
autor
4. sep 2024

@natalia2007
@michaelam2 chlap nechce je z nej chorý

katka700
4. sep 2024

@alofinka Kde bývaš? Ak na Orave chápem, ale na juhu je už aspoň prenosná klíma nutnosť

alofinka
autor
4. sep 2024

@katka700 na sever čadca, Žilinský kraj

elanor
4. sep 2024

@alofinka je z nej chory, lebo ju nevie pouzivat. Keby to vedel, tak z toho chory nebude. Ale to on nepochopi. Zobral si do hlavy somarinu, a teraz sa tym iba ohana.

michaelam2
4. sep 2024

@alofinka klima sa da nastavit kludne aj na 25 stupnov, da sa pustit vtedy ked tam nie ste, nech to nefuka na vas, viete si ochladit len cast domu atd...hocico sa da vymysliet aby z nej nebol chory

tenerifka
4. sep 2024

@alofinka chlap nech si precita navod na pouzivanie klimy, paneboze.... A nech netrepe hluposti

pralinka25
4. sep 2024

@elanor @michaelam2 baby ale mne napriklad klima tiez vadi. ja mam z nej okamzite opuchnute vsetky sliznice aj oci. skrabe ma hrdlo. a to ani nemusi byt ochladeny vzduch viac ako o 2-3 stupne. ja vyslovene trpim pri tom. a je jedno kde je pustena. aj do obchodov kvoli tomu chodim minimalne. tak neviem teda.

janulka1802
4. sep 2024

@pralinka25 klímu si vieš nastaviť, keď nie si doma. Prídeš a miestnosť máš vychladenú. Ja tiež nemám rada, keď na mňa priamo fúka klíma. Je to super vec.

elanor
4. sep 2024

@pralinka25 a kto povedal, ze klimu si vies pustit iba ked si doma, a iba tak, ze na teba fuci?
Vies si vychladit predtym nez prides domov.
Druha vec je pravidelne cistenie a dezinfekcia klimi. Ak to niekto nerobi, a k tomu ju pouziva nespravne, ano, verim, ze ti to moze sposobovat iste problemy. Ale opat to nieje chyba samotnej klimi, a jej nespravneho pouzivania prip. udrzby.

mane01
4. sep 2024

@alofinka mne teplo nevadi, ale vstat pred 5tou by mi sakra vadilo… to by som ani ja nemala energiu na nic… 😵‍💫

pralinka25
4. sep 2024

@elanor @janulka1802 my ju doma nemame. mne teda ani nechyba. ale robi mi problem vsade inde. nastastie problem s teplom nemam. len pisem ze ked niekde som kde je klima vadi mi to. ale tam dosah na udrzbu nemam.

viestta
4. sep 2024

@pralinka25 opuchnute sliznice mas nie z klimy, ale z toho co v tej nevycistenej a nevydezinfikovanej klime zije.

mamamasama
4. sep 2024

Z chladu neochorieš. Súhlasím s
@viestta. Choroby sú len bakteriálneho, alebo vírusového pôvodu.

pralinka25
4. sep 2024

@viestta ano len asi v drvivej vacsine to malokde riesia (myslim cistenie)

tomasisa
5. sep 2024

@mane01 ja cele leto vstavam o 4 tej kvoli behu rannemu, vidam aj podvecer behat ludi ale ja by som v tom prehriatom vzduchu nemohla, tak si v lete privstanem
a co sa tyka klimi
@katka700 byvam v Nitre spalnu a obyvacku mam na juhozapad, do 18 tej oprete slnko, kvety mi kazde poobedie odvisnu a v noci sa az preberu, ale klimu by som si nedala...uz davnejsie ma napadlo ak to takto ma pokracovat, privykat telo na to....su casti zemegule kde je takmer cely rok takto teplo a nemyslim ze fnukaju. Tie co pouzivate klimu, nic proti Vam. Ale ja sa pokusim tak ze nech si telo zvyka a vyrovnava sa s tym postupne.Mne skor vadi ked z firmy vyjdem po 4 hodinnach v 25 stupnovej miestnosti do tych 34 a mne sa az nohy podlomia...ventilator obcas zapnem,vejar nosievam so sebou...ale klima -nie dakujem neprosim

michaelam2
5. sep 2024

@tomasisa je to samozrejme kazdeho vec ci klimu ano alebo nie. Ja len ze aj v tych oblastiach kde je stale teplo je klima asi v kazdej domacnosti.

tomasisa
5. sep 2024

@michaelam2 to si myslela ironicky, oblasti okolo rovnika kde su najteplejsie oblasti? ci sme sa nepochopili, ci som sa zle vyjadrila, kde okolo rovnika maju v kazdej slamenej chatrci klimu?ci?

michaelam2
5. sep 2024

@tomasisa nie, myslela som normalne civilizovane krajiny. A nie tie kde nemaju pomaly ani jedlo a vodu, tak pochopitelne, ze tam nebudu riesit klimu 😀

tomasisa
5. sep 2024

ale ja som myslela prave tie kde nemaju vymozenosti, ze ich telo je zvyknute, nerozmaznane vymozenostami, nieco ako otuzenie/privykanie organizmu na podmienky, asi som sa len zle vyjadrila...
ja sa na to divam tak ze ak oni mozu znasat take tepla tak asi aj mi,, ale nie zo dna na den, a preto cim menej si budem pomahat technikou tym skor to telo zacne prijmat/znasat
alebo aj nie 😀
ale skusit to mozem

tomasisa
5. sep 2024

my
oprava, hrozna chyba, poprosim mäkkymi balonikmi nie kamenmi do mna...

lakebabe
5. sep 2024

@tomasisa vezmi si chudobné krajiny ako Egypt. Klíma je pre nich samozrejmosťou aj v najchudobnejších domácnostiach. Zarobia sto- dvesto eur mesačne , ale klímu majú odjakživa všetci. Inak by sa nevyspali a nemohli robiť cez den . Hlavne majú v týchto krajinách iný režim. Deti chodia na krúžky neskoro večer, bežné aj lekári ordinuje až večer a v noci.

tomasisa
5. sep 2024

@lakebabe odjakziva vsetci?
nebola som nikdy v egypte a ani ma to tam nejak netaha, ale z fotiek mojich svagrovcov, ktory si tam uz nasli priatelov beduinov hlboko v pusti a chodia kazdy rok...nemali klimu, a ani pred 50 rokmi cca nemali klimu vsetci ak vobec niekto, mozno ventilatory

lakebabe
5. sep 2024

@tomasisa tak nehovorím o beduinoch ale normálnych obyvateľoch domácich. Mam tam tiež viac priateľov domácich aj Slovákov co tam už roky žijú , chodim tam casto a klimatizácia je aj v starých domoch úplná samozrejmosť. Veľmi fungujú v noci. Deti majú krúžky o ôsmej večer, lekár ich bežné objedná o desiatej večer. U nás sa funguje cez deň cez najväčšie teplo.

tomasisa
5. sep 2024

@lakebabe a ja som prave chcela poukazat na to ako ziju ti bez techniky, ze ich telo nie je v ,, rozmaznane,, a muselo sa prisposobit
a nevravim/nepisem ze tak maju baby zit, pisala som ako to vidim ja a ako to skusam ja...

lakebabe
5. sep 2024

@tomasisa jasne skúšať môžeš, ale nevyhneme sa tomu. Sestra žije 15 rokov na juhu IT a keď sme sa o tom minule bavili, hovorila, že ani nevie, či niektorý z domov okolo ktory videla nemal klímu.
Príde to aj sem je take rychle otepľovanie, že to bude štandard v domoch hlavne na juhu