Nespokojnosť so službami

catherinah
30. mar 2016

Baby, ako riešite nespokojnosť so službami?
Často sa mi stáva, že som úplne rozčarovaná z výsledkov práce kaderníčky, kozmetičky, manikúry, maséra alebo v reštaurácii či obchode.
Podrobnosti nejdem rozpisovať, bolo by to nadlho.
Pritom naozaj náročná nie som, ale už nie som ochotná vyhadzovať nemalé peniaze za niečo, čo ma len naštve.

Ďakujem za Vaše názory a postrehy.

natalym
30. mar 2016

Mňa by zaujímalo s čím nie si spokojná? S prístupom a správaním alebo so samotnou prácou? Lebo napr. kaderníčka....... No ako si jej prejavila svoje želanie? To je tak subjektívne, nie?

monicm
30. mar 2016

@catherinah Ak nie si spokojná so samotným prístupom personálu k tebe, treba to riešiť na mieste a nikdy viac sa tam nevrátiť. Ak nie si spokojná so službami ako takými, to je ťažšie. Jedlo napr. môžeš odmietnuť, ale nie v zmysle zjem polovicu či nebodaj celé a potom nezaplatíš. Môžeš ho vrátiť, keď ochutnáš a nechutí ti, ale treba špecifikovať, či ti vadí, je studené, presolené, neochutené............. u maséra, asi cítiš počas masáže, že ti niečo nevyhovuje, ja keď som bola, hneď mi povedal, ak sa mi niečo nebude páčiť, mám hneď povedať, ak ťa bolí telo po masáži, je to časté a normálne, záleží, akú si mala masáž. A čo sa týka manikúri, kozmetičky, kaderníčky, tam ťažko hodnotiť, pokiaľ to nedopadne katastrofálne, veľa nenarobíš. Ty hovoríš, čo chceš, ona môže "chápať" inak. To je len o komunikácii.

catherinah
autor
30. mar 2016

@natalym ved práve že to je subjektívne, preto zisťujem, či som len ja divná 😀

Keby si videla, čo mi dorobila s vlasmi, nemôže ma vypustiť z kaderníctva ako strašidlo. Ja som sa normálne hanbila. Rýchlo som si to dala do gumičky. To dobrá kaderníčka musí vedieť čo s akými vlasmi.

Masáž napríklad vôbec nepomohla, len mi tak klepkal kade tade, behal po takom papieri, žiadna sila alebo úľava.

Manikérka strašne pomalá, za dve hodiny (dorábka) nepovedala ani slovo, GELOVE nechty sa mi štiepili za pár dní to vyzeralo otrasne. Absolútne bez fantázie, nič mi nevedela poradiť.

V reštike pravidelne - presolené alebo studené.

Nechcem vyzerať jak notorický sťažovateľ, zatiaľ som vždy bola ticho a viac som tam napríklad nešla, ale už sa bojím aj niekde ísť.

dominika6
30. mar 2016

@catherinah
služby sa vždy dajú zmeniť...
ja som zmenila 6x kaderníčku,kým som bola spokojná...tak isto masér,je každý iný a bez toho aby si to zaplatila,nevyskúšaš... nedávam na referencie iných,lebo ja musím byť spokojná,nie oni

natalym
30. mar 2016

@catherinah Tak skúsim inú kaderníčku, iného maséra, inú kozmetičku. Do reštiky nechoď, var doma.
Inak ja som tiež ten prípad , že nie som so všetkým spoko, ale tak nájdem si osobu, ktorej môžem veriť a tam chodím. Napr. chodím na kozmetiku k jednej babe hádam už 10 rokov a už sa mi to tam nejako nepáči, sa mi zdá, že aj trošku veľa účtuje, no asi už ma má prečítanú, že nemám problém zaplatiť. Tak idem skúsiť niekde inde a viem, že na prvý raz to nepôjde. Skúšaj, veď máme trhovú ekonomiku. 😀

monicm
30. mar 2016

@catherinah Manikérku, maséra aj kaderníčku proste vymeň. To musíš nájsť človeka na rovnakej vlnovej dĺžke. Niekedy to trvá dlho, niekedy je to "láska na prvý pohľad." Jedlo reklamuj, ak každý vždy mlčí, nemajú dôvod to meniť, možno ani netušia, že je to nesprávne ochutené.

alaguema
30. mar 2016

@catherinah riešiť určite treba, ak je to vyslovene odfláknutá robota, lebo to je jediný spôsob, ako sa na SK skvalitnia služby. Normálne otvorene treba povedať. Ak je to nejaká nehoráznosť, dávam podnet na SOI alebo hygienu. Už som to párkrát urobila a urobím stále, keď bude dôvod. Ak mi dajú vyprážaný syr posiaty kúskami spálenej strúhanky z fritézy, kde olej menili naposledy na Vianoce, tak to nemienim jesť, ani za to platiť a dám vedieť príslušným úradom, lebo mi to príde nehorázna drzosť. Ak je to nespokojnosť s účesom, alebo masážou, tak jednoducho tam viac nejdem. Toto sú také subjektívne veci...tá kaderníčka má asi dojem, že je to pekné, tebe sa to vidí hrozné...Kto má pravdu.

sissy27
30. mar 2016

@catherinah neviem, zvláštne... to fakt sa ti za celý život nestalo, žeby si natrafila na kaderníčku / kozmetičku/ reštiku, kde si spokojná a logicky sa tam aj vrátila? 😕

catherinah
autor
30. mar 2016

@sissy27 áno, jasné, že som bola aj spokojná. Reštiky určite, kaderníčku dobrú ešte v pôvodnom bydlisku, na obočko mám tiež super babu....akurát manikúru som ešte super nemala.

Ale aj to - naposledy táto šikovná baba niekoho mala a obočie mi robila PANI majiteľka. To bol des. Polovicu obočia mi nevytrhala, musela som si ho dotrhať sama, každé iné.....Ale čo som jej mala povedať? Že ju nechcem, ale tú mladú?
Aj masérku mám celkom fajn, hľadám niečo vo svojom okolí a nie je všade možnosť 15 na výber 🙂

natalym
30. mar 2016

@catherinah Inak Ti poviem, ja som tiež majiteľ.... Najhorší zákazník čo nepovie a potom pindá kade tade a roznáša nepravdivé informácie. Neplatí to na Teba. Ale radšej treba povedať keď si tam a v tej danej chvíli. 😎

catherinah
autor
30. mar 2016

@natalym jj, ja som taký typ človeka, čo radšej bude držať hubu ako prísť do konfliktu.
Niekedy poviem samozrejme, ked sa to dá ešte zachrániť, ale ked je to napríklad to, že je pomalá tak tam asi nemá význam jej niečo hovoriť 🙂

natalym
30. mar 2016

@catherinah No to je zle. Prečo do konfliktu? Ja sa napr. neurazím ani keď ma dotyčný serie, má na to právo, ak si myslím, že nemá pravdu, tak vysvetlím.
Rýchlosť nie je vždy dobrá vlastnosť, chceš to rýchlo, alebo dobre?

silvusinka353
30. mar 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

Ja to vacsinou riesim tak ze poviem co sa mi nepaci ale to len vacsinou u kadernicky a kozmeticky.. v restauracii ked sa mi nepaci tak jednoducho tam uz znovu nejdem a oni tak stracaju svojich zakaznikov

evittam
30. mar 2016

@catherinah K téme - zmeň kaderníčku, kozmetičku, manikérku....a k tomu, že čo si jej mala povedať?! No áno, že nechceš aby sa ťa vôbec dotýkala - veď ty platíš za tie služby, tak si hádam aj vyberieš..... Moje nervy - prepáč - ale "lína huba-hotový neštesti".... 🙂 To v reštaurácii keď si objednáš rezeň a zemiaky a donesú ti rybu a šalát, tak zješ , nič nepovieš, zaplatíš a potom "opindáš"? Divný prístup. Proste a jednoducho si treba otvoriť ústa - keď si ich neotvoríš tak sa nesťažuj - ja keby som nebola spokojná s prácou kaderníčky, tak jej to na rovinu poviem a nezaplatím.
A aký konflikt - chcem službu - nepáči sa mi jej výkon, tak si poviem svoje - to nie je konflikt - ak chce za tú službu zaplatiť, tak nech ju spraví ako má to je všetko. Aj keď kúpiš pokazený tovar, tak ho ideš vrátiť, či?!

natalym
30. mar 2016

@catherinah No a potom ako tí ľudia majú vedieť prečo ku nim nechodíš? Hm?

deltaa
30. mar 2016

tak ja by som mohla o kaderničke povedať iba toľko že mi každá z nich povedala, že mi to čo požadujem neodporuča lebo mam jemné vlasy 😠 je ale zaujimavé, že keď som si to teda doma sama spravila, pretože som bola nutená sa to sama naučiť keď to chcem mať na hlave tak mi to každý pochvaloval. Naposledy mi uplne stačilo keď mi šla robiť svadobný účes, priniesla som si obrázok a povedala tak viete toto vam z vlasom nespravim lebo ich mate na to kratke, tak som prišla domov, natočila si ich, dala tužidlo natupirovala a učes som si sama spravila a mam to aj na svadbe aj na foteni. Nerozumiem tomu ako kadernicka moze odmietnut niekoho ako dobre poviem odporucit co je dobre a co sa hodi je nieco ine ako ked vam rovno povie ze to nepojde. Neviem preco len ja mam take nestastie a pritom tak rada by som sla a nechala sa rozmaznavat a taky relax lenze mna nikto nevie ostrihat, ucesat, nafarbit a natocit ale hlavne ze ja si to viem spravit ale predsa jej nebudem radit ako to ma spravit tak sa otocim na opatku a odidem aby som zase sklamana nebola.

natalym
30. mar 2016

@deltaa No podľa mňa je lepšie odmietnuť ako urobiť to na hovno. Možno si to mala na hovno, ale nikto To nepovedal. 😀

nyusika
30. mar 2016

@catherinah a preco sa potom stazujes ?
tak ked nechces konflikt (podla teba), tak trp.
mimochodom - ozvat sa neznamena mat konflikt, stazovat sa da aj slusne.

ked sa objednam ku konkretnej kozmeticke, budem trvat na tom, aby ma robila ona.

evittam
30. mar 2016

@natalym Presne ako píšeš - mne sa zdá, že to je stále také "slovenské" - furt držať hubu....😀
A trochu mimo tému - fakt niekedy až žasnem - napríklad u nás vo fitku - tak príde 120kilová "kočenka", prezlečie sa, zatrasie sa na vibračnej plošine 10minút, zje všetko čo nezje ju a potom za mesiac napíše na fb ako to nefunguje a všetkým možným to povie. 😀 😀 😀

natalym
30. mar 2016

@evittam Tak ja tomu hovorím, že takého zákazníka radšej nemať. 😀

natalym
30. mar 2016

@catherinah Treba sa to naučiť, slušne vyjadriť svoju nespokojnosť. Mňa takíto zákazníci posúvajú vpred a tých mám najradšej.
Mne robilo problém dlho odmietnuť niečo, lebo je to drahé. Ja som bola taká hlúpa, že som si to radšej kúpila lebo som to nevedela odmietnuť. Naučila som sa.
Teraz s kľudom poviem, že na to nemám, teraz na to nemám, je to proste pridrahé a pod.

catherinah
autor
30. mar 2016

@deltaa presne to aj mne povedali. Ale dobrá kaderníčka Ti povie, čo ÁNO, nielen že toto nejde. Chápem, že keď mám riedke vlasy, tak sa mi nedá urobiť megaúčes, ale predsa niečo musí existovať, aby to ako tak vyzeralo. Ja čo si robím doma je tiež lepšie (a chvália to aj ostatní) ako keď prídem od kaderníčky.

natalym
30. mar 2016

@catherinah Presne ak sa nedá, treba navrhnúť riešenie.

catherinah
autor
30. mar 2016

@natalym nech sa zamyslia 😀
Ak majú zákazníkov dosť, tak ich to netrápi a možno len mne nesadli. Ak ich majú málo, tak potom už bude problém niekde inde.
Problém je ten, že ja vždy porovnávam.
Super dobrú masérku som mala, ale už nerobí. Všetci ostatní sú od nej horší, to znamená, že spokojná nie som. Prečo by som aj mala byť, keď mi to nevyhovuje?!

nyusika
30. mar 2016

ja mam, vdakabohu, vacsinou len dobre skusenosti.
zle mam len zo sluzbami zo zlavovuch serverov, odtial uz nic nekupujem.

ale nedavno sa mi stalo toto:
chcela som vyskusat novy kadrenicku, v salone, kde inak chodim na pedikuru a kozmetiku.
presnme som jej vravela, co by som chcela (odstranit zlty nadych z farby, sama som sa doma zle zafarbila)...kadernicka robila, co mohla, nepodarilo sa jej to vsak - zafarbila ma, potom este pretonovala, stale to bolo zlte...menej, ako ked som tam prisla, ale nebolo to ono (ukazala som jej obrazok, ako si to asi predstavujem).
ona bola uuuplne nestastna, odmietla odo mna vziat co i len cent, ze za toto si nemoze dat zaplati. mne to bolo tak trapne, trapila sa so mnou dve a pol hodiny.
ale takto nejak to asi ma byt, nakoniec som to prijala, ze odo mna nic nechce. aj ked mi to bolo blbe 🙂
ale tak - zachovala sa absolutne profesionalne, ja ju chvalim, kade chodim, moja znama k nej po mojej referencii chodi a je mega spokojna.
ja som ostala v povodnom salone 🙂

catherinah
autor
30. mar 2016

@evittam Jeden jediný raz som odmietla kúpiť záclonu, za ktorú mi vyrátali nehorázne peniaze (obšitie atd.), to ste mali vidieť tie pindy.
Čo som si akože myslela, a či mi to ona toľko vypratávala len tak (3 minúty roboty)......no viac tam nevkročím aj keď je to jediný obchod svojho druhu v tom meste!

natalym
30. mar 2016

@catherinah Tak len hľadať podľa Tvojho gusta.
Na tému zákazník by som vedela rozprávať megapríbehy, ja sa tým živím 520 rokov.
Vieš niektorí majú aj dosť zákazníkov, neviem prečo si myslia niektorí, že čakáme len na neho.
Ja som bola typ, že pre zákazníka aj do vody skočiť. Po skúsenostiach ako sa teda vedia chovať, už neskáčem. Poznám svoju hodnotu, viem, že je to výborné a skrátka niektorým aj ukážem veru dvere.
Som zlá. 😀

deltaa
30. mar 2016

@natalym tak to urcite nie a tu je dokaz

catherinah
autor
30. mar 2016

@nyusika tak také sa mne ešte nestalo.
@evittam ale ozvem sa pokiaľ je to niečo jasne dokázateľné, ale niektoré veci sú otázkou vkusu (napríklad ten účes).

Raz mi jedna kaderníčka farbila a hovorím jej, že to chcem radšej tmavšie, ale nech mám všetky vlasy rovnakej farby. Samozrejme odfarbila, vzadu tmave, vpredu svetlé. Že to sa také teraz nosí - akože ombrééé a že to by mi musela najskor odfarbiť a bla bla....A to nevedela povedať dopredu? Ale kto sa s ňou bude handrkovať, zaplatiť musíte tak či tak.

evittam
30. mar 2016

@catherinah No nech pindá koľko chce - by som jej slušne vysvetlila, že ma mala upozorniť koľko to bude stáť - treba sa aj dohodnúť na cene. 😉