Neprofesionalita od inštruktorov v autoškole

15. nov 2023

Ahojte píšem sem lebo som preplakala celú noc a aj teraz mi je do plaču. Chodím do autoškoly, kvôli dcére lebo som na ňu sama a pôjde za chvíľu do škôlky aby som ju mohla vozit. Žijem u rodičov ktorým prispievam peniaze z materskej plus čo mám výživné od otca malej. Ide o to že som si vybrala autoškolu takú kde môžem dávať na splátky peniaze, aj som im vravela že mám dcéru všetko bolo v poriadku vraj mám dať tak ako mám. Ide o to že nám od začiatku nevedeli približne povedať kedy mame termín skúšok alebo ktorý mesiac budú. Inštruktor mi vravel že skôr jak v decembri nemám počítať, teraz nám oznámili že skúšky budu za dva týždne ale ešte mi chyba 500€ doplatiť lebo to stojí 1200€, písal mi inštruktor čo nás má na teórii že treba to vyplatiť už vtedy sa mi zdalo divne prečo to rieši on a nie vedúca alebo ta čo je v kancelárii. Napísala som mu že teraz nemôžem ešte musím do 21. počkať na penize a hneď to vyplatim, napísal že v poriadku mala som deň na to jazdu kde mi druhý inštruktor hádzal na oči že treba to vyplatiť a keď sme sa bavili mal blbe poznámky typu: no mňa takýto blby ľudia nezaujímajú ja mám všetko vyplatené. Už vtedy som ostala ticho a bolo mi do plaču len som odvrkla že keď nemá doma hladný krk ktorý musí nakŕmiť tak ťažko sa o tom rozpráva s takým človekom, minule sa mi chválil ako si dal doma Jointa že inak by to nedal s tými ľuďmi. Takže na jazdy nahuleny, este neviem veľa veci ktoré by som mala vedieť moj brat keď videl ako držím volant chytil sa za hlavu ani to mi nevysvetlil, teraz ráno mi napísal že mi vedúca mu volala aby mi stopol jazdy pokiaľ si nezaplatím všetk. Tak som mu volala že prečo pani vedúca nezavolá mne a nepovie mi to sama prečo sa taketo veci musia šíriť po všetkých inštruktoroch? Prišlo mi to vrcholne neprofesionálne a drzé, už keď som im dala aj datum kedy to zaplatím. Hovorím mu este ze dokedy to chcu zaplatiť, on sa smial ze to je na mne ze aj za mesiac keby dám peniaze len mám doplatiť a pokračujeme v jazdách, keby sa nesmial nebrala by som to tak hnusne. Neviem čo mám teraz robiť je mi z nich extrémne zle, mám chuť tam poslať políciu aby mu dali testy na drogy za to ako sa chovali ale mama povedala ze to urobím picu zo seba jedine ja, nepovedala by som ani pól slova keby mi vedúca alebo ta v kancli zavolá treba doplatiť budu skúšky je to normálne ale ze mi to píšu inštruktori ktory ani somnou nejazdia a este majú taketo blbe poznámky, a smejú sa mi do tvare je sila. Nemám chuť sa tam vracať, ale nechce sa mi ani začínať od začiatku. Fakt neviem čo robiť…

autor
15. nov 2023

A ešte ide o to že nasilu chcu teraz zaplatiť ale on mi povie že je na mne kedy dám peniaze tak potom čo chcu vlastne…

melanta
15. nov 2023

Máš dohodnutý splátkový kalendár? Alebo teda máš v zmluve dohodnuté konkrétne splácanie? Ak áno, odkáž ich, že máš splátkový kalendár a riadiš sa ním. Ak nedodržiavaš lehoty dohodnuté v zmluve, tak začni, si povinná ich dodržiavať. Ak oficiálne na papieri nič dohodnuté nemáš, tak bola ich dobrá vôľa, že ti vyšli v ústrety a nemusela si to uhradiť naraz. Takže ak máš za 2 týždne skúšky, tak to proste musíš zaplatiť. Nie sú povinní čakať. Ty si povinná zaplatiť. Chápem samozrejme, že je to veľa peňazí, ale s týmto bolo potrebné počítať, ak nemáš dohodnuté oficiálne splátky a termíny splátok. Komunikácia, nuž áno, je absolútne neprofesionálna, ale volať políciu? Vážne? Akože podáš oznámenie na neprofesionálnu komunikáciu, ktorá vznikla preto, že si neuhradila kurz? To, že si slobodná mamička žijúca u rodičov nie je právny argument na to, že niečo nezaplatíš. O ich debilnom správaní môžeme diskutovať koľko chceme, nič to nemení na tom, že kurz máš uhradiť ak máš za 2 týždne skúšky.

autor
15. nov 2023

@melanta na to že on chodí na jazdy nahuleny, ale to bolo v zápale hnevu neurobím to píšem to tam ;) a mám splátkový kalendár dala som si ho vždy podľa toho kedy mi prišli peniaze a nemali problém

melanta
15. nov 2023

Tak buď máš splátkový kalendár alebo platíš ako kedy? Splátkový kalendár znamená, že máš na papieri dohodnuté presné sumy a termíny platenia. Toto máš? Ak áno, si povinná dodržiavať to, čo máš na papieri, nieže kedy a koľko tebe vyhovuje. Alebo čo konkrétne máš podpísané? Keď si kontaktovala vedúcu, čo ti povedala?

reanda
15. nov 2023

pokial ti nevolala ta veduca, s ktorou si mala dohodu o platbach, tak ti blbe reci nejakych instruktorov mozu byt ukradnute.. neber si to k srdcu.. dokonci si kurz a po skuskach si na nich uz ani nemusis spomenut.. nedaj sa rozhodit..

melanta
15. nov 2023

@reanda nemôže absolvovať skúšky, ak nemá zaplatený kurz.

reanda
15. nov 2023

@melanta to ale treba riesit s veducou a nie s instruktormi..

melanta
15. nov 2023

@reanda pochopiteľne. Ja ani nepíšem, že má s inštruktorom niečo riešiť. Píšem, že má zaplatiť.

autor
15. nov 2023

@melanta ja som prišla do autoškoly s tým že chcem využiť to že sa dá u nich splácať na splátky tak somnou vypísali papiere o tom kedy im budem platiť a koľko (samozrejme keď mám tak viac) zatiaľ som zaplatila 700€ dali sme to na 200€ keďže mám malú. Chyba mi posledných 500€ ktoré nemám problém im dať vždy sme boli dohodnutý na 20-21. Lebo vtedy mi chodia peniaze teraz to chcu skôr. A ja som im napísala že im to dám toho 21 lebo skôr nemôžem neprídu mi peniaze skôr z čoho im to mám dať.

roja01
15. nov 2023

Netrap sa, dobre to dopadne. Nerozhnevaj si ich, ani sa im "nenatiskaj". Rob najlepsie ako sa ti da.
Ludia su rozni. V zivote sa este stretnes s dalsimi podobnymi.
Prajem ti pevne nervy. Vydrz. Vsetko sa vyriesi.

autor
15. nov 2023

@melanta veď je jedno či mi dajú skúšky o týždeň skôr alebo neskôr, veď teraz sa to posiela policajtom

pribinak
15. nov 2023

Prepáč, ale mala si si najskôr nasporiť nejaké peniaze a potom robiť vodičak. Vedela si, že nestojí zrovna 100 eur, tak si si mala nasporiť a nie teraz fnukas
Veď si vedela asi dlhodobo že budeš potrebovať vodicak, tak si si mala vytvorit nejaký plán
Bez urážky, ale tiež nie si asi najsikovnejsia

reanda
15. nov 2023

@melanta ty si ta veduca? 🙂 ked ma nejaku dohodu o plateni, tak ta asi plati a keby bol nejaky problem alebo zmena, veduca sa jej urcite ozve.. takto su to len blbe reci niekoho, co s tym nic nema a tie si vsimat netreba

melanta
15. nov 2023

Ešte raz, lebo stále neodpovedáš na otázku. Máš na dohode na papieri konkrétne termíny platieb? Ak nie, ak je to o tom, že vždy sa dohodnete, tak teraz je požiadavka doplatiť chýbajúcu sumu, pretože tá vopred potrebujú prihlásiť na skúšky. Nemajú povinnosť čakať. Ak nemáte na papieri dohodnuté, že zaplatíš 21 v mesiaci.

autor
15. nov 2023

@pribinak tak mi nešetrite keď som na dieťa sama a dávam našim peniaze pani múdra v každom príspevku 🙂 to by ľudia ani nebývali keby nemajú niečo na splátky ako napríklad hypo alebo nábytok na pôžičku v tomto drahom svete sa to bohužiaľ nedá. Fakt akože toto napísať je extrem a toto píše žena čo ma doma chlapa ktorý jej pomáha chodí do práce a ma deti už v škole, fakt bravo za takýto komentár

deedol
15. nov 2023

neriesila by som s instruktorom, zavolala by som priamo tej veducej a riesila by som to s nou, ze ake su moznosti. nemam rada taketo odkazovanie cez tretie osoby.

melanta
15. nov 2023

@reanda je evidentné, že má dohodu ale nie presne špecifikovanú. Čiže jej vychádzajú v ústrety. Ale to povinní nie sú. Ona je povinná zaplatiť.

janetinka27
15. nov 2023

ahoj a nemozes ist na skusky v inom termine? teraz nebudes jazdit, kym to nebudes mat uhradene a potom si tie jazdy dorobis. ja som chodila na vodicak od maja a skusky sme mali v decembri, lebo sa ukazalo, ze autoskolu vlastnili totalni amateri, jazd sme sa museli doprosovat, vtedy este neboli ziadne kontroly, cize jazda namiesto 1,5 hodiny trvala kolkokrat 45 minut,chodili sme po meste 50km/hod, som isla iba raz na obchvate pol kilometra 70km/hod, takze som bola len vyuceny slimak. kym sme si teda odjazdili povinne jazdy, tak boli vianoce a sneh a aj tak som nemala pocit, ze mam kontrolu nad autom.

autor
15. nov 2023

@deedol veď práve to píšem celý čas, keby mi zavolá vedúca nič neriešim. Ale to si sama vedúca robi zle meno

autor
15. nov 2023

@melanta vy si stále idete svoje ? Mám normálne podpísanú zmluvu o dohode snimi že im budem dávať ma splátky

melanta
15. nov 2023

Darmo sa tu durdíš na @pribinak To, že si slobodná matka žijúca u rodičov nemá nič spoločné s tým, že si si objednala platenú službu a máš ju zaplatiť.

autor
15. nov 2023

@melanta ale to neznamená že si nemôžem niečo dať na splátky preboha ak mám niečo dohodnuté podpísané.

melanta
15. nov 2023

Idem si svoje, pretože stále si neodpovedala. Máš podpísanú dohodu, že platíš 21. deň v mesiaci? Alebo aký deň máš v dohode? Ak máš v dohode, že platíš 21 deň v mesiaci, zaplatíš vtedy. Ak máš iný termín, si povinná zaplatiť v tom termíne. Ak nemáš žiadny termín, zaplatíš teraz ako povedali alebo ťa neprihlásia na skúšky.

reanda
15. nov 2023

@melanta ty si co prosim ta, nejaky agent autoskol? 😀 vsak ked nema, tak nemoze zaplatit, tak bude mat skusky neskor, ked zaplati.. co ma ist predat oblicku? ty riesis uplne iny problem, ako je v prispevku

deedol
15. nov 2023

ved jej zavolaj ty

autor
15. nov 2023

@melanta vy si stojíte na kabli 😂😂😂😂😂 píšem vám tu že mám dohodu platiť 21. Oni chcu peniaze skôr a ja som im napísala že skôr im to dať nemôžem než toho 21.

autor
15. nov 2023

@reanda akože prisaham že sa robí geniálna ale je úplne mimo dokola jej píšem že mám dohodu na 21. a chcu teraz peniaze skôr ktoré im ale nemôžem dať skôr ako toho 21. na ktorý sme sa dohodli lebo nemám z čoho 🤣

melanta
15. nov 2023

@reanda ak nemám peniaze, neobjednám si platenú službu. Tak to proste je. Autorka je evidentne urazená na celý svet, že nemá peniaze. Pritom už dávno mala uvedené riešiť s vedúcou a nie na koni riešiť inštruktorov. Mala s vedúcou riešiť to, že ju dajú na neskorší termín skúšok. Ale ak chce tieto, tak musí zaplatiť pred tým, než ju na skúšky prihlásia.

autor
15. nov 2023

@deedol volala som jej, napísala mi správu že sa ozve neskôr tak čakám

reanda
15. nov 2023

@melanta autorka riesi, ze instruktori su drzi a neprofesionalni.. a nie ze nema peniaze