Neprišiel mi balík od predávajúcej

katka5584
27. feb 2013

som zufala objednala som si jednu vec od jednej pani a od 22.2 my neprišiel balik a pritom som jej peniažky poslala na učet .a napisala my že balik odoslala čo mam robiť?

dm1
27. feb 2013

@katka5584 napis jej nech ti posle podacie listo balika a dosleduj si to cez postu kde to je

katka5584
autor
27. feb 2013

@dm1 dakujem pojdem sa zajtra informovať

zrka
27. feb 2013

@katka5584 tak ja by som od nej chcela, ze ak to naozaj poslala, aby ti oskenovala doklad z posty. A ak by mala problem, je to jasne....A ak by aj bol problem na poste, tak by to mala ist reklamovat a dopytovat sa na to na poste.

sisaha
27. feb 2013

@katka5584 ako ste sa dohodli na doruceni? balikom? alebo ako zasielka? doporucene? obycajne? Ak to posielala doporucene, tak podla podacieho listka sa da zistit, kde to je..a hlavne ci to vobec podala..

katka5584
autor
27. feb 2013

@sisaha to neviem ako to posielala ale aj keby druhou triedou tak to by už prišlo.napišem jej nech my pošle č.a pojdem sa zajtra inf.na poštu

zrka
27. feb 2013

@katka5584 mne raz prisla zasielka az za 9 dni od odoslania...tiez som mala nervy. ta nasa posta...

katka5584
autor
27. feb 2013

@zrka tak može to byť v pošte chyba ja neviem tak počkam ale aj tak sa pojdem informovať

sisaha
27. feb 2013

@katka5584 nemusis ist na postu..zasielku si mozes pozriet aj cez net..

katieg85
27. feb 2013

@katka5584 ja neverim nikomu tak si davam posielat cez dobierku a mas to z ruky do ruky

siska765
27. feb 2013

Lenze na poste uz nedavaju od noveho roka ziaden doklad o tom ze ste poslali balik teda aspon mne nedavaju ked nieco posielam,lebo ja si najskor vyplnim eph harok cez internet a potom im uz ln nadiktujem cislo ,oni si to v PC vyhladaju a tym sa im ulahci praca -pracovnickam na poste-ze to nemusia vypisovat a hned to tam maju.ale doklad mi nikdy ziaden nedaju iba mailom mi to pride ze zaregistrovali podanie balika.ale urcite ak pojdes na postu a normalne sa opytas ze cakas nieco od tej a tej osoby a povies adresu odosielatela,teda ak ju vies, tak by to mali zistit

hellenkap
27. feb 2013

Ked posielate druhou triedou nedajú vám žiadny doklad, preto je to druhý trieda a veľa krát sa stane že list cestuje aj týždeň :(

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebroza
27. feb 2013

@katka5584 ja som dva tyzdne dozadu posielala svokre balik. na poste bol v stredu rano a svokre prisiel dalsiu stredu. a to bolo zo ZA do BA, t.j. z velkej posty na este vacsiu...
tak by som este pockala do piatku.

maser
27. feb 2013

Pre našu poštu je to niekedy problém dopraviť a zdrží sa aj 7dní , inokedy príde do 2dní... tak ešte počkaj ved medzitým bol víkend 🙂 . Ak to odoslala do konca týždna ti to snad príde.

ivett1
28. feb 2013

@siska765 pre info, po vyplnení e-hárka ti príde potvrdzujúci e-mail o zaregistrovaní zásielky a keď balíčky (zásielky) odnesieš na poštu, čo vlastne musíš urobiť do 6 dní, tak potom ti zasa príde na e-mail správa zo Sl. pošty o odoslaní zásielok a tam už číslo každej jednej zásielky (balíka) máš... toto číslo je podacie číslo, ktoré si zadáš do okienka v sledovaní zásielok na stránke pošty a mala by si ho automaticky dať kupujúcej (aspoň ja to tak robím...), aby si mohla odsledovať pohyb balíčka😉 ... takže, keď to zhrniem, nepotrebuješ žiadny papier od poštárky pri okienku na pošte😉 ...
ALE...toto všetko platí, len ak posielame doporučene- 2 tr. ... (obyčajne - 2.tr. neposielam, alebo len po dohode a na vlastné riziko kupujúcej - na čo ju vždy upozorním v správe, lebo takáto zásielka sa nedá vypátrať... 😝 ...)

ivett1
28. feb 2013

@katka5584 ak bol balíček odoslaný len 2. triedou - bez doporučenia, etšte si stále v limite🙂 (ak beriem do úvahy "priority" našej "monopolnej" sl. pošty...)... napr. posielala 22.2. poobede - odišlo až v pondelok 25.2.... v utorok prišiel na miesto určenia a možno niekedy poobede bol na vašej pošte...zásielky (2.tr.) rozdeľovali večer, možno ráno ... vydali ho na odovzdanie v stredu 27.2. a odovzdanie mi takto vychádza v stredu poobede (ak by to poštárka nestihla doručiť), tak až vo štvrtok ... t.j. dnes 🙂 ...to som zvedavá, či toto nebude aj tvoj prípad...
ak bol odosielaný doporučene, tak si vypýtaj číslo podacieho lístka (ak ho posielala cez e-hárok a bude ti hovoriť - písať, že nemá žiadne číslo, tak jej napíš, že v druhom e-mail od sl. pošty - o odoslaní zásielok- už JE...nech ti dá to...) ... ak by ti ho nechcela dať a vyhovárala by sa, je to už problém...potom skús o tom napísať do tejto diskusie
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/ kočky ťa už budú navigovať😉

katka5584
autor
28. feb 2013

@ivett1 poštarka bola dnes u mna aj tak neprišiel ☹

katka5584
autor
28. feb 2013

už mam depku a nervu ☹ tak ako može mam hodnotenia od kupujucich že su spokojne a ešte neviem čo všetko 😒 ked to ani zajtra nepride tak už neviem čo! 😠

katka5584
autor
28. feb 2013

@ivett1 no čo mi natoto poviete inf.sa že balik bol doručeny adresatovy ale mne nič neprišlo tak neviem

katka5584
autor
28. feb 2013

baby zadala som č.d o sledovany zasielky a napisalo my že balik bol doručeny ale mne nič neprišlo čo mam robiť však ☹ ked pride niekomu balik tak sa podpisuje prevzatie ale ja som nič nepodpisovala tak ako my mohol prisť tak čo mam robiť ☹

katka5584
autor
28. feb 2013

tak toto my napisalo23.02.2013
11:43 Zásielka podaná na pošte Kežmarok 3, Tvarožnianska 9, 06001 Kežmarok 25.02.2013
16:43 Zásielka v preprave 27.02.2013
07:50 Zásielka prevzatá na doručenie 27.02.2013
15:26 Zásielka doručená adresátovi
--------------------------------------------------------------------
ale mne nič neprišlo toto nieje normalne čo mam robiť poradte 😠

katka5584
autor
28. feb 2013

to tu nieje nikto kto my poradi je my do plaču

ivett1
28. feb 2013

@katka5584 ešte skontroluj, či ti to neprevzal niekto z rodiny, alebo susedia... a potom choď čo najrýchlejšie na vašu poštu aj s tým číslom a zavolaj si vedúcu pobočky a oznám jej, čo si zistila... (buď poštárka zabudla ...a nechce pred tebou vyzerať, že je blbá...alebo...) a spýtaj sa na postup - treba reklamovať ... (ale najskôr by ti mali dať pozrieť papier s "tvojím" podisom o prevzatí ...veľmi by ma zaujímalo, kto ho - ten balíček v tvojom mene prevzal...)
ale, tak matne si spomínam, že v diskusii "skúsenosti s ..." toto už nejaká mamička riešila ... tiež jej tam vypisovalo nejaké "divné" informácie o "pohybe" zásielky ...fakt sa skús spýtať aj v tej diskusii ..klikni si na ten modrý link a môžeš písať...

katka5584
autor
28. feb 2013

@ivett1 bola som na pošte a nič neprišlo tam tak čo ☹ na toto povieš

katka5584
autor
28. feb 2013

@ivett1 a z rodiny nikto lebo som volala mame a povedala že nič nebrali s pošty

ivett1
28. feb 2013

@katka5584 ...ale hovorila si im, čo sa ti ukázalo, keď si si dala sledovať zásielk podľa podacieho čísla ? ...Ak áno, tak choď ešte raz, vypýtaj si vedúcu a vypíš reklamáciu...inak ti poradiť už fakt neviem... ešte nech vedúca pošty skúsi zavolať na poštu, kde bola zásielka odoslaná, spýtať sa čo to máznamenať...dúfam, že sa nakoniec dopátraš, čo bolo vo veci ...

katka5584
autor
28. feb 2013

@ivett1 no už som zistila čo sa stalo nejaka cudzia osoba prevzala balik ale ndevieme kto.kurier prišiel neviem kde a niekomu dal podpiisať prevzatie balika ale to ma zarazilože si nepital ani občianku či je to ta osoba ako to mohol urobiť

ivett1
28. feb 2013

@katka5584 😠 ... no, tak toto som ešte nepočula...mne vždy kuriér nechá odkaz v schránke, alebo na pošte balík a oni ma potom kontaktujú...a aký je teraz postup ...? asi by ste mali kontaktovať toho kuriéra a on by si hádam mohol spomenúť...ak nie, tak napísať reklamáciu...veď, to kde sme...a ešte aj zdvihnú ceny za služby na pošte...asi by som dala tichý tip do nejakej súkromnej telky ...

katka5584
autor
1. mar 2013

baby balik sa našiel kurier odovzdal balik v inej dedine na to iste č.d ako mam ja.ele nechapem tomu že si nepital občianku.ako mohol odovzať ten balik a ešte nechapem tomu ako ta osoba mohla prevzať balik ked nanom bola napisana ina osoba totoneni normalne čo sa deje v tomto štate

siska765
1. mar 2013

@katka5584 podaj staznost na postu alebo na toho kuriera ze si neplnil svoju funkciu tak ako mal a ze dal cudziemu cloveku bez obcianskeho tvoj balik.alebo druha moznost zisti komu ten balik dorucil a kde a chod za tym clovekom a skus si ho od neho vypytat.je to sila veru co sa deje