Neprevzala som zásielku od kuriéra. Čo teraz s peniazmi?

viviennez
15. apr 2012

Prosím poradte mi.Kúpila som cez Bazárik detskú stoličku za 45,-EUR,ktorú som odposlala na účet predávajúcej,oznámila mi že cena za prepravu ma bude stáť 5,-EUR ale kuriér požadoval 35,-EUR,zásielku som neprebrala,predávajúca mi nechce vrátiť ani peniaze a nemám ani stoličku.Proste ma oklamala,s takou neserioznosťou som sa ešte nestretla.Kto mi poradí čo s tým?

poleva
15. apr 2012

je to somarina,kurier nestojí 35 eur

sisaha
15. apr 2012

ak si neprebrala tovar, tak ti musi vratit peniaze. Poziadaj admina o pomoc, preposli mu vasu komunikaciu. Nechapem cez akeho kuriera to posielala. A rovno jej šupni negatko.

azarijka
15. apr 2012

napis sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/ alebo si to zmen na diskusiu, takto v "otazke" sa ti bude tazko komunikovat s ostatnymi....

a tiez pochybujem ze kurier stoji 35€

lubina
15. apr 2012

a preco to posielala kurierom a nie postou? Ja som posielala takto bugynu, super som ju zabalila a postovne bolo 5 euro a dokonca to tej mamine dorucili az domov autom posty.Bola cela hotova, ze aka sluzba 🙂

papuka
15. apr 2012

mne jedna z MK posiela detskú postielku a cez slovenskú poštu to stálo 9,- eur a postielka s madracom je určite určite tažšia ako detská stolička, ani ja nechápem tých 35,- eur 😒

skeblicka77
15. apr 2012

no neviem, vcera, ci predvcerom sa toto tu riesilo a predavajuca tvrdila, ze si vedela, ze kolko je postovne a ze si to neprebrala a povedala, ze ti vrati sumu za stolicku, minus to postovne, co zaplatila, tak teraz neviem, ze komu verit... 😖 😖 ked ti to prislo za 35, tak ta chapem, ale ona zase tvrdi, ze to poslala len za postovne a ostatne si jej poslal na ucet, tazko hladat pravdu..kazdopadne posli komunikaciu adminovi, nech rozhodne a este otazocka, vies to njeako dokazat, ze kurier pytal od teba 35 e?...

lola77
15. apr 2012

Tiež si myslím, že kuriér nestál 35 Eur.

nikil
15. apr 2012

ja ked som objednavala cez net stolicku(novu)tiez s kurierom a cena 7eur a nie 35.

lejlla
15. apr 2012

ja som kupovala cez bazar kociar a kurier ma stal z BA 17eur.a bola to riadna krabica.

lenka110611
15. apr 2012

asi ti to poslala na dobierku, preto 35eur.

ivett1
17. apr 2012

@viviennez ahoj, určite je to posielané kuriérom ako dobierka...tento spôsob uprednostňujem pri kúpe drahších vecí z e-shopov...skrátka objednám si tovar, potvrdím dodanie kuriérom a platbu zvolím pri dodaní tovaru...takže asi tu ide skôr o nedorozumenie...ak si už poslala 45 eur na účet, tak predávajúca potom zvolila nesprávny spôsob platby (možno sa nerozumeli s tým kuriérom...)

v tvojom prípade treba zistiť, či to bolo zámerné zo strany predávajúcej, alebo išlo o omyl...ak by to bolo zámerné, tak ide o zavádzanie a možno by sa to dalo riešiť aj právnou cestou (v občiansko- správnom konaní?...nie trestno-právnom, lebo výška škody nie je "dostatočne" vysoká ...aj keď mne sa zdá dosť vysoká 😖 ) alebo zájsť osobne...len sa NEVZDÁVAJ a želám ti PEVNÉ NERVY 😉 ...je dosť peňazí, aby si ich vyhodila len tak, von oknom 😠

inak, pri platbe vopred na účet, by už malo byť zarátané aj poštovné, kupujúca by už nemala doplácať poštovné...aspoň takto to robia skúsenejšie predávajúce - ak uprednostňujú platbu na účet VOPRED, hneď zarátajú aj poštovné.... (môže sa stať, že predávajúca ešte netuší, aké bude poštovné a tak sa dohodne, že kupujúca prevedie dodatočne aj túto sumu na účet...len, podľa mňa, je to na dlhé lakte a riziko, ako pre predávajúcu-zostane bez poštovného, lebo ho nemusí kupujúca zaplatiť😉 alebo kupujúcu-preplatí ho, na balíku bude nižšie...)...
ak naozaj nevie, aké bude poštovné, tak DOBIERKA je ideálny spôsob...buď na pošte- všetko pekne vypíše, až keď bude mať od pani poštárky potrebné info a tá jej ešte aj poradí...alebo cez kuriéra (či už kuriérske služby alebo cez poštového kuriéra...) a aj ten jej poradí...

bashka
17. apr 2012

takze kolko vlastne bola vysledna suma? Nechapem 😕

aduskatt
17. apr 2012

Kurierske sluzby na dobierku mozu vyuzivat iba firmy, alebo niekto, s kym ma spolocnost uzavretu dlhodobu spolupracu. Ak sa jedna i taketo jednorazovky, kurierska sluzba neumoznuje dobierku. Mna este napada jedna vec, kedy sa kurier dost predrazuje.a to, ked sa zasielka posiela expresne tak, aby bola na druhy den rano na mieste urcenia......vtedy je tam poplatok za kuriera nehorazny.........
A co sa tyka otazky, ja by som jednoznacne trvala na vrateni celej zaplatenej sumy za stolicku

jendralka
17. apr 2012

to co bolo za kuriera ?? ja som posielala kociar za 11 eur postovne kurierom UPC , na druhy den bol na opacnej strane slovenska .. takze 35 je podla mna nerealne ... a presne ako pise @aduskatt na dobierku sa to poslat neda, mozu to vyuzit iba firmy, ktore maju zmluvy

cora73
17. apr 2012

Mne sa stalo predminuly rok tesne pred Vianocami,objednala som si cez e-shop zdravotne sandale,klikla platbu cez IB,dosli mi fakturacne udaje,zaplatila som a cakala kuriera..Kurier prisiel a ziadal zaplatit celu sumu aj s postovnym,lebo mal udane,ze je to na dobierku..Kurier mi tovar nechcel dat,ja som nechcela znova platit a ani som ho nechcela pustit,lebo to bol darcek pod stromcek a uz bolo nejakeho 21.12..Do firmy sme sa nevedeli dovolat ani cez operatora tej kurierskej firmy,tak nakoniec kurier povedal,ze ak mu vytlacim potvrdenie z banky o prevode penazi,balicek mi da..Lenze ja som mala odpojenu tlaciaren a ani som ju nevedela zapojit,tak som ho poprosila,aby mi to zapojil..Bolo mi to vrcholne neprijemne,pustat do domu cudzieho chlapa,hlavne ked som bola doma sama s malym babatkom..A aj som jeho vlastne zdrziavala od prace..Nakoniec to vytlacil,ale ten email,co som poslala potom do tej firmy by som ja nechcela dostat.. 😠 😠 pani sa mi potom straaasne ospravedlnovala,vypisovala,ze sa pomylila a zadala dobierku, aj ked uz mali peniaze na ucte..Najlepsie na zaver,sandale sa po chvili zacali odlepovat,ani obuvnik ich nevedel spravit a kedze neboli to lacaky od cinana,chcela som ich reklamovat,ale dana firma absolutne na moje maily nereagovala....
nepamatas si,aka to bola kurierska firma? zeby si tam zavolala a opytala sa na cennik?

irriss
17. apr 2012

pripojuju se k @aduskatt

pink_lady
17. apr 2012

podla mna to je dake nedorozumenie, 35€ by kurier stalk hadam len ak by to bolo letecky 😕

radusiq
17. apr 2012

skus zavolat do kurierskej firmy a opytat sa akou sluzbou to odosielatel poslal a aka je ciastka na zaplatenie. Mozno je to nejake nedorozumenie...ak to nechas tak tych 35€ bude musiet zaplatit odosielatel, takze je aj v jej zaujme aby sa to doriesilo...