Nepremokavé tenisky

janka_lolo
25. feb 2023

Existujú vôbec nejaké tenisky, ktoré nepremočia sa na bežné nosenie, keď je mokro, lebo syn aj dcéra čo si pamätám tak od malička vždy nosili mokré nohy keď pršalo, síce sú už dospelí ale teraz čoraz častejšie keď majú nohy tak už vedia prechladnúť od spodu, obaja dosť chodia aj do hory na prechádzky alebo na turistiku, ale všetko im premokne dokonca aj zimné topánky

thereisabear
25. feb 2023

Dávaj impregnačný sprej a keď je veľmi mokro gumáky.

vulka
25. feb 2023

@janka_lolo Samozrejeme, že existujú. Kvalitné kožené.

simsalabim
25. feb 2023

Kupuj take s goretexom, tie tak lahko nepremoknu.

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@vulka zimné majú kožené v deichmene som im pred Vianocami kupovala dala som im ich priamo tam na impregnovať v tom ich stroji a veru keď tak mokro snežilo tak mali mokré nohy kým prišli domov aj keď sa vyhýbajú kalužiam

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@thereisabear skúšala som aj na turistické im ho dať aj na trekingové čo majú ale to nikdy nepomohlo, dokonca na zimných nepomohla impregnácia priamo v tom stroji v deichmene a nechcú gumáky, keď boli malý a do škôlky chodili tak syn nešťastne spadol keď mal gumáky a zlomil si nohu v členku od tej doby som povedala, že gumáky nie akurát v zime keď idú sa sánkovať alebo podobne majú dobre snehule, s gumenným spodkom a vťahovateľnou papučou tak vtedy majú suché nohy ale tiež to není na celodenné nosenie

thereisabear
25. feb 2023

@janka_lolo fakt? Ja všetko impregnujem a nikdy nemal mokré nohy.

simsalabim
25. feb 2023

@janka_lolo goretexove adidasy urcite nepremoknu.

papaya308
25. feb 2023

Superfity

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@simsalabim skúsim, lebo ako šak majú adidasy ale iba obyčajné terexy, čo nosia do prírody, alebo tak a synátor aj na beh ale dcéra ich mala na tábore a kým chystali pre deti stanovištia začalo liať a povedala, že celé nohy mala mokré kým prišli z hory na chatu

nikha2809
25. feb 2023

Syn má kožené protetika s nejakou membránou a nepremokaju

umpanka
25. feb 2023

Nám v Deichmane povedali, že bežecké nepremokavé neexistujú. Profesionálny tréner na beh v zime odporučil do nich mikroténový sáčok. Dôležité bolo, aby mali podrážku, ktorá je určená na beh v teréne - aby sa nešmýkala. Po tréningu opláchneme a dáme vysušiť. Sú dobré, pevné držia na teréne. Kvôli úrazom je to dôležité. Stáli cca 45€

ankare
25. feb 2023

@janka_lolo v daždi gumáky, v zime nepremokave gumové čižmy.

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@thereisabear áno vážne, vždy som kupovala sprej s topánkami, a tento rok som im kúpila v Deichmane zimné a pani, že majú novinku, že impregnujú priamo tam v tom stroji tak hovorím tej predavačke, že šak nech im ich teda naimpregnuje v tom, že nemusím doma a aj tak mali nohy mokré, keď šli zo školy a z roboty na vlak po meste a akurát boli kalamity čiže to bolo to otrasné počasie tak nohy akoby mali len šľapky

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@ankare nechcem riskovať, že syn skončí zo zlomeným členkom ako keď bol malý, potrebuje mať nohu riadne zafixovanú v topanke, aby aj keď spadne tak nezlomil členok

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@umpanka to mi jasné, syn používa terexy od adidasu na beh jemu jedine to vyhovuje či leto či zima, ale behať nechodí keď je škaredo, tie čo som mú minulý rok kúpila vyšli okolo 60€ po zľave ale on ich nosí aj do prírody,

umpanka
25. feb 2023

@janka_lolo prepáč, neuvedomila som si, že na bežné nosenie.

zuzanaete
25. feb 2023

Starsi mava v zime kozene topanky, dobre ich natriem kremom na kozu so vcelim voskom a nepremoknu ani na sankovacke. Mladsi mava topanky s tex upravou a tiez mu nepremoknu ani na sankovacke. Jar/jesen maju kozene a zvladaju aj dazd. Nosia barefoot a tie byvaju z kvalitnych materialov. Nespotia sa nahodou detom nohy?

simsalabim
25. feb 2023

@janka_lolo terrex byvali bez aj s goretexom. Pozri, ktore mate.

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@simsalabim pozerala som nemajú ani dcéra ani syn s goretexom, keď budeme nové kupovať tak už si dám záležať aby sme aj grotexom kúpili, lebo teraz podľa popisu majú obaja iba texitl a syntetiku, tak sa nečudujem, že majú v nich nohy mokré

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@zuzanaete nepotia sa im nohy, tie sa iba najstaršiemu potia ale ten nemáva problémy nejaké extra s premokaním, a nekupujeme barefoot, manžel si kúpil ale nevyhovovali mu, keďže nie sme na ten typ obuvi zvyknutý, tak sú kdesi v krabici, ako ja si tiež môžem obuť čo chcem a nepremoknú mi nohy ale u detí to je začarovaný kruh furt

paulinam99
25. feb 2023

@janka_lolo
No.1: GORE-TEX (niekedy označenie aj GTX)
No.2: Terrex

deedol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
25. feb 2023

Jedine goratex adidas nepremokli alebo vibramy s goratexom. Lenze to su uz drahsie topanky. Bohuzial neexistuje topanka,ktora by zvladla dazd. Su este take,ktore maju gumeny spodok a vrch na snurovanie.

deedol
25. feb 2023

wolfskiny s vibram podrazkou a nejakou ich texapore membranou nepremokaju. mam pre syna aj pre seba take.

mira0611
25. feb 2023

@janka_lolo ahoj, ja som synovi kupovala adidas goretex, alebo geox taktiez s goretexom. Tie som naimpregnovala pred nosenim a potom po 1,5 mesiaci a bol pokoj. Viem su to drahsie topanky ako v deichmane, ale vies ich potom predat, lebo su vo vybornom stave aj po mesiacoch nosenia ako nove.

tykat
25. feb 2023

Deckám som kupovala Salomony, nikdy nepremokli, v podstate nezničiteľné. Aj do mrazov, treba pozrieť popis.
A ja mam čižmy s Goratexom a takisto. Udržia teplo aj sucho za každého počasia.

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@marca12 áno to mi je jasné, že su drahšie, mojim už noha nerastie majú 24 a 25 rokov a kupujem drahšie topánky ale no nekúpili sme s goratexom, síce sú to terexy ale majú iné zloženie, šak aj za tie som dala s 50% zľavou vyše 70€ a to boli v akcii a plus moja zľava ale ako nabudúce, keď ich zničia tak budem pozornejšie čítať, a tieto im skúsim ešte naimpregnovať možno aspoň trochu pomôže, ako v deichmane som im kupovala teraz zimné šak za tie som dala za jedny okolo 90€ aj pre dcéru aj pre syna a doplatila som aj tam tu impregnáciu v stroji ale nepomohlo, nekupujeme nekvalitné, snažím sa vždy radšej drahšie no minulý rok som spravila chybu, že som nekúpila s tým GTX

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@tykat to ma ani nenapadlo, manžel ma salomony ale on ich nosí hlavne v jeseni kvôli tomu, že sú teplejšie ako klasické topánky čo má

janka_lolo
autor
25. feb 2023

@paulinam99 áno, už budem múdrejšia teraz majú iba terrex obaja ale viac sú latkové a syntetické podľa zloženia čo som si pozerala teraz

marca12
25. feb 2023

@janka_lolo Ja som sa tiez tak oklamala. Kupovala som terex v domneni,ze budu nepremokave. Ale premokali. Pri dalsich som si uz davala pozor a kupovala s goratexom a tie su super .