Neposlušné deti

kvetinka1982
23. júl 2021

Dobry večer možno to bude blbe sa to pýtať ale potrebujem radu. Mam 1brata a 1sestru mame synov. 5-4-2r a 1,5r. Chcela by som sa poradiť. Môj syn ( 2r nieje najdokonalejší v správaní tiež má svoje chybičky ako každé dieťa) ale sestrini a bratov syn/ovia sú extrémne neposlušný vždy na návšteve ich treba napomínat stále vystrájajú nik už nemá na to nervy fakt nepočúvajú robia si čo chcú. Ale to je jedna vec druha vec je že už lanária na toto aj môjho syna naháňať proste protiva skáču po gauči po stole človek nemôže ani kávu vypiť vôbec sa nevedia hrať .. nechápem tomu vôbec keď môj syn je s inými detičkami je úplne super hra sa pozícia hračky nebeha ale s nimi hej ..prosím poraďte mi ako sa mám ja správať keď pokricim plače .. nechcem aby z neho vyrástol nevychovani .. som zúfalá radšej sa nenavstevujeme ale je to rodina proste mi to je ľúto ďakujem za každú reakciu

mikadooo
23. júl 2021

@kvetinka1982 2 roky je ešte veľmi fajn vek 😁. Počkaj keď bude mať ten tvoj 5, možno sa bude správať úplne rovnako 😄. Moje deti cca do 2,5-3 rokov boli úžasné. A potom sa to začalo...

mabenn
23. júl 2021

"2r nieje najdokonalejší v správaní tiež má svoje chybičky ako každé dieťa" - no bohužiaľ 😀, deti sa vychované nerodia, to je úloha rodičov...ani ten 4 a 5 by som povedala, že ešte teda nie sú úplne dokončení

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@mikadooo 🙈 ja viem ale chcem len povedať že iné detičky sa fakt vedia aspoň pekne hrať 😏

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@mabenn ?? Niesu úplne dokončení ? Ja viem že sa vychovane nerodia preto si pýtam nejaké rady skúsenosti ..

nikpa
23. júl 2021

@kvetinka1982 preto lebo bude skákať, behať a jašiť sa neznamená, že z neho vyrastie nevychovanec. Nechceš snáď od malého dieťaťa aby len sedel a ticho sa hral. Treba mu aj behať, veď je to dieťa, potrebuje sa občas aj vyjašit, nechci mu kaziť detskú radosť. Zrejme deti tvojich súrodencov su temperamentnejšie a menej poslušné ale to neznamená, že sú horšie ako tvoj od ktorého chceš aby nebehal a pekne sa hral.

mabenn
23. júl 2021

@kvetinka1982 nie su uplne dokonceni - nie su uplne vychovani..ten proces trva roky rokuce...neviem co cakas od 2rocneho dietata, ale tvoja predstava je zrejme dost nerealna

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@nikpa vôbec ste to ale nepochopili vôbec mu nekazim radosť z behania ved sú to deti musia sa hrať behať ale to by ste museli vidieť .. nevadí asi som to zle vysvetlila 🙂

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@mabenn asi mate pravdu ako píšete ..

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@nikpa a nielen ja (chcem aby neskákali nebehali tak ako nemajú aby si neublížili) ale aj moji príbuzný im to stále prízvukujeme

mabenn
23. júl 2021

@kvetinka1982 "keď pokricim plače" - na 2 rocne dieta len jednoduche prikazy, nie dlhe rozvite vety...neokrikovat cely den lebo si na to zvykne, bude to brat ako normu...dat mu priestor na salenie, ponuknut inu aktivitu ked to co robi je nepripustne...tie starsie deti si vychovavaju ich rodicia...je normalne ze v takom veku sa deti potrebuju blaznit, toboz este chlapci, ukazat kde mozu a ako sa vybit, aby nerobili zle, naucia sa pravidlam...lebo ked len povies ze toto nie, tak dieta nevie co vlastne ine moze

mabenn
23. júl 2021

a nedavat vela cukru pre istotu sa vzdy vyplati 😀

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@mabenn no my cukor minimálne akože neobmedzujem ho vôbec krásny režim mame aj v spaní aj v papani ved on je ešte maličký ale to chcem povedať že preco s inými detičkami sa úplne krásne hrajú fakt aj na detskom ihrisku.. ale len keď sme s rodinou chaos fakt to nieje tým že ja ho chcem zaškatuľkovať alebo nechcem aby behal ved je to dieťa ale o to mi ide že na ihrisku má poslúchne aj keď na 2-3 krát ale keď sme s nimi vôbec :/ ja nevravím že sú zlý .. ale prečo už sme zúfalý asi všetci 🙈

mabenn
23. júl 2021

@kvetinka1982 tak on reaguje na okolie, od kazdeho si berie nieco ine a je normalne ze v roznej spolocnosti sa moze inak spravat...mozno trochu slabo si to opisala tu situaciu v rodine, ale moze to byt vselicim - deti citia z dospelych emocie lepsie, ci uz je tam nejaka napata atmosfera v rodine, alebo jednoducho len sa dospeli chcu sami pobavit a deti to vycitia a vyuziju to na anarchiu, tazko povedat...

mabenn
23. júl 2021

@kvetinka1982 deti casto "vystrajaju" ked si chcu vydobit pozornost...neviem posudit to vystrajanie tam tych deti a zda sa ze to ani ostatne komentujuce prilis nepochopili

kvetinka1982
autor
23. júl 2021

@mabenn veru ako píšete ťažko povedať :/ ale sme radi že ich mame 🙂 hlavne keď je zdravie všetko príde samo ďakujem krásne za rady 😉

eli3k
23. júl 2021

@kvetinka1982 stanovit hranice. Ak toto (skacete po stole), tak bude koniec (pojdete domov) a dodrzat to do bodky. Postupne si uvedomia pricinu/nasledok. Treba byt vsak vytvaly. Samo sa to zrejme nespravi. Mas len ty take pocity z tych deti, ci aj surodenci? Bolo by vhodne, keby ste mali jednotny postup...

ninusa221
23. júl 2021

@kvetinka1982 však su to deti… u nas to bolo normalne že sme spievali bláznili sa tancovali… či majú s vami piť za stolom nesku?

miadi
24. júl 2021

Tie deti kludne z parku by ti pravdepodobne tiez skakali po gauci. Ja som este pred covid zrusila play date v dome maximalne okolo domu Lebo znamej deti mi vzdy behali hore dole na vsetky 3poschodia aj jej 8r skakala po gauci ( Ja som u nich v dome nikdy nebola) vonku uplne fajn deti no v dome ako besne. Tvoj 2r este nie je tak motoricky zdatny neboj ked bude mat 3-4-5 bude aj z neho uplna opica Tarzan. Stretka rob mimo dom mas na Svk kopec preliezok pieskovisk hnet vedla restiky kaviarne. Deti sa tam vyhraju aj vy budete mat viac klud . Alebo chodte spolu na vylety. To nie je nic pre deti vysedavat doma a tisko sa hrajkat nech maju dospeli relax 🤣take deti z roku 1900-1990 uz nevyrabaju.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
24. júl 2021

A čo od neho konkrétne čakáš? Ako niekto píše vyššie, že si s Vami dá kávičku? Na ihrisku si s ním, sa mi venuješ, ak chce. Pri kávičke ho do určitej miery ignoruješ. Takze žiada pozornosť. A moznoze aj to že bratancov vida mene spôsobuje že… môj syn uz síce kúsoček starší mi potrebuje niečo súrne povedať vždy keď zdvihnem telefon aj keď s dovtedy krásne hral. Na home office som milionkrat vysvetlila že nie a napriek tomu. A keď je s bratancom tak sú ako utrhnuti z reťaze. A vieš čo? Keď som musela s malou na pohotovosť v noci a nemala ho kde nechať, tak to bolo to najlepšie dieťa na svete… a to som ho vytiahla z postele a boli sme tam do rana.

sense
24. júl 2021

Ma ešte len 2 roky preto sa ti zdá poslušnejsi ako 5r a ešte k tomu ak nie je tvoj... Ak ti vadí že sa jasi tak jednoducho mu nedovol hrať sa s inými a nech sedí pri tebe...ale nemôžeš čakať od dieťaťa že bude pri tebe ticho sedieť a sucht nohami lebo ty si chceš vypiť v kľude kávu a porozprávať sa s návštevou...
Ja neznášam skákanie po gauči... Takže z nás sa neskace à nedovolím to ani návšteve à nemám problém to povedať ani deťom navstevy, ak sme na návšteve a im nevadí ze im skáču po gauči to už je ich vec... Deti veľmi dobre vedia kde a u koho si co môžu dovoliť...

tatisna
24. júl 2021

@kvetinka1982 co by rodicia postihnutých detí dali za takýchto divochov. Áno, treba hranice ale je to prirodzené správanie. A hlavne keď je viac detí tak sú divsi.

ivangeline
24. júl 2021

Plus..je jedinacik...ti su vela krat kludnejsi ako surodenci. ;)

amelie2017
24. júl 2021

Moja dcera v tom veku mala 2 kamaratky. Teda boli to dcery mojich kamaratok. Jedno dievcatko extremne zive, mala opicka, vsade sa vystverat, aj na narocnu preliezku, behat, skakat, vyvadzat...moja dcera s nou. Druhe dievcatko od narodenia, kde ju posadis, tam bude, tisko si kresli, alebo sa prehra s hrackami. Moja dcera s nou. Uplne normalne spravanie deti.
Ako po stole alebo gauci by som ich skakat nenechala, ale je normalne, ze ak je viac deti, jasia sa. Je mi luto, ze si nemozete vypit kavicku v klude, ale venovat sa detom.
Dalsia vec, napr. moja svokra ju necha skakat po posteli, po gauci, doslova jej lozit po hlave. Doma to uz ani neskusa, lebo vie, ze doma nemoze. Doma platia nase pravidla. Aj ked teraz (3 a pol r.) Uz vymysla, ze babka ma necha, no tak jej poviem, ze to je babka, ja som mama a bodka. Tu to robit nebudes. A nemam pocit, ze by bola nevychovana, lebo u babky skace po posteli.

marca12
24. júl 2021

@kvetinka1982 ved je to normalne,ze bratranci sa blaznia. My sme taki tiez boli. Doma kľudný a akonahle sme boli s bratrancami,tak sme sa dobreze na lustry nekyvali a tiez taka furia teta nasa sa pohorsovala ako nas mama ospevuje,ake sme dobre deti a teraz vidi,aki sme nevychovani. Deti sa jasia,predvadzaju. To nemozes svojho syna drzat v skrupinke. Jasne,ze ked je sam alebo s rovesnikom,tak je dobry.

evalin88
24. júl 2021

@kvetinka1982 deti vzdy napodobnuju starsich. Moj 3 rocny napodobnuje tiez je to nornalne. Starsi si to casto uvedomia a robia zle aj preto, ze to mladsi napodobni. Priklad: Syn ma 3 hrava sa so 4 a pol rocnym, ktory robi schvalnosti preto aby ich napodobnil, nasledne sa na tom bavi. Naposledy pred nim bezdovodne opakoval slovo "zabiť", aby ho 3 rocny opakoval po nom. V tomto by mali reagovat rodicia starsich deti. ( vysvetlit, ze maju byt vzor) Priklad syn sa hral s chlapcom, ktory vybehol na cestu, ja som mojho okrikla ze na cestu sa nechodi, pricom len ukazal ze ten druhy chlapec moze bez upozornenia. Viem ze s 2 rocnym je to tazsie, ja mojmu vysvetlujem, ze ja zodpovedam za neho, nie za ine deti. Niektore veci sa nerobia hoci ich robia ine deti a tak. Myslim, ze by mal zakrocit aj tvoj brat a napomenut starsich. Pokial napominas len ty svojho rozplace sa lebo nerozumie preco nemoze robit to co u nich vidi.

alison11
24. júl 2021

@kvetinka1982 Ahoj to prečo len z týmito deťmi je tvoj neposlušný je tým,že deti sú prispôsobivé vedia ktoré dieťa ako sa hráva čo chce za hru a preto na ihrisku ke´d vidí ako sa hrajú hrá sa tak aj on napodobňujú malé deti staršie deti. Ja keďmoji 10 a 8ročný behajú po dome ich vyženiem na dvor aby sa tam vybehali povozia sa na kolobežkách,bicykloch ak nemáš takú možnosť vezmite ich na ihrisko nech sa tam vyšalia unavia sa aj aj staršie sa potom kľudnejšie snáď vnútri pohrajú.Staršie deti žiaľ ak sú naučené na video hry tak sú takéto že sa nevedia ináč zahrať len jašením.Moji žiaľ tiež za času dištančného vzdelávania cez ntoebook sa naučili hrať na ňom a tak sú zblbnuté.Ja robím na 3smeny tak som občas kľudná keď nevystrájajú a hrajú sa na ňom nejakú hodku potom pozerajú tv ak sa vadia nezhodnú alebo behajú pošlem ich von tam sa vybúria a potom sa aj hračkami zahrajú.Ťažké je vtejto dobe vychovávať školy vyžadujú aby deti boli aj na internete prístupné čo som ja zatiaľ nepovolila,len cez môj profil sú prístupný.Veľmi sa mi táto doba učenia nepáči,lepšie bolo za našich čias aj sme boli poslušnejší.Ako som písala deti odkukajúod detí už keď dieťa chodí do škôlky naučí sa nadávať, a v škole už ani nehovorím,nie je za všetkým len rodič ako vyššie píšu.Určite ani moji svokrovci nechceli mať z 3detí alkoholika najmladšieho môjho švagra,proste stalo sa.Kolektív,kamaráti,a psychika veľa robí.A v neposlednom čase to keď sú rodičia vyčerpaní z práce lebo rodinu treba aj zabezpečiť,nie každý má ochotných starých rodičov a rodičov doma na dôchdoku ochotných sa podieľať na výchove vnúčat,kým deti im pracujú.

vilma7
24. júl 2021

Tak asi to bude výchovou... nemusíš čakať kým bude mať tvoj 5. Môj má 4.5 a presne tak isto poslúcha ako keď bol menší.
Ale deťom stačí ak je jeden živší a už po ňom opakujú.
Ako sa tí synovia správajú keď sú osamote, po jednom? Spoločnosť im možno dodáva odvahu, veď v jednote je predsa sila.

ktochytavzite
24. júl 2021

@kvetinka1982 tak deti opakuju,na ibrisku opakuje poinych detoch u vas po bratrancovh,moje deti tiez skacu po gauci,opakuju to po starsej,co uz po stole ale nedovolim.Vyradtu z tobo toho sa nebojim,nevh su len zive drave,nie ako pripecene buchty niekde v kute cely den sediet a hrat sa.

sasitimi17
24. júl 2021

Jedna vec je nechať dieťa vyskákať, vyblázniť jasne že deti nebudú nehybne sedieť, ale zas mi nehovorte že vy by ste nechali decká skákať po gauči po stole a bolo by vam jedno keby vás neposlúchnu 😂 raz tu trepete o výchove ako treba mat hranice a aké máte deti vychovane a keď ich treba naozaj stanoviť tak zrazu treba nechať deti vyblázniť 🙈
A k tvojej téme: nabudúce ich vezmite na ihrisko, do parku a tak nech sa bláznia koľko chcú. Alebo ak sa nedá byť von tak doma im nachystajte nejaké aktivity na súťaženie kde bude motivácia a to ich zabaví. No najlepšie je deťom podľa mna von, ak aj kávu chcete vypiť tak hľadajte kidsfriendly kaviarne