Nepoškodí sa mi žehlička?

esmera50
27. jún 2022

ahojte, dúfam, že sa mi nebudete smiať, ale kúpila som si dnes novú žehličku, kropiacu a parnú, značka Sencor, a je super, ale ešte som nežehlila pomocou pary, a netušila som, že sa na paru smú žehliť len látky na trojke, ja som s parou žehlila aj na dvojke a jednotke, nevadí to? nepoškodí sa žehlička? látkam nie je nič, naopak, záhyby sa krásne vyžehlili....
alebo je možné aj na jednotke a dvojke občas použiť paru? ako to vyrobíte? ďakujem

3katka151
27. jún 2022

Tam také veci píšu? Ja to poprepínam ako mi to pasuje. Žiaden stres 🙂

esmera50
autor
27. jún 2022

@3katka151 nuž hej, v návode je tabuľka a tam je pri dvoch bodkách a pri jednej, že nevhodné na paru, ale keď mne tá para moc pomáha aj na dvojke, záhyby...môžem to tak teda robiť klasicky na jednotke aj dvojke, nepokazí sa nič? žehlička ani prádlo? prádlu nič nie je... ako dlho ty už žehlíš tak, ako ti pasuje? nemôže sa napr. silón parou zničiť?

evita_g
27. jún 2022

napr. moja žehlička, keď mám nastavenú nižšiu teplotu, tak paru nevypustí, ale skôr mi to oblečenie len pofŕka... proste asi teplota nie je dostatočná na vytvorenie pary... nemôžu tam byť tie symboly aj z tohoto dôvodu?

esmera50
autor
27. jún 2022

@evita_g nepochopila som to dobre...mne para išla, dala som aj parnú trysku na jej pridanie, ale mala som to na jednotke a na dvojke, smie sa to takto? alebo len na trojke? paru to nevypustí ak si ju vypnem rped žehlením...inak by tam bola lebo ked je voda v nádržke ide aj para ak je zapnutá

evita_g
27. jún 2022

tak neviem, každá žehlička to má možno inak... no myslím si, že to nemáš ako pokaziť

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esmera50
autor
27. jún 2022

@mauduska no hej, takto som to robila, ale dnes som si kúpila s parou, ono totiž po striekaní z rozpr
ašovača mi ostávali škvrny na odeve, a tuto ked to ide zo žehličky, tak to má funkciu sušenia a na odeve nie je nič :D

esmera50
autor
27. jún 2022

@mauduska no dúfam, tak neviem, tá para moc pomáha, rada by som ju používala nielen na odevy, ktoré sa žehlia na trojku...ale bojím sa

esmera50
autor
27. jún 2022

@evita_g no takto: keď žehlím na jednotke a dvojke, para nie je dostatočná, to máš pravdu, ale ja som pritom stlačila tlačidlo na pridanie pary, urobila som chybu pri nižšej teplote? vraj sa to má len pri žehlení na trojke...

roja01
27. jún 2022

Zehlicka sa skor pokazi ak sa nepouziva destilovana voda. Paru pustam pri vysokych teplotach.

sabina_71
28. jún 2022

@esmera50 ja osobne ju používam na všetkom 😂 neriešim. Ale ak sa bojíš nepoužívaj aj keď si myslím, že je to len tým že na paru treba nejakú teplotu 🙂

esmera50
autor
28. jún 2022

@sabina_71 no, žehlička dnes nefunguje, nezapala sa...a je to tu :D Netuším, či to bolo v dôsledku tej pary alebo nie, ale musím ju ísť reklamovať

esmera50
autor
28. jún 2022

@sabina_71 čiže paru púšťate na každom stupni žehlenia?