Neparkujte v Auparku

dadulienka
12. jún 2013

Takže zdielam skúsenosť :

Milé mamičky, čo sa chystáte Do Sadu Janka Krála na ihrisko a celkovo do Auparku.....NEPARKUJTE v Auparku...a nepodporujte tychto okradačov..... Bez toho aby informovali riadnymi informačnými tabulami o tom, že prvé 3 hodiny parkovania máte zadarmo...a potom im zacvakáte 3 eurá za každú hodinu parkovania....Takto som za parkovanie u nich navyše za 1 hod 16min. zaplatila 6 eur...( a to len preto, že sme sa tam najedli , boli v DMku a pod.....čiže som im zase dala zarobiť., .).
Nemáte právo sa ohradiť, protestovať...ako bežne ked s niečím nesúhlasíte a niekto Vás okráda.....proste Vás nepustia von ak nezacvakáš.....Cítila sa bezmocne a podvedená a zhnusená...akú bandu som dnes ja svojim peniazmi podporila....PORUŠILI Zákon ....a nenesú žiadnu zodpovednosť.....
Prosím zdielajte tento príspevok, nech je každý o tomto informovaný....a nech je to čo najviac medializované....nech už neprispeje ani centom nikto na takýto managment AUparku, ktorý dal ,,vynovené" parkovisko v suteréne zacvakať svojim zákazníkom BEZ TOHO ABY S TÝM SÚHLASILI..."

Zdielam tento príspevok je to vrchol....kamoškyna kolegyna dokonca parkovala v parkov. dome na 2 poschod...a tam su 3 eurá za každú začatú pol hodinu.....NIKTO o TOM NEINFORMUJE a porušujú ZÁKON....nikto sa s Vami následne nebaví...na managmente kde majú napísané, že sú ti k dispozícii sa ozve jedine recpečná..ktorá zatají udajnou zaneprázdnenosťou všetkých z managmentu ....a máš napísať maila....Prečo mám písať maila...ked ma ako zákazníka ..zaviedli" okradli...a žiadam spať peniaze....Ved ked idete niečo do obchodu reklamovať....tak to riešia a nekážu Vám napísať mail....:

dadulienka
autor
12. jún 2013

ešte dopíšem že tá kolegyna išla cvičiť do Auparku, a za 2 hodiny im zaplatila 12 eur...za parkovanie....

hradnapani
12. jún 2013

@dadulienka nechapem... ked aj na stranke pisu, ze prve tri hodiny su zdarma a az potom sa plati kazda nacata hodina za tri eura, tak nerozumiem, ako od vas mohli pytat za nieco vyse hodinu skoro sest eur. A ta kolegyna, to nesedi uz vobec. ona sa nestazovala?
predpokladam, ze pri vstupe na vsetky parkoviska namontovali rampy. Ked ste nimi prechadzali, naozaj tam nikde nic nie je napisane? Mne by to bolo podozrive, ak mam prejst cez rampu a zobrat si listok...
Muz tam vcera parkoval, aj spominal, ze su nove parkoviska, ale nic neplatil (ale bol uz nejako podvecer, takze uz sa asi neplatilo).

dadulienka
autor
12. jún 2013

Ano platí to od dnes....vyhovárajú sa , že informačné tabule im nedodala nejaká firma....čiže to nie je nikde...
Píšem že tie 3 hod. sú zadarmo...Ale ked ideš s detmi tak to nestačí...ked sa idete hrať do Sadu...ja napr. som prvu pol hodinu zabrala ,,vykladaním z auta" plus kojenie..., potom sme sa pohrali, potom išli do Dm, sa najesť hore a vedela som, že zaplatím čosi za navyše hodinu ...ale tak som netušila že takúto sumu....Pravdepodobne tak aj tá kolegyna..
Ja o tom informujem...aby mamičky vedeli, ktore tam idu na cele predpoludnie...že prísť , pohrať sa a odísť im zaberie viac ako 3 hodiny...najma ked máš malé deti, kt. sa dlho krmia, prípadne kojíš dokopy...a pod....ABY TAM NEPARKOVALI....
A samozrejme majú o tom informovať...A už vrchol je na parkovisku pred McDonaldom je len prvá pol hodina zdarma....potom cvakáš....TAK NECH SA O TOM VIE....
Ale nasralo ma že to nemajú nikde zretelne napísané....a to je podla mna na inšpekciu....

dadulienka
autor
12. jún 2013

A teda pravdepodobne je to tak aj na tom parkovisku v parkovacom dome....lebo však hadam ta kolegyna necvičila viac ako 3 hodiny....písala mi to kamoška o tej kolegyni takže podrobnosti neviem....pravdepodobne tam nebudú tie 3 hodiny zdarma...ale len prvá pol hodina...ako na parkovisku pri Mekáčí....
Veď to je to, že nevieš kde aká je taxa...ešte aj na stránke to majú nejasné....Ale však kto chodí na ich stránku...išla som tam až dnes ked mi povedali.....však máme to na stránke a dávali sme letáky....HAHAHA
Neviem prečo by normalny človek, ktorý nie je shopholik chodil na stránky obchodných domov....
Drahšie parkovné ako v centre mesta

dadulienka
autor
12. jún 2013

No asi som mala štastie že som parkovala v tom velkom parkovisku v suterene....by som sa dnes nedoplatila.... 😠

kvetinka211
12. jún 2013

@dadulienka poriadne chaoticke to maju ... a pokial na to vopred neupozornili, tak je to poriadne svinstvo ...

pridavam obrazok co som nasla na ich stranke nech sa vedia ludia podla toho zariadit ... esteze chodim do auparku pesi 🙂

dadulienka
autor
12. jún 2013

@hradnapani Ved to túto tabulu majú mať rovno pred vchodom do parkoviska...a nie na stránke....
Tak ale píšu, že parkovací dom tiež 3 hodiny zadarmo....tiež mi to s tou kolegynou nesedí, asi parkovala pri Mekáči....
+ @kvetinka211 najlepšie je to že NOČNÁ TARIFA....od 2-10 hod...to ako o 8 ráno je noc podla nich????....
Nachvál takto...aby sa v tom človek stratil a zaplatil.....tak ráno kto si ide zacvičiť KU NIM ...si pekne zaplatí....žiadne 3 hod. zadarmo....

barcelona94901
13. jún 2013

@dadulienka pretože veľa ľudí si zaparkuje a ide si po svojom a pre auto si prídu ráno ,tak je to aj v mlynoch

traktor
13. jún 2013

u nas v ke je to tiez tak, maju to napisane priamo ako sa vstupuje na parkovisko, ze prve 3 hodiny zadarmo a potom sa uz plati

angua27
13. jún 2013

nechcem teraz vyznieť, že súhlasím s tým, že spoplatnili parkovisko, ale... v Auparku som bola v pondelok, odkedy systém mal fungovať, ale rampy boli ešte hore. pri vchode s parkoviska do obchodného centra mi slečna strčila do ruky informačný letáčik o novom parkovacom systéme, kde bolo všetko jasne vysvetlené. taký istý plagát, ale väčší som videla na niekoľkých miestach v Auparku na informačných tabuliach. podľa mňa tam ešte stále sú. pokiaľ som pochopila, keď ideš napr. do kina, najesť sa, tak sa Ti čas zadarmo predlžuje. akým spôsobom, to netuším.
a to, že súkromná firma začala vyberať poplatok za parkovanie na svojom pozemku? majú na to právo a čudovala som sa, že to nespravili už oveľa skôr. ceny mi prídu rovnaké ako napr. v Eurovei.

xenicka13
13. jún 2013

u nas sa plati po 10 min. iba 50 centov, stat tam mozem cely den

dadulienka
autor
13. jún 2013

@angua27 Prepáč....ale potom sme boli v inom AUparku.....alebo si od nich....rampy boli po 10 hod. kedy som tam išla JA zavret=...Do ruky mi nestrčil nikto nič....Stál tam jeden chalan ktorý neviem načo tam stál....len Vám povedal 3 hod. zadarmo a nič k tomu....ked som sa išla potom spýtať prečo ma neinformoval o cene Tak povedal, že keby každého informoval tak je TU rada jak...nechcem ppovedať čo....
Takže neviem kde si bola ty ale v auparku určite nie...rozčulovala sa tam kopa ľudí....

barcelona 94901: A celkovo TU nejde o To, že to spoplatnili...šak aj POlus je platený....
ALE o TOM ja píšem, že TO MAJU MAŤ JASNE NA TABULI PRI VCHODE....ako je to vlastne platená služba a ty máš nárok vedieť za akú sumu.....Nie že sa spoľahneš kedže tam nebol cenník, že ,,však prvý de" asi to skúšajú zaplatím pár centov....a nakoniec prekročíš niečo cez hodinu...planovala som hodinu....ale však deti a kočík do auta a pod....a prídeš k AUTOMATU, kde zase len NIE SÚ cENY a len ti to napíše 6,0 som si v prvom momente myslela, že 60centov.....že či sa mi sníva.....

JA len informujem MAMIČKy aby takto nenaleteli ako ja....JA osobne som sa cíttila okradnutá,,,ved ked niekto nikde nanpíše ceny, tak potom nemá od teba žiadať prachy ked to nikde neuviedol....

hradnapani
13. jún 2013

@dadulienka podla mna, ak mas nejaky doklad, tak sa to musi dat vyreklamovat. Asi tam maju nieco zle nastavene, lebo takto ta naozaj okradli, ak si tam bola len hodinu a cosi. Aj keby to tam mali rovno pred vchodom vycapene, lebo to co zapytali od teba, jednoducho nesedi. Prajem pevne nervy.

sissy27
13. jún 2013

@dadulienka tak ja neviem, do auparku chodím "raz za sto rokov" a túto informáciu, že len prvé tri hodiny sú zdarma a potom sa platí, som minulý alebo predminulý týždeň kdesi zachytila, takže nemyslím si, že verejnosť o tom nie je informovaná (keď už som to postrehla ja, čo ozaj nesledujem takéto veci 😅 )... okrem toho aké prekvapenie, polus aj eurovea takto fungujú dlho a nikomu to nevadí... je to kvôli tomu, aby tam celé dni neparkovali zamestnanci firiem sídliacich v okolí,a aby bolo viac miesta pre zákazníkov...
a úplne si ma pobavila výzvou, aby ľudia neparkovali v auparku - keď už tam chce niekto ísť, tak má parkovať kde, pred vlastným domom? alebo si zaplatiť taxík? ty si prečo potrebovala zaparkovať v auparku? prečo si neparkovala inde alebo nedopravila sa tam inak?

@hradnapani ja som pochopila tak, že tam bola vyše 4 hodín, čiže prvé tri mala zadarmo a potom hodinu plus tú ďalšiu začatú jej účtovali 6€, čo sedí...

angua27
13. jún 2013

@dadulienka, jasné, každá máme svoj pohľad na vec. predpokladám, že obe hovoríme o bratislavskom Auparku. nepatrím k nim, ale som tam dosť často, keďže je to najbližšie centrum pre mňa. len som napísala svoje skúsenosti.
apropo, príde mi fér, keď si taká nahnevaná, reklamovať parkovanie - cenu a napísať sťažnosť na prevádzkovateľa parkoviska, čiže samotné obchodné centrum a nielen vypisovať na fóre.
a keď si prečítaš môj príspevok, jasne som napísala, že som tam bola v pondelok. pre upresnenie v poobedňajších hodinách. vedela som, že sa bude zavádzať nový parkovací systém, takže som bola milo prekvapená, že ešte stále bolo parkovanie zadarmo.

andrejka1974
13. jún 2013

tak toto som nevedela, pojdeme tam v utorok rano, ale uvidim , kde zaparkujeme 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulienka
autor
13. jún 2013

@hradnapani Nie ja som vedela , že som tam cez 3 hodiny...ale kedže doteraz bolo parkovanie zadarmo a v ten den prvykrat....a nemali nikde uvedené ceny, tak aj kamoška vraví...že však to nebude hadam vela ....lebo deti sa pekne hrali a rozhodli sme sa tam aj najesť....píšem že 1 hodinu 16 min po tych zadarmo....

dadulienka
autor
13. jún 2013

@sissy27 Počuj...ja sa do teba neobuvam...LEN informujem Ludí....neviem čo ta vedie k tomu sa tu na mna ,,osopovať" ako majster sveta...... ALE na Konovi som už zvyknutá...Si jedna s tých čo sa potrebuje ventilovať....VITAJ....
A máš mylnú informáciu....Je to porušenie zákona, môžeš si to overiť na SOI....KAždý poskytovateľ služieb má mať cenník....ONI NEMALI TEN CENNÍK...takže sa mi kludne mohlo stať že by som platila aj 12 eur....kebyže nezaparkujem v suterene ale na parkovisku kde je MC Donald.....Mohli si vyrúbiť aj ovela viac...
2) presne toto, že aby tam malo viac miesta zakazníci je uplna kravina....Ved môžu to riešiť nejakým nájomným na mesiac pre zamestnancov a firmy...Zaujímavé, že doteraz to problém nebol a zrazu ked opravili parkovisko....Každému je jasné, že teraz to zacvakáš TY , JA a ostatní zákazníci....Či tebe sa zdá, že za parkovanie 3 eurá za každú pol hodinu je normalne????? Ja viem ake su ceny aj v Eurovei, aj V POluse.....Ale tam ani matky s detmi neviem že chodia na viac ako 3 hodiny....Ale do Auparku kvoli ihrisku a Sadu veru chodí strašne vela mamičiek...chodíme sa tam pravidelne hrávať....

A hlavne ja to nepíšem pre ,,pipušky" ktoré si tam zaparkujú a nemajú problém tam nechať celú výplatu na hovadiny...takže nejaké parkovné im je ukradnuté...
Píšem to matkám a preto som to dala na fórum....samozrejme ak by som chcela môžem si to dať reklamovať....
Ale kedže mi aj hore na managmente povedali, že sa v ten den nie som jediná, čo sa sťažuje....predpokladám...že niekto už aj na inšpekciu (SOI) volal...takže určite tam už nejaká tabula alebo zdrap papiera visí.....
INAK BY ich POKUTA JAK HROM určite čakala....
A sorry ja nechodím a nefotím si AUpark...a dokazovať a naťahovať sa s nimi ja s dvoma detmi na to teda čas nemám....

A nemusia parkovať mamičky pred domom....Dá sa parkovať aj inde popri ceste pri parku, aj pri Starom moste....

MYslím, že tu vznikajú témy o takých kravinách že mi rozum zastáva,....a Ja tu napíšem MAMinám aby si dali pozor

sissy27
14. jún 2013

@dadulienka prepáč, ale kde som sa na teba osopovala? že som si dovolila napísať svoj pohľad na vec, ktorý je odlišný od tvojho? tak potom pardón, mala si hneď do úvodného príspevku napísať, že si prosíš len súhlasné reakcie... ja sa ventilovať nepotrebujem, ale ty zjavne áno, tak poslúž si, verejné fórum znesie 😎 ale vidíš, mohla si zaparkovať zadarmo popri ceste, pri starom moste a ušetriť si nervy 😀 😀 😀

poznámka o fotení auparku - to prejdem, lebo to sa ti asi snáď niečo prisnilo, a to posledné o tom, že som si ja otvorila hubu (btw. podľa seba súdim teba, či ako? lebo ja mám ústa a pri písaní ich mám zavreté) ako by si mi muža prebrala - to svedčí len o tvojej nejakej nevyrovnanosti, ale prajem ti pekný dník a menej problémov s parkovaním😀 😀 😀

genialna
14. jún 2013

@dadulienka Neviem co sa tolko rozculujes.. Pomaly v kazdom jednom nakupnom centre v BA funguje tento system.. Skutocne bolo len otazkou casu kedy to zavedu aj v Auparku. Uz to, ze je dole rampa a mam si zobrat parkovaci listok, svedci o tom, ze asi nieco spoplatnene bude.. A ten pan ti pri vstupe upresnil na aky cas.. Bolo uz na tebe si odsledovat ako dlho si tam a dalej zvazit ci zostanes dlhsie..
Ale suhlasim s Tvojou vyzvou.. Neparkujte v Auparku.. Aspon ludia, kt. si tam narychlo pridu nieco vybavit, nebudu pol hodinu kruzit po parkovisku a hladat volne miesto.. 😉