Nepamätám si tváre

4. nov 2021

Bože, ja som už kvôli tomu zažila toľko trapasov!!! Má to niekto podobne? Mne je z toho tak neprijemne a hrozne sa hanbím. Dnes opäť a mňa normálne boli žalúdok, lebo tomu chlapovi to už nemám možnosť vysvetliť. Prihovoril sa ku mne jeden chlap, bol s kolegom, že,,my sa poznáme, nie? A ja som na neho pozrela, hovorím ,,no netuším " .. lenže bol okolo chaos , veľa ľudí...už som sa k nemu nedostala. Teraz spätne som si uvedomila, že vyzeral veľmi zaskočený, až urazený. Ja naozaj neviem, odkiaľ sa poznáme. Ja si nepamätám ľudí. Kým ich nepoznám dlhšie a nestretneme sa pravidelne, skratka ich nepoznám a nemôžem každému povedať ,,keď vás na ulici nepozdravim, nehnevajte sa, ja si vás skratka len nebudem pamätať.
Niekedy to naozaj poviem, a už sa mi stalo ze mi niekto kývol a hovoril ,,čau,ja viem, že ty si ma nebudeš pamätať, ale poznáme sa.

autor
4. nov 2021

Tato diagnóza mi prináša hrozne veľa trapasov. Je to naozaj otrasne. Myslíte, že sa s tým dá niečo robiť?
Keby som sa aspoň mohla ospravedlniť tomu chlapovi, že ja za to naozaj nemôžem 😒

klarissa25
4. nov 2021

Kurník a ja by som si tak rada nepamätala všetky tváre ale mne stačí niekoho vidieť raz a už si ho pamätám...

0silvia0
4. nov 2021

mám to tak isto, vždy som mala...musím človeka viac krát vidieť, aby som si ho zapamätala. Ale keďže už roky fungujem v rovnakom zložení ľudí, tak už s tým nemám žiadne problémy, žiadne nové tváre mi do života neprichádzajú. Ale predtým to bolo nepríjemné.

autor
4. nov 2021

@klarissa25 😅 ja to zas mam takto s číslami a menami. Pamätám si roky narodenia každého, kto mi ich aspoň 1x povie
...ešte viem rok narodenia aj mojich učiteľov zo ZŠ 🤣🙈

kvetinka1797
4. nov 2021

ja 🙋 myslela som si, ze len ja som taka 😅 ..vobec si nezapamatam tvare, musim cloveka vidiet aspon 5-6krat aby som ho spoznala 🙈

klarissa25
4. nov 2021

Ja aj s číslami ale to mi vyhovuje ze si rýchlo zapamatam ale tie tváre by som najradšej niekedy vymazala 😅

autor
4. nov 2021

@0silvia0 ďakujem. Takže nie som sama 🙏 len mňa si zapamätajú asi aj po viac rokoch, čo je pre mňa nereálne. Ja asi tuším kto bol, ale to nás museli zoznámiť pred 5 rokmi...ak si dobre myslím, aj to len podľa jeho zamestnania.

lija22
4. nov 2021

keby siteraz toho dotycneho stretla vedela by si, ze to bol on? ten kolega bol tvoj? ak hej jeho sa spytaj kto to bol

0silvia0
4. nov 2021

to sa aj mne stávalo, že ma niekto oslovil a ja jak debil som sa usmevala a tvárila, že jasné, poznáme sa, pritom som fakt netušila kto to je. A keď som bola s deťmi 6 rokov na materskej dovolenke, tak mi pol mozgu odhnilo, ja som si nikoho nepamatala, to bolo fakt hrozné😨

77daniela77
4. nov 2021

Moj muz si pamata ludi este zo skolky,nechape ze ja si nepamatam ani tych co sm stretla pred tyzdnom.

janulka182
4. nov 2021

ja to mam uplne rovnako. je to velmi neprijemne. vela trapasov to prinasa. napr. rodicia mojej dobrej kamosky. ked su s nou, poznam ich. ked ich stretnem osamote, nemam ani paru, kto su. je to trapne, lebo casto detom posielaju ovocie z ich zahradky a tak. vela ludi mi uz povedalo, ze chodim ako namyslena. no ja za to nemozem, ze proste ich nepoznam. doteraz nepoznam ani susedov, ktori zili s nami vo vchode 10 rokov.
a blbe je aj to, ze teraz v ruskach nepoznam ani kamosov 😀 a slnecne okuliare, aj ciapky ma tiez dost mätu . 😀
ale teda datumy narodenia, tie si pamatam okamzite.

simca06022011
4. nov 2021

Ja to mam tiez.. A najlepsie, ze teraz po rokoch skusenosti s tym, ked uz sa mi len zda povedoma tvar, tak sa jej pozravim😂 pre istotu. A potom rozmýšľam kto to bol. A este spojit tvar s menom,mne ked sa mi nikto predstaví do minúty neviem meno. Takze si to meno vzdy niekoľkokrst zopakujem a ak je tych ludi viac, tak koniec 😂🤦🏻‍♀️
Si nacvic pre tieto pripady nejaké mile vety, ktore neurazia a nech ti dotycny teda povie kto je 😁

deti95060810
4. nov 2021

aj ja sa hlásim...tváre nepoznám, ale čísla si zapamätám okamžite... manžel len čumí odkiaĺ viem kde aké kombinácie PIN , a dátumy narodenia, a neviem čoho... známych poznám podľa čísla na autách - to je prvé čo pozerám....no načo si ja pamätám dátumy narodenia spolužiakov zo ZŠ keď už dáááávno pradááávno tam nechodím....
Asi najväčší prešľap som mala pred niekoľkými rokmi keď som nespoznala švagra v Žiline. Som sa ho opýtala že kde sa zamestnal po škole - myslela som si že to je môj spolužiak - švagor vôbec nechápal čo to trepem....

luci_ba
4. nov 2021

ja si zasa nepamätam mená. Niekto sa mi predstaví a ja v momente vypúštam čo mi povedal, to tiež potom sú trapasy 🤣

deti95060810
4. nov 2021

mne minule v mäsiarni mäsiar sa opýtal že prečo mu vykám keď sa predsa dobre poznáme...ja som nepochopila a potom z neho vyšlo že predsa som ho odmietla pred x rokmi, že chcel aby som bola jeho kočka .... Nespoznala som ho ... Nepríjemné.

jana_eyre_2
4. nov 2021

Ja som si vždy tváre pamätala, ale bohužiaľ si vôbec nepamätám odkiaľ a vôbec si nepamätám mena..

😅😅 dávnejšie keď ešte neboli ruska som stála pri pokladni v Lidli.. predomnou žena s deťmi, otočila sa namna "caaau, ako sa máš, už som ťa 100rokov nevidela.. kde más deti?".. tváre si síce pamätám ale túto ženu fakt nie.. dodnes neviem kto to bol a odkiaľ by som ju mohla poznať 🤣 neviem či si ma pomýlila ona alebo ja som stratila na ňu spomienku..

autor
4. nov 2021

@lija22 nie nebol to môj kolega, len sme.sa stretli na jednej akcii a určite neviem ani teraz ako vyzerá. Najhoršie je, že moja práca je práca s ľuďmi. Pravidelne stretávam nových ludi. Výkon mojej orace to neovplyvnuje, len je to proste trápne. Hlavne tie prekvapené výrazy, keď na mne nevidia žiadnu emócie, len sa slušne odzdravim. Neviem, či viete čo tým myslím... ze možno s dotycnym/dotycnou sme sa niekde aj 2hod bavili, možno sme sa par krat stretli niekde na spoločnej návšteve, a ja sa tvárim ako by som dotyčného videla prvý krát v zivote

eeffka
4. nov 2021

@jana_eyre_2 to je v pohode, ja pred rokmi v Bille v rade v druhej znamy, cau ako sa mas? pekny den ti prajem. Tvaril sa nejak zmatene, ale dik dobre...aj tebe. a vonku mi doslo ze to bol Duso Rezes 🙈

guiseppinka
4. nov 2021

Byvame 6 rokov v jednej radovke, je nas tu 2x13 domov. Asi 2 tyzdne dozadu spoznala susedu, ktora tu byva 3!!! Roky. V 2 domoch ludi nepoznam vobec - byvaju tu tak dlho ako my a v 2 su "novi", byvaju tu rok a pol... Medzi druhymi 13timi viem po mene 5 rodin, 2 viem kto to su a to je vsetko...
Ale ja som to prestala riesit, ked som cez vysku brigalovala v kopirke na intrakoch. Mna poznalo mega vela ludi, ale ja som vzala papiere na fotenie, prefotila a pytala sa, koho su... Absolutne som nemala paru o ludoch... na obranu, mali sme otvorene 15 hodin denne a boli casy, ked som tam tak 10 hodin denne bola, takze sa premleli stovky ludi. Ale zase su ludia, ktorych si zase zapamatam velmi rychlo a neviem ich dostat z hlavy...

autor
4. nov 2021

@jana_eyre_2 🤣🤣🤣
No.... vieš koľko krát sa s niekym bavim, keď ma.zastavi, že,,čakám, jak sa máš, čo nové, ....aj pol hodinu kecame... a ja potom týždeň rozmýšľam, kto to bol. Niekedy sa mi na to podarí prísť. Väčšinou nie. Raz som išla so psom a hodinu som sa prechádzala s jedným pánom, čo mal tiež psa. Tušila som kto to je. Po hodinovom rozhovore som to zabila : ,,a manželka, je doma s malým ? Koľko už má, rok?" No to bol trapas... on mal dospelú dcéru, takže hodinu som sa bavila s niekym, kto bol niekto úplne iný, ako som si myslela....

autor
4. nov 2021

@eeffka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

autor
4. nov 2021

@guiseppinka 😅👍

autor
4. nov 2021

@deti95060810 🤣🤣🙏 No do kelu. Áno, asi kde nám bolo ubrate, inde bolo dopriate. Ja by som radšej tie tváre.... číslo predsa mam v mobile. Aši si začnem fotiť aj tváre 😀

jana_eyre_2
4. nov 2021

@eeffka
@autorka 🤣🤣🤣 baby už som sa dlho tak nezasmiala.na nete..

autor
4. nov 2021

@janulka182 hahahh, nooo presne. To sú top trapasy. Mňa tak minule zahanbila mamina kolegyňa, ktorú som nevidela asi 20r, že som okolo nej chodila v obchode a tvárila som sa, že ju nevidim. Keby som ju stretla v mamkinej práci, určite by mi došlo, kto je. Proste to je fakt veľmi veľmi nepríjemné.

majulino
4. nov 2021

Nic si z toho nerob. Moj manžel je ako ty. Do neho aj keby vrazí človek, s ktorym som ho zaznamila vcera, bude prisahat, ze ho nikdy nevidel (5x sa zoznamoval s mojou tetou, ktora byvala o 7 domov dalej ako moja mama 🙄🤣)

Ja mam zase skvelu pamäť na tvare ale nie mená 😏 a tiez si pamätám datumy narodenia vsetkych clenov mojej a manzelovej rodiny, aj vnucata manzelovych bratrancov a sesternic 😅

kittykat22
4. nov 2021

mam to rovnako. Ked som pracovala v restauracii ako mlada baba, tak to si ludia bezne prehradzovali taniere, pretoze dostali zle jedlo pred seba. Ako mi ich bolo velmi luto, tak som si blahozelala, ze som to vobec dala k spravnemu stolu. Objednala som kavu u pana a kym som sa s nou vracala, tak som si ani za nic nepamatala komu ta kava bola. Niesom si schopna pamatat cloveka - este ako sa mi stale melu nove tvare, ako zijem v centre velkeho mesta. Vobec mi to nepomaha.

autor
4. nov 2021

@majulino 👍😅 presne tak.

lija22
4. nov 2021

citam, ze pri prosopagnozii by si mala navstivit neurologa. riesila si to uz? teda mas ofifialne potvrdenu tuto diagnozu

katika901
4. nov 2021

Ja si mená a tváre nepamätám, ak človeka nestretávam častejšie. Zato čísla napr. rodné ovládam celej rodiny a aj zopár známych a kolegov. V práci sa napr. neockovany testujú každé tri dni, niektorým píšem papiere meno, adresa, dátum narodenia spamäti. Taktiež tel. klapky v robote sypem z rukáva. Ale vetu, veď ju/neho musíš poznať, odpovedám možno 😀