Neoprávnené parkovanie

natalka1919
18. júl 2024

Čaute baby, dnes o 11tej som zaparkovala auto pri panelaku, kde je dovolené parkovať iba do 16.00h a potom len s rezidenčnou kartou.
Zaplatila som si parkovanie do 15.30, dovtedy by som odišla. Pomenilo sa mi niečo a musela som narýchlo odísť preč s niekym iným a ku autu sa dostanem zrejme až dnes okolo 18.30h. Čo s tým? Dostanem pokutu, alebo papuču od policajtov? Co by ste robili, prvýkrát sa mi niečo takéto stalo. Ďakujem

mojemenonikto
18. júl 2024

No nič, nerieš to vopred. Ak prídeš k autu a nič tam nebude, tak sadneš a odídeš. A bude to v pohode. A keď budeš mať papuču, tak tam budeš mať na okne nalepený aj lístoček kam volať. Zavoláš a policajti prídu, zaplatíš "nájomné za papuču", oni ti ju dajú dolu a ty odídeš a svet sa točí ďalej. Ak k prídeš k miestu, kde si parkovala a auto tam náhodou nebude, tak nepanikár a volaj tiež na mestskú políciu. Pravdepodobne ti ho odtiahli a ty budeš musieť ísť na zberné parkovisko poň. V tomto prípade to bude najdrahšie.

minesasubu
18. júl 2024

a nedá sa zaplatiť parkovanie ? ved si tam kvazi ako návšteva

Čo robiť, keď vám príde návšteva?
Ak čakáte návštevu a chcete jej poskytnúť kredit z vašej návštevníckej karty, návšteva vám po zaparkovaní nahlási kód úseku parkovania (napr. 5001), svoje EČV (napr. BT123CD) a začiatok a predpokladaný čas ukončenia parkovania. Zadáte údaje do mobilnej aplikácie, vytvoríte platný parkovací lístok v systéme v hodnote 0 eur, časový kredit sa z návštevníckej karty odčítava po minútach. A Vaša návšteva môže parkovať.

natalka1919
autor
18. júl 2024

@minesasubu skúšala som zaplatiť sms, mala som do 15.30, poslala som 2sms prva prišla parkovanie do 16.00 a ďalšia už 7.30 do 8.00h ďalší deň. Čiže ten úsek preskočili.

sissy27
18. júl 2024

@natalka1919 ak sa dá, tak predĺžiť parkovanie, alebo sa posnažiť, aby si sa k tomu autu proste dostala. Ak nie, tak už len čakať čo bude, ale pravdepodobne pokuta. A nemusíš mať ani nálepku na aute, proste ti príde domov len pozdrav.
@minesasubu niekde sú vyslovene rezidenčné miesta, ktoré nemôže ani návšteva využiť, dokonca je to viazané na auto a osobu, nemôžeš si tam napr ani "svoje" služobné auto odstaviť.

mojemenonikto
18. júl 2024

@natalka1919 Áno, lebo to sú vyhradené rezidentské miesta. Tam sa nedá kúpiť parkovanie. Pokuta ti sama od seba nepríde, pokiaľ ťa nenatrie nejaký "vzorný spoluobčan".

michellemary
18. júl 2024

@natalka1919 u nás to chodia v ten rezidentský čas kontrolovať mestskí, a odtiahli by ťa, ale každé mesto to môže mať riešené inak...

mk1111111111
18. júl 2024

Pride domaci, co nema kde zaparkovat a zavola mestsku policiu, oni Ta nasledne poriesia.

marsmykkok
18. júl 2024

@natalka1919 no nemusí ťa ani nikto natrieť ani mať papuču, vo veľa mestách chodia autá s kamerami a automaticky udelia pokutu.... Ja by som asi skúsila kontaktovať správcu parkovacieho systému a vysvetliť mu situáciu, že si vedomá toho, že porušuješ, ale proste nejaké vážne dôvody ti zmenili plány či vedia ti dať nejakú výnimku do tých 18:30 prvý a poslednýkrát.