Neobjednaný tovar

vilma7
7. júl 2021

Ahojte,stalo sa vám, že vám odrazu prišla sms od kuriérskej spoločnosti, že vám bude doručený balík? Ja som nič neobjednala, odosielať je stroho napísaný Štefan.
Prevziať to, alebo? Zvykne sa pri preberaní balíka platiť balík aj priamo kuriérovi?
Rozmýšľam čo to má znamenať. Vďaka za reakcie.

e1i
7. júl 2021

@vilma7 mame raz tak postou na dobierku. Nikto z nas si nic neobjednal, neprebrala to. Ktovie co to bolo, mozno niekto skúša ci niekto naleti

katkamatka7
7. júl 2021

@vilma7 Stane sa, že ten, čo objednáva, zadá nesprávne svoje číslo, s preklepom. Sms tak príde niekomu inému a on po svojom tovare musí pátrať. Podobne sa môže stať, že doručovania spoločnosť či priamo kuriér preklepne číslo.

vilma7
autor
7. júl 2021

@katkamatka7 adresa doručenia je presná, ako aj telefón. Informácia tam bola, že cena dobierky 0. A na dobierku nikdy neobjednavame, vždy zaplatíme vopred prevodom.

katkamatka7
7. júl 2021

@vilma7 Robila som v eshope. V sms bola adresa?

anjelicek26
7. júl 2021

Ak sedi adresa a telefon, je to divne. Dobierku by som neprebrala, nie nieco, co mam platit... aspon nech ti ukaze balik odosielatela, ak nepoznas, posli nazad.

1mata
7. júl 2021

@vilma7 ak je dobierka 0e, tak to preber.

janinka007
7. júl 2021

nesúťažila si niekde?

jankalukasova
7. júl 2021

Ved ked je dobierka 0€, tak to preber a uvidis.

katkamatka7
7. júl 2021

Prišla Ti aj iná info, napríklad na mail? A teda v emali je adresa? O sms nemám informácie, že by obsahovali adresu doručenia. Len automaticky text, ktorý sa odosiela na číslo uvedené v objednávke. Adresa môže byť v maili ako aj info o Tom, čo ťa nulová dobierka obsahuje. Môže ísť o dodanie výhry.

andula1988
7. júl 2021

@vilma7 kludne to moze byt nejaka sutaz, alebo aj DM tak posiela napriklad box alebo skautov

drozdajkahra
7. júl 2021

@vilma7 a nemôže to byť niekto z rodiny, že vám niečo poslali? Mne bežne sestra zo zahraničia pošle balík, alebo kvety

suzitok
7. júl 2021

My sme si zvykli posielať takto darčeky po rodine, ked sa nedalo ist na návštevu...objednala som v eshope, zaplatila a nechala dorucit konkrétnej osobe...mozno ťa niekto chce len prekvapiť...ak by si za to mala platiť, vtedy by som neprevzala, mozno si niekto srandu robi a objednal vam nejakú blbosť....ale ak su tam zadane tvoje údaje, aj telefón a uhradené vopred tak je to urcene pre teba....a este ako pisu vyssie nejaká vyhra, DM, na FB sú rozne zdielacky..

nicollette332
7. júl 2021

nezapojila si sa do nejakej sutaze? mne sa tak stalo, ze som sa zapojila a vyhrala som, ale nikto mi to neoznamil a rovno mi prisiel potom domov balicek.

vilma7
autor
7. júl 2021

Odpíšem naraz všetkým.

Do žiadnych súťaži sa nezapájam.
Ja sama som v zahraničí a aktuálne na dva týždne doma.
Po rodine si nikdy neposielame balíky.
Cez sms prišla len informácia, že má byť doručená, tak cez spoločnosť som videla, že adresa sedí. A odosielateľ Štefan. Išla som zmeniť adresu doručenia, čo sa mi podarilo, keďže som aktuálne ešte u svokry. Tak uvidíme. Vďaka za reakcie. Len ak to bude blbosť mi príde ľúto, aby sa kuriér zbytočne prevážal hore dolu.

zuzubb007
7. júl 2021

Mozno ti dakdo posiela darcek, vsak ked je meno a adresa a neplatis nic prevezmi a uvidis

vilma7
autor
7. júl 2021

@andula1988 tuším tam je stránka napísaná dm.mygls.sk a vlastne prišla info že čakáme na odovzdanie balíka od https://dm.mygls.sk, tak asi to bude ono.

s_a
7. júl 2021

Veď píše že dobierka je 0, tak čo riešiš platenie? 🙈

bloger
7. júl 2021

@vilma7 Ako môže byť dobierka 0 eur to vyzerá ako nejaký podvod nemala by si to preberať ak si si nič neobjednala opatrnosť je na mieste

alguno
7. júl 2021

Prevezmi a daj vedieť čo si dostala.😀😝

suzitok
7. júl 2021

@vilma7 registrovala si si blok z DM? Podla mna je to DM box, alebo ina výhra od nich

s_a
7. júl 2021

@bloger Normálne môže byť dobierka 0, keď sa objednáva z eshopu a tovar sa zaplatí vopred.

bloger
7. júl 2021

@s_a lenže ona tvrdí že si nič neobjednala tak prečo by to mala preberať nech si to preberie ten kto to zaplatil vopred

vilma7
autor
7. júl 2021

@suzitok ja som od nich online kúpila niečo možno pred 2rokmi, málokedy kupujem online a nikde nič neregistrujem preto som z toho taká prekvapená.
Žijem v zahraničí a ak si niečo objednám, možno 1-2x do roka, keď máme prísť na Slovensko. Ináč kupujem radšej v predajniach.

3vita
7. júl 2021

@bloger Prečo podvod? Ja keď si niečo objednám a zaplatím popredu tak tiež mi od jednej kurierskej spoločnosti pride: "s dobierkou 0 €. Je možné uhradiť aj kartou". Samozrejme nič neuhradzam keďže 0

bloger
7. júl 2021

@3vita prečítaj si môj komentár nad vilma7

3vita
7. júl 2021

@bloger tak ja by som to neprevzala ak by mi to kuriér doniesol a nebolo to ani mne adresované. Možno ozaj nejaka vyhra alebo darček. Ja som reagovala na to že keď je tam dobierka 0 to bude podvod

bloger
7. júl 2021

@3vita dobre prepáč

3vita
7. júl 2021

@bloger v pohode 😉

vilma7
autor
8. júl 2021

Tak dnes mi došla táto sms. Odrazu že platba cez Viamo možná.

elenita
8. júl 2021

@vilma7 Ahoj, to je normalne, oni maju automaticky tak formulovane sms. Bezne mi to chodi v takomto tvare, aj ked som balik dopredu vyplatila a pri prebrati uz nemusim platit.